کلینیک دامپزشکی روژان
پرچم نیجر

کشور نیجر(قوانین حمل و نقل حیوانات خانگی)

قوانین حمل و نقل حیوانات برای کشور نیجر:

کشور نیجر گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت از عاطفی اعمال می‌شود.

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

نیجر نیازی به شناسایی حیوان خانگی شما با ریزش حیوان خانگی ندارد، اما توصیه می‌شود در صورت گم شدن یا جدا شدن حیوان خانگی از شما، حیوان خانگی خود را ریزتراشه کرده و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی ثبت کنید. کنید.

 

اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه ثبت شده باشد، مطمئن شوید که حیوانات خانگی شما برچسب‌هایی دارند که آنها را می‌شناسند و اطلاعات مالکیت را دارند.

 

۲.واکسیناسیون

واکسن هاری حیوانات خانگی

 

حیوان خانگی شما باید بین ۳۰ روز قبل تا ۱۲ ماه قبل از ورود به کشور برای هاری واکسینه شود.

 

۳.تست تیتر هاری

آزمایش تیتر خون

 

برای ورود به نیجر از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

۴.گواهی سلامت

یک گواهی بهداشت دامپزشکی برای نیجر باید توسط دامپزشک دارای مجوز در کشور مبدأ شما درست قبل از تکمیل سفر انجام شود. توصیه می‌شود در سفر از ایالات متحده آمریکا یا کانادا، یک دامپزشک دارای اعتبار USDA یا CFIA فرم را تکمیل کند و شما آن را توسط USDA یا CFIA بررسی کنید. اگر از کشور دیگری به نیجر می‌آید، حاکم کشور شما را مسئول می‌آورد، ممکن است حیواناتی را که در آن کشور ایجاد می‌شود، انجام دهد.

 

۵.مجوز واردات

هنگام ورود به نیجر با حیوان خانگی نیازی به مجوز واردات نیست.

 

۶.درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی

قبل از ورود به نیجر نیازی به درمان کند و کرم نواری نیست اما به دلیل وجود این محصولات در کشور توصیه می‌شود.

 

۷.ورود هوایی

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه بین المللی دیوری هامانی در نیامی وارد نیجر شوند. حیوانات خانگی می‌توانند به عنوان چمدان تحویل داده شوند یا بار هوایی وارد کابین شوند.

Fly Jamaica Airways قوانین حمل و نقل حیوانات
ادامه مطلب

 

هر زمانی که به یک کشور خارجی مانند نیجر سفر می‌کنید، همیشه توصیه می‌شود که یک مدرک شناسایی که نشان دهنده مالکیت حیوان خانگی شما باشد همراه باشید.

 

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در ورودی ورودی ورودی شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه از سلامت ظاهری خوبی شما نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

۸.نژادهای ممنوعه

نیجر لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

۹.حیوانات دیگر

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

پر، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمولات الزامات واکسیناسیون هاری، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به نیجر باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا می‌شوند.

 

۱۰.CITES

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات برای کشور نیجر بررسی شد.

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ما را در وبسایت و اینستاگرام دنبال کنید.

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱