کلینیک دامپزشکی روژان
دردهای گوش میانی پرندگان

دردهای گوش میانی پرندگان

دردهای گوش میانی پرندگان

 

در این مقاله دردهای گوش میانی پرندگان بررسی خواهد شد:

علت شناسی

دردهای گوش میانی و داخلی غیر متداول هستند. آن‌ها در نتیجه ایجاد ناهنجاری در برخی قناری‌ها مشاهده شده‌اند. سایر علل شامل گسترش درد گوش بیرونی یا سینوزیت؛ عفونت PMV-3 (به ویژه در Neophema spp استرالیایی، قناری‌ها و فنچ ها)، پوکسو ویروس، آسیب ناشی از جراحی به دلیل درمان با آنتی بیوتیک های آمینو گلیکوزید (جنتامیسین) و نئوپلازی هستند.

ارائه بالینی

علائم شامل کجی سر، “ستاره نگری” گردن کجی و اختلالات vestibular (از دست دادن حس مالکیت) است.

تشخیص

تشخیص بر اساس علائم بالینی، سرولوژی یا انزوای ویروس (از نمونه‌های بافت) انجام می‌شود. در پرندگان بزرگ تر سی تی اسکن و ام ار آی برای تأیید تشخیص مطلوب است.

مدیریت

درمان ضد التهاب و ضد میکروبی می‌تواند ارزشمند باشد هرچند که پیش بینی قطعی نیست. در موارد گوش درد میانی میرینگوتومی که با قطع کانال گوش همراه است می‌تواند امکان آبیاری آرام و از بین بردن چرک ایجاد شده در گوش میانی را بدهد. پوست اطراف سوراخ بیرونی برش داده شده و کالبد شکافی دقیقی برای تحرک و شکاف کانال گوش بیرونی انجام می‌شود. باید مراقب ناحیه پشتی میانی که گوش بیرونی به گوش داخلی و دستگاه vestibular وصل می‌شود، بود. عوارض این جراحی شامل عود درد، زه کشی دستگاه‌ها و فلج صورت است.

در این مقاله دردهای گوش میانی پرندگان بررسی شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

هیپراستوز پرندگان زینتی
ادامه مطلب

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

طب پرندگان زینتی

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.