کلینیک دامپزشکی روژان
انسداد عصبی ناحیه ­ای در خرگوش

بیهوشی موضعی و انسداد عصبی ناحیه ­ای در خرگوش

بیهوشی موضعی و انسداد عصبی ناحیه ­ای در خرگوش

در این مقاله بیهوشی موضعی و انسداد عصبی ناحیه ­ای در خرگوش بررسی خواهد شد:

بیهوشی موضعی می‌تواند بخش مفیدی از رویکرد چند مدلی دردکشی در خرگوش‌ها باشد. تکنیک‌های متداول شامل تمیز کردن زخم، بلوک‌های عصب محلی، بلوک‌های عصب دندان، بیهوشی موضعی و تمیز کردن epidural است (آخرین روش که بیشتر در آمریکای شمالی به کار رفته است). به بیان ساده ­تر، تمیز کردن اطراف زخم با بیهوشی موضعی بعد از جراحی شکم، ریسک خودترومای زخم را به طور قابل­ ملاحظه­ ای کاهش می‌دهد  ولی بلوک‌های عصب دندان بعد از جراحی دهان ممکن است بین خوردن متفاوت بوده و تنها برای خرگوش نیستند.

سایر فاکتورهای تسکین درد پس از جراحی

ملاحظات عملی مانند نوع رژیم غذایی می‌توانند برای کاهش درد به­منظور احیاء خرگوش پس از دندان کشیدن، بی­حرکت­سازی شکستگی و عضو آسیب­ دیده مفید باشند. پس از کشیدن دندان باید غذای نرم، رشته ­شده و خوب ریزشده به خرگوش داد. روش جراحی مناسب و قرار دادن بخیه‌هایی که خیلی محکم نباشند، درد زخم را پس از  جراحی کاهش می‌دهد. پس از جراحی، محیط کاملاً گرم و خشک، بستر راحت و آشنا و آب و غذای در دسترس به­ آسودگی بیمار می‌افزایند.

آموزه‌هایی به صاحبان

زمانی که خرگوش مرخص شد، لازم است صاحبان خرگوش برای معاینه دقیق خرگوش و اطمینان از خوردن و دفع پشگل­های سفت آموزش ببینند. اگر خرگوش بیش از ۱۲-۲۴ ساعت غذایی نخورد باید مجدداً معاینه شود. چنانچه صاحبان خرگوش‌ها اطمینان نداشته یا در مورد اشتهای خرگوش شک و تردید دارند، لازم است خرگوش در بیمارستان بستری شود. خرگوش‌هایی که نتوانند پس از جراحی چیزی بخورند، باید درمان شوند تا از ایستایی دستگاه گوارششان پیشگیری شود و تشخیص‌های اولیه مجدداً ارزیابی شوند.

متابولیسم های خرگوش
ادامه مطلب

در این مقاله بیهوشی موضعی و انسداد عصبی ناحیه ­ای در خرگوش بررسی شد.

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

طب خرگوش

نویسنده:پروفسور مولی وارگا

مترجم:آقای دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.