کلینیک دامپزشکی روژان
پرچم پاناما

قوانین حمل و نقل حیوانات پاناما

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات پاناما بررسی خواهد شد:

 

توصیه میگردد ابتدا مقاله، کلیات قوانین حمل و نقل حیوانات را مطالعه نمایید.

حداقل ۳ روز قبل از سفر به پاناما باید درخواستی برای قرنطینه خانگی ارائه دهید. عدم انجام این کار به این معنی است که حیوان خانگی شما در یک مرکز دولتی قرنطینه خواهد شد.

 

تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌های خانگی، گربه‌ها و فرت اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۹ مراجعه کنند.

 

  1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

پاناما نیازی به شناسایی حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی ندارد، اما توصیه می‌شود که حیوان خانگی خود را با ریزتراشه ۱۵ رقمی مطابق با ISO 11784 ریزتراشه کنید و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی در صورت گم شدن حیوان خانگی خود ثبت کنید.

 

  1. واکسیناسیون

واکسن هاری حیوانات خانگی

 

سگ یا گربه شما حداقل ۳۰ روز قبل از ورود نیاز به اثبات واکسیناسیون فعلی هاری دارد. سگ‌ها و گربه‌ها نباید قبل از ۳ ماهگی برای هاری واکسینه شوند.

 

سگ‌ها باید علیه دیستمپر، هپاتیت، لپتوسپیروز و پاروویروس واکسینه شوند. گربه‌ها باید علیه رینوتراکئیت ویروسی، کلسی ویروس و پان لوکوپنی واکسینه شوند.

 

  1. تست تیتر هاری

آزمایش تیتر خون

 

برای ورود به پاناما از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

  1. گواهی سلامت حیوان خانگی

پس از آن یک دامپزشک معتبر USDA (یا CFIA) باید گواهی دامپزشکی پاناما را برای تأیید توسط USDA یا CFIA در صورت سفر از ایالات متحده یا کانادا تکمیل کند. اگر از هیچ یک از این کشورها سفر نمی‌کنید، سازمان حاکم کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات است باید فرم‌ها را تأیید کند.

 

گواهی سلامت باید توسط کنسولگری پاناما در کشور مبدأ قانونی باشد.

 

حیوانات خانگی که به عنوان بخشی از توقف (تغییر شرکت‌های هواپیمایی) وارد ایالات متحده می‌شوند باید گواهی سلامت پاناما را که توسط دامپزشک معتبر وزارت کشاورزی ایالات متحده صادر شده و توسط کنسولگری پاناما قانونی شده است، دریافت کنند.

 

  1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی

قبل از ورود به پاناما، درمان کنه و کرم نواری لازم است. محصولات استفاده شده باید در گواهی سلامت منعکس شود.

 

  1. ورود هوایی

حیوانات خانگی می‌توانند در فرودگاه بین المللی پاناما توکامن در ساعات کاری عادی و همچنین در تعطیلات آخر هفته از ساعت ۸ صبح تا ۱۱ شب با اطلاع قبلی وارد کشور شوند. حیوانات خانگی می‌توانند وارد کابین، باکس تحویل‌شده یا بار هوایی شوند.

 

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در بند ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر حیوان خانگی شما ظاهراً از سلامت خوبی برخوردار نیست، ممکن است با هزینه مالک به معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز نیاز باشد.

قوانین حمل و نقل حیوانات گینه استوایی
ادامه مطلب

 

صاحبان حیوانات خانگی باید حداقل ۳ روز قبل از ورود برای قرنطینه خانگی به فرودگاه مراجعه کنند تا از ۱۴ روز قرنطینه در یک مرکز دولتی جلوگیری کنند. حیوانات خانگی مشمول ۴ ماه قرنطینه خانگی خواهند شد.

 

  1. واردات توله سگ یا بچه گربه

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های بالای ۳ ماه که وارد پاناما می‌شوند مشمول الزامات واکسیناسیون هاری در مرحله شماره ۲ هستند. واردات حیوان خانگی زیر ۳ ماه به پاناما توصیه نمی‌شود.

 

  1. صادرات حیوانات خانگی

همه حیوانات خانگی ساکن پاناما باید مدارک لازم برای کشور مقصد را داشته باشند. علاوه بر این، صاحبان حیوانات خانگی باید مجوز صادرات از وزارت دساررولو آگروپکواریو و مدرک واکسیناسیون هاری داشته باشند.

 

  1. دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

برای اینکه پرنده خانگی خود را با خود به پاناما بیاورید، باید مجوز واردات داشته باشید. این مجوز توسط سازمان ملی محیط زیست پاناما (ANAM) صادر شده است.

 

بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگر را رعایت کنند و برای ورود به پاناما باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

  1. CITES

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات پاناما بررسی شد.

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

قوانین بین المللی حمل و نقل کشور ها

دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد