کلینیک دامپزشکی روژان
مرغ مینا از چی میترسه

تروما پرندگان زینتی

در این مقاله همه چیز در خصوص تروما پرندگان زینتی بررسی شده است، با ما همراه باشید؛

تروما

مرور کلی:

آسیب‌های تروماتیک به ویژه در استخوان‌های طویل ممکن است نتیجه آسیب به عصب محیطی باشند. این آسیب ممکن است در محدوده ای از آسیب عصبی- نوراپراکسی (از بین رفتن عملکرد موقت حسی و حرکتی ناشی از انسداد رسانایی عصب)، axontmesis (وقفه آکسون ها، ولی بافت‌های همبند اطراف آکسون محافظت شده؛ ریکاوری ممکن است طولانی تر از نوروپراکسیا باشد)، neurotmesis (عصب و پوشش عصب هر دو پاره می‌شوند ولی ریکاوری نسبی ممکن است رخ دهد و ریکاوری کامل غیر ممکن است)، گسترش آسیب، تشخیص را مشخص می‌کند. در بسیاری موارد این موقت است ولی گاهی اوقات آسیب ممکن است دائمی باشد.

 

علائم بالینی:

علائم بالینی شامل از دست دادن رفلکس درد و عقب نشینی، آتروپی عضله و تشنج/ فلج هستند. ارزیابی میزان آسیب مربوط به شکستگی دشوار است. اگر میزان گستردگی آسیب محدود به نوروپراکسی باشد، رایکاوری باید در ۲۴ هفته کامل گردد.

درمان:

مراقبت‌های حمایتی، بی حسی و انفعال میزان تمرین‌های حرکتی باید تا زمانی که میزان آسیب را بتوان اندازه گرفت، تدارک دیده شوند.

 

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص تروما پرندگان زینتی بررسی شد.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب طب پرندگان زینتی است. نکته قابل توجه این است که تشخیص و درمان هر بیماری ای الزاما بر عهده دامپزشک است. و درمان های نامبرده شده در مقالات وبسایت صرفا جهت آشنایی افراد با برخی مطالب ابتدایی است. بدیهی است که کلینیک و سایت روژان پت هیچ گونه مسئولیتی در خصوص انجام اعمال خودسرانه افراد ندارد.جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد منابع ما به این مقاله مراجعه کنید.

از دست دادن ناخن‌ها و انگشتان پرندگان زینتی
ادامه مطلب

 

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱