کلینیک دامپزشکی روژان
درد گوش بیرونی پرندگان

درد گوش بیرونی پرندگان

درد گوش بیرونی پرندگان

 

در این مقاله درد گوش بیرونی پرندگان بررسی خواهد شد:

اتیولوژی

درد گوش بیرونی یک اختلال غیر شایع است. این ممکن است ناشی از عفونت باکتریایی (Escherichia coli، Staphylococcus aureus،Pasteurella multocida، Proteus mirabilis، Pseudomonas aeruginosa، Klebsiella oxytoca، Enterococcus spp.) یا قارچی) Candida spp.، Microsporum gallinae) یا مایکوباکتریوم یا هجوم انگل‌های بندپایانی (Cnemidocoptes) باشد. این ممکن است به صورت گسترش بیماری پوستی عمومی یا ناشی از نئوپلازی یا تروما باشد.

 

ارائه بالینی

پرندگان مبتلا معمولاً با حرکت دادن سر، خمیازه، آتاکسی و کج کردن سر این مورد را بروز می‌دهند. معاینه دقیق تر می‌تواند ترشحات گوش (خونابه، چشم یا خونریزی) را نشان دهد . ممکن است ماده caseated در کانال گوش وجود داشته باشد . ورم و التهاب پوست، ریزش پرهای گوش و پوست رفتگی خودسرانه اغلب مشاهده شده‌اند. ممکن است hyperkeratosis کانال گوش و اطراف پوست ایجاد گردد. در برخی موارد مزمن، کانال گوش ممکن است تا حدی تنگ شود که بسته گردد.

تشخیص

تشخیص بر اساس علائم بالینی، سیتولوژی و کشت انجام می‌شود. کانال باریک گوش، به تصویر کشیدن هرچیز بزرگ‌تر از ۱.۹ میلی متر با آندوسکوپی را دشوار و تا حدی غیر ممکن می‌کند. در مواردی که واکنش به درمان با شکست مواجه گردد، ممکن است بافت برداری برای ارزیابی بهتر فرآیند بیماری مورد نیاز باشد.

مدیریت

آنتی بیوتیک های سیستمیک و موضعی همان گونه که نشان داده شده توسط کشت، خورانده می‌شوند. میلوکسیکام و NSAID دیگری در صورتی که گوش دردناک و ملتهب به نظر برسد مورد استفاده قرار می‌گیرد. شستشوی دقیق با سالین می‌تواند به از بین بردن مواد مترشحه کمک کند. اگر این مورد ناموفق بود، جراحی بافت برداری با curette حلقوی مورد نیاز است.

مونیلیازیس سگ‌ها و گربه‌ها
ادامه مطلب

در این مقاله درد گوش بیرونی پرندگان بررسی شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

طب پرندگان زینتی

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.