کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات سنگاپور

قوانین حمل و نقل حیوانات سنگاپور

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات سنگاپور مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

سنگاپور

هنگام ورود به سنگاپور، حیوان خانگی شما قرنطینه خواهد شد، مگر اینکه از کشوری وارد شوید که سنگاپور آن را عاری از هاری می‌داند. تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌ها و گربه‌های اهلی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۱۴ مراجعه کنند.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

همه گربه‌ها و سگ‌هایی که از هر کشوری وارد سنگاپور می‌شوند، ابتدا باید با یک ریزتراشه خانگی سازگار ISO که رمزگذاری نشده است شناسایی شوند. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO 11784/11785 نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید.

 

 1. دسته بندی کشورها:

الزامات بسته به کشوری که حیوان خانگی شما در ۶ ماه گذشته در آن زندگی کرده است متفاوت است. دسته کشور خود را بیابید:

 • رده A: استرالیا، نیوزیلند، جمهوری ایرلند، بریتانیا
 • رده B: برمودا، جزایر کیمن، دانمارک، آلمان، هنگ کنگ SAR، ایسلند، ژاپن، جرسی، لیختن اشتاین، لوکزامبورگ، کالدونیای جدید، نروژ، پرتغال، سوئد، سوئیس, ایالات متحده آمریکا (فقط گوام و هاوایی)
 • رده C: اتریش، بلژیک، کانادا، قبرس، استونی، فنلاند، فرانسه، ایتالیا، کره (جنوب)، لتونی، هلند، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، تایوان، ایالات متحده آمریکا (به جز گوام و هاوایی)
 • رده D: همه کشورهای دیگر

 

 1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

در صورت ورود به سنگاپور از یک کشور رده A، واکسیناسیون هاری لازم نیست. با این حال، واکسیناسیونی دیگری مورد نیاز است (در ادامه بخوانید).

اگر از کشورهای رده B وارد سنگاپور می‌شوید، گربه یا سگ خانگی شما باید حداقل ۳۰ روز و حداکثر ۱۲ ماه قبل از ورود برای هاری واکسینه شود. آزمایش تیتر خون مورد نیاز است (مرحله ۴ را ببینید).

اگر از یک کشور رده C وارد سنگاپور می‌شوید، گربه یا سگ خانگی شما باید بیش از ۳ ماه قبل از واردات واکسن هاری زده شود. آزمایش تیتر مورد نیاز خواهد بود (مرحله ۴ را ببینید). اگر حیوان خانگی شما بیش از ۴ ماه قبل از انجام آزمایش تیتر واکسینه شده باشد، باید بعد از آزمایش تیتر دوباره واکسینه شود و حداکثر ۳۰ روز قبل از صادرات.

اگر از یک کشور دسته D وارد سنگاپور می‌شوید، گربه یا سگ خانگی شما باید حداقل ۶ ماه قبل از صادرات واکسن هاری زده شود. آزمایش تیتر خون مورد نیاز است (مرحله ۴ را ببینید)

برای سگ‌ها و گربه‌هایی که از همه کشورها وارد سنگاپور می‌شوند:

در مورد سگ‌های ۱۶ هفته و بالاتر، سگ شما باید حداقل ۲ هفته قبل از صادرات علیه دیستمپر سگ، هپاتیت سگ و عفونت پاروویروس سگ‌ها واکسینه شود. برای حیوانات خانگی کمتر از ۱۶ هفته، مرحله ۸ را در زیر ببینید.

در مورد گربه‌های ۱۶ هفته و بالاتر، گربه شما باید حداقل ۲ هفته قبل از صادرات علیه آنفولانزای گربه (کلیسی ویروس گربه و رینوتراکئیت ویروسی گربه) و انتریت گربه (مانند پن‌لکوپنی گربه / پاروویروس گربه) واکسینه شود.

 

 1. تست تیتر هاری:

اگر از یک کشور دسته B وارد سنگاپور می‌شوید، آزمایش تیتر خون باید بیش از ۳۰ روز پس از واکسیناسیون هاری برای سگ‌ها و گربه‌هایی که وارد سنگاپور می‌شوند انجام شود.

هنگام ورود به سنگاپور از کشورهای رده C و D، آزمایش تیتر خون باید بیش از ۳۰ روز پس از واکسیناسیون هاری و ظرف ۶ ماه پس از صادرات انجام شود.

پس از گرفتن نمونه خون برای آزمایش تیتر، تمام واکسیناسیون هاری باید در جریان بماند.

 

 1. گواهی سلامت:

ظرف ۷ روز پیش از ورود، یک دامپزشک مجاز باید گواهی دامپزشکی سنگاپور را تکمیل کند. اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده سفر می‌کند، این گواهی باید توسط اداره USDA ایالتی شما تأیید شود و اگر حیوان خانگی شما از کانادا سفر می‌کند، توسط دفتر محلی CFIA تأیید شود. اگر از هیچ یک از این کشورها سفر نمی‌کنید، گواهی سلامت باید توسط آژانس دولتی کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات زنده است تأیید شود.

شماره میکروچیپ حیوان خانگی شما باید در گواهی سلامت و هاری منعکس شود.

برای کشورهای دسته A، گواهی بهداشت باید نشان دهد که حداقل شش (۶) ماه قبل از تاریخ صادرات هیچ موردی از هاری در کشور گزارش نشده است.

 

 1. مجوزهای واردات:

شما باید حداقل ۳۰ روز قبل از ورود حیوان خانگی خود به سنگاپور از هر کشوری، برای مجوز سگ و همچنین مجوز واردات از خدمات دامپزشکی و دامپزشکی (AVS) اقدام کنید.

 

 1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

قبل از اینکه گربه یا سگ شما بتواند از هر کشوری وارد سنگاپور شود، باید طی ۲ و ۷ روز پس از صادرات، علیه انگل‌های داخلی و خارجی درمان شده باشد.

 

 1. قرنطینه حیوانات خانگی:

اگر حیوان خانگی شما از کشورهای رده A یا B وارد سنگاپور می‌شود، تا زمانی که شرایط رعایت شده باشد مشمول قرنطینه نمی‌شود. در صورتی که حیوان خانگی شما از کشور دسته D وارد شود، مشمول ۳۰ روز قرنطینه خواهد شد. اگر حیوان خانگی شما از یک کشور رده C وارد سنگاپور می‌شود، اگر آزمایش تیتر ۴ ماه یا بیشتر قبل از واردات انجام شده باشد و حیوان خانگی شما پس از آزمایش مجدداً واکسینه شده باشد، مشمول ۱۰ روز قرنطینه خواهد شد، در غیر این صورت مشمول این شرایط خواهد بود. ۳۰ روز قرنطینه.

تمام قرنطینه در ایستگاه قرنطینه حیوانات Sembawang انجام می‌شود. رزرو برای قرنطینه باید حداقل ۳ ماه قبل از ورود انجام شود.

 

 1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه چانگی سنگاپور یا پاسگاه تواس از مالزی وارد سنگاپور شوند. هنگام ورود زمینی باید حداقل ۵ روز قبل اطلاع رسانی شود.

قوانین حمل و نقل حیوانات آفریقای جنوبی
ادامه مطلب

باید حداقل ۵ روز قبل از ورود به AVS اطلاع داده شود تا در هنگام فرود حیوان خانگی شما را بررسی کنند.

اگر حیوان خانگی شما از یک کشور دسته A یا B وارد سنگاپور می‌شود. یک اعلامیه هواپیمایی نیز باید همراه حیوان خانگی شما باشد. مبنی بر اینکه از کشوری در رده خود خارج شده است. (مرحله ۲ را ببینید)، که هیچ سگ یا گربه دیگری از کشورهایی در دسته‌های دیگر وجود ندارد. سوار شد، و اینکه هیچ توقفی در کشورهایی که در این دسته بندی قرار ندارند وجود نداشت. در صورت نیاز به توقف، مجوز قبلی از AVA لازم است و حیوان خانگی شما نمی‌تواند منطقه امن فرودگاه در کشور توقف را ترک کند.

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

 1. ترانزیت به سنگاپور:

هر حیوان خانگی که از فرودگاه چانگی سنگاپور با توقف بیش از ۴ ساعت عبور کند، توسط ایستگاه قرنطینه حیوانات و گیاهان مورد بازرسی قرار خواهد گرفت.

شرکت‌های هواپیمایی تعویض حیوانات خانگی در سنگاپور به احتمال زیاد نیاز به ترخیص کالا از گمرک و مطابقت با مقرراتی که در بالا ذکر شد خواهند داشت.

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها فقط در صورتی می‌توانند وارد سنگاپور شوند که منشأ آنها از کشورهای رده A باشد و در زمان صادرات باید حداقل ۱۲ هفته سن داشته باشند. در مورد سگ کمتر از شانزده (۱۶) هفته، سگ شما باید علیه دیستمپر سگ، هپاتیت سگ و عفونت پاروویروس سگ با حداقل دو (۲) واکسن به فاصله چهار (۴) هفته و واکسیناسیون دوم واکسینه شود. باید حداقل دو (۲) هفته قبل از صادرات داده شود.

 

 1. نژادهای ممنوعه در سنگاپور:

نژادهای سگ‌های زیر و میکس آنها مجاز به واردات به سنگاپور نیستند – پیت بول (که شامل پیت بول تریر آمریکایی نیز می‌شود که با نام های آمریکایی پیت بول و پیت بول تریر نیز شناخته می‌شود. تریر آمریکایی استافوردشایر، استافوردشایر بول تریر، بولداگ آمریکایی و بین آنها و با نژادهای دیگر تلاقی می‌کند.) ماستیف ناپلی، توسا، آکیتا، دوگو آرژانتینو، بوئربول، فیلا برازیلیرو، پررو د پرسا کاناریو و میکس آنها. هر دو گربه بنگال و ساوانا باید نسل پنجم یا بیشتر باشند.

همچنین محدودیت‌های اضافی برای داشتن نژادهای زیر در هنگام اقامت در سنگاپور وجود دارد: بول تریر، دوبرمن پینچر، روتوایلر، سگ ژرمن شپرد با نژادهای مرتبط با آن مانند سگ بلژیکی و سگ شپرد اروپای شرقی، ماستیف ها از جمله بول ماستیف، عصا. Corso و Dogue De Bordeaux، و بین هر یک از نژادهای فوق و سایر نژادها تلاقی می‌کند.

گربه‌های ساوانا باید نسل پنجم یا بالاتر حذف شوند.

 

 1. صادرات حیوانات خانگی:

برای صادرات حیوان خانگی شما از سنگاپور، مجوز صادرات از AVS لازم است. تمام مدارک مربوط به کشور مقصد باید ارائه شود

تمام حیواناتی که سنگاپور را ترک می‌کنند و سپس برمی گردند، مشمول شرایط مشابهی هستند که حیوانات خانگی برای اولین بار وارد می‌شوند.

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

همه پستانداران کوچک به مجوز گمرکی، مجوز واردات، گواهی بهداشت دامپزشکی نیاز دارند. و در هنگام ورود به سنگاپور مشمول ۱۴ روز قرنطینه در ایستگاه قرنطینه حیوانات Sembawang خواهند شد.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات سنگاپور مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱