کلینیک دامپزشکی روژان
استئومیلیت پرندگان زینتی

استئومیلیت پرندگان زینتی

استئومیلیت

اتیولوژی:

استئومیلیت ممکن است در نتیجه عفونت (به صورت موضعی یا بیماری سیستمیک) توسط باکتری‌ها (هوازی و بی هوازی هر دو نشان داده شده است) قارچ‌ها یا مایکوباکتریوم می‌باشد. همچنین ممکن است نتیجه ضربه یا نئوپلازی باشد.

ارائه بالینی:

در اطراف ضایعه تورم بافت نرم وجود دارد. ضایعه دردناک است، گاهی اوقات به صورت لنگش یا ناتوانی در پرواز نشان داده می‌شود. ممکن است شکستگی (و متعاقب آن ناپایداری) همراه با عفونت وجود داشته باشد.

تشخیص:

از نظر رادیوگرافی معمولاً لیز استخوان به وضوح، در مقابل تغییرات پراکنده مرتبط با نئوپلازی مشخص می‌شود. توجه داشته باشید که عفونت‌های مایکوباکتریال نیز می‌توانند منتشر شوند. چرک پنیری است و تخلیه نمی‌شود، اگر آبسه تشکیل شود، آن بزرگ می‌شود تا یک طرح کلی در داخل استخوان ایجاد کند، به خصوص اگر در داخل حفره مدولار تشکیل شده باشد. اغلب یک پرولیفراسیون مشخص واکنش پریوستال وجود دارد.

مدیریت:

دبریدمان ضایعه جراحی معمولاً برای برداشت چرک پنیری و استخوان نکروزه نیاز است. آنتی بیوتیک به صورت دانه‌های پلی متیل متاکریلات، داخل حفره ای که توسط آبسه پس از دبریدمان و لاواژ بر جای مانده است، اشباع می‌شود، و اجازه می‌دهد مواد ضد میکروبی‌ها به صورت محلی در غلظت‌های بالا تحویل داده شوند. آنتی بیوتیک های مورد استفاده شامل جنتامایسین، آمیکاسین، توبرامایسین، لینکومایسین، کلیندامایسین، نئومایسین، سفتیوفور و سفالوتین می‌باشند.

کشت باکتریایی و قارچ و حساسیت آنتی بیوتیکی باید انجام شود، در حالت ایده آل قبل از شروع درمان، انتخاب آنتی بیوتیک درمانی راهنمایی می‌شود. به غیر از قرار دادن داخل مفصل، می‌توان دانه‌های کاشته شده را در یک مکان نامحدود رها کرد.

داروهای تزریقی پرندگان زینتی
ادامه مطلب

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص استئومیلیت پرندگان زینتی بررسی شد.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب طب پرندگان زینتی است. نکته قابل توجه این است که تشخیص و درمان هر بیماری ای الزاما بر عهده دامپزشک است. و درمان های نامبرده شده در مقالات وبسایت صرفا جهت آشنایی افراد با برخی مطالب ابتدایی است. بدیهی است که کلینیک و سایت روژان پت هیچ گونه مسئولیتی در خصوص انجام اعمال خودسرانه افراد ندارد.جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد منابع ما به این مقاله مراجعه کنید.

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱