کلینیک دامپزشکی روژان
پرچم نپال

کشور نپال(قوانین حمل و نقل حیوانات اهلی)

قوانین حمل و نقل حیوانات اهلی کشور نپال

نپال گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

سگ یا گربه شما برای ورود به نپال باید یک ریزتراشه ۱۵ رقمی مطابق ISO 11874/11785 داشته باشد. شماره ریزتراشه باید در گواهی سلامت حیوان خانگی شما وارد شود.

 

۲.واکسیناسیون

واکسن هاری حیوانات خانگی

 

حیوان خانگی شما باید بین ۳۰ روز تا ۱۲ ماه قبل از ورود به کشور برای هاری واکسینه شود.

 

۳.تست تیتر هاری

برای ورود به نپال از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

۴.گواهی سلامت

یک گواهی سلامت دامپزشکی برای نپال باید توسط دامپزشک دارای مجوز در کشور مبدأ شما درست قبل از تکمیل سفر انجام شود. توصیه می‌شود در سفر از ایالات متحده آمریکا یا کانادا، یک دامپزشک دارای اعتبار USDA یا CFIA فرم را تکمیل کند و شما آن را توسط USDA یا CFIA بررسی کنید. اگر از کشور دیگری به نپال می‌آید، مقام حاکم کشور شما که مسئول وارد کردن و خطرناک بودن حیوانات است باید فرم سفر را بررسی کند.

 

۵.مجوز واردات

هنگام ورود به نپال با حیوان خانگی نیازی به مجوز واردات نیست.

 

۶.درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی

قبل از ورود به نپال نیازی به درمان کند و کرم نواری نیست اما به دلیل وجود این محصولات در کشور توصیه می‌شود.

 

۷.ورود هوایی

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه بین المللی Tribhuvan در کاتماندو وارد نپال شوند. حیوانات خانگی می‌توانند به عنوان چمدان تحویل داده شوند یا بار هوایی وارد کابین شوند. برای هر نفر دو سگ یا گربه وارد می‌شوند.

 

پرواز به نپال می‌تواند چالش برانگیز باشد. خیلی از پروازها به نپال با تعویض هواپیما از طریق هند انجام می‌شود و هند به افراد غیر مقیم اجازه ورود به کشور با حیوان خانگی را نمی‌دهد. وقتی مسیر خود را برنامه ریزی کنید، مطمئن شوید و در صورت امکان از انجام آن جلوگیری کنید.

 

هر زمانی که به یک کشور خارجی مانند نپال سفر می‌کنید، همیشه توصیه می‌کنید که مدرکی را که نشان دهنده مالکیت حیوان خانگی شما باشد همراه داشته باشید. صاحبان حیوانات خانگی می‌توانند با ۲ حیوان بدون مجوز واردات نپال شوند.

Cathay Pacific Airline قوانین حمل و نقل حیوانات
ادامه مطلب

 

بدانید که نپال برای سگ‌ها و گربه‌هایی که به عنوان محموله هوایی وارد می‌شوند، مالیات مالیات و مالیات بر ارزش افزوده بسیار بالایی دارد.

 

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

۸.نژادهای ممنوعه

نپال لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

۹.دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به نپال باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

۱۰.CITES

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

تذکر مهم:

اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات اهلی کشور نپال بررسی شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

ما را در وبسایت و اینستاگرام دنبال کنید.

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱