کلینیک دامپزشکی روژان
صربستان

قوانین حمل و نقل حیوانات صربستان

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات صربستان مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

 

صربستان

مگر در مواردی که خلاف آن ذکر شده باشد، مقررات زیر در مورد سگ‌ها، گربه‌ها و موش‌های خانگی از جمله سگ‌ها و گربه‌های خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۹ مراجعه کنند.

 

  1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

برای ورود به صربستان، حیوان خانگی شما باید ابتدا با یک ریزتراشه خانگی سازگار با ISO 11784/11785 که ۱۵ رقمی و غیر رمزگذاری شده است، ریزتراشه شود. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را به همراه داشته باشید یا اگر ریزتراشه غیر سازگار با ISO حیوان خانگی شما هنوز قابل خواندن است، دامپزشک شما می‌تواند علاوه بر تراشه‌ای که حیوان خانگی شما در حال حاضر با آن سازگار است، یک ریزتراشه منطبق با ISO را کاشت کند. دارد. تعداد و تاریخ کاشت هر دو ریزتراشه باید در گواهی بهداشت اتحادیه اروپا ثبت شود.

 

  1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

اگر حیوان خانگی شما از یک کشور عاری از هاری یا کشوری که تحت کنترل هاری است وارد صربستان می‌شود، پس از کاشت ریزتراشه و بیش از ۲۱ روز قبل از ورود، اما نه بیشتر از انقضا، نیاز به واکسیناسیون هاری دارد. تاریخ سازنده واکسن توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها را نمی‌توان قبل از رسیدن به ۱۲ هفتگی برای هاری واکسینه کرد.

اگر سگ، گربه یا موش خرمای شما واکسیناسیون فعلی هاری داشته باشد اما ریزتراشه ندارد، پس از کاشت ریزتراشه باید دوباره واکسینه شود.

 

  1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

اگر حیوان خانگی شما از کشور آلوده به هاری وارد صربستان می‌شود، حیوان خانگی شما باید میکروچیپ شود، سپس برای هاری واکسینه شود (به ترتیب). پس از ۳۰ روز انتظار، آزمایش تیتر هاری (FAVN) باید توسط دامپزشک مجاز انجام شود. (از دامپزشک خود بخواهید ریزتراشه حیوان خانگی شما را قبل از آزمایش تیتر اسکن کند.) نمونه‌ها باید در آزمایشگاه مورد تأیید اتحادیه اروپا پردازش شوند. با فرض اینکه نتایج آزمایش در محدوده قابل قبولی باشد، حیوان خانگی شما می‌تواند زودتر از ۹۰ روز پس از تاریخ خونگیری وارد صربستان شود. این مرحله الزامی نیست مگر اینکه از یک کشور مبتلا به هاری وارد صربستان شوید.

تمامی حیوانات خانگی که از کشورهای مبتلا به هاری وارد صربستان می‌شوند نیز به مجوز واردات نیاز دارند. اخذ مجوز حدود ۳۰ روز طول می‌کشد.

 

  1. گواهی سلامت حیوان خانگی:

اگر شما (مالک) یا نماینده شما با یا ظرف ۵ روز قبل یا بعد از حیوان خانگی خود سفر می‌کنید، دامپزشک مجاز باید گواهی سلامت غیرتجاری صربستان را ظرف ۱۰ روز پیش از ورود تکمیل کند. اگر شما یا نماینده شما با حیوان خانگی خود یا در عرض ۵ روز از آن سفر نمی‌کنید، یا بیش از ۵ حیوان به صربستان سفر می‌کنند، گواهی سلامت تجاری صربستان باید ظرف ۴۸ ساعت پیش از سفر تکمیل شود.

در صورتی که حیوان خانگی شما از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کند، دامپزشک باید به ترتیب توسط USDA یا CFIA معتبر باشد و فرم گواهی بهداشت غیرتجاری اتحادیه اروپا باید توسط دفتر محلی USDA (ایالات متحده آمریکا) یا CFIA (کانادا) تأیید شود. اگر از کشور دیگری سفر می‌کنید، سازمان دولتی مسئول واردات و صادرات حیوانات خانگی باید فرم‌ها را تأیید کند.

 

و در ادامه قوانین حمل و نقل حیوانات صربستان؛
  1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی که وارد صربستان می‌شوند می‌توانند از گذرگاه‌های مرزی زیر وارد شوند:

فرودگاه نیکولا تسلا، بلگراد

باتروفچی-بزدان (گذرگاه مرزی رودخانه با جمهوری کرواسی)

مالی زوورنیک-سرمسکا راکا (گذرگاه مرزی با بوسنی و هرزگوین)

هورگوس (گذرگاه مرزی با جمهوری مجارستان)

واتین (گذرگاه مرزی با رومانی)

ولیکو گرادیسته (گذرگاه مرزی رودخانه با رومانی)

دیمیتروگراد (گذرگاه مرزی با جمهوری بلغارستان)

پرشوو (گذرگاه مرزی با جمهوری مقدونیه)

گوستون (گذرگاه مرزی با جمهوری مونته‌نگرو)

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در بند ورودی صربستان باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر حیوان خانگی شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است با هزینه شما نیاز به معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز باشد.

قوانین حمل و نقل حیوانات جزایر ترکز و کایکوس
ادامه مطلب

 

  1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های کشورهای عضو اتحادیه اروپا، کشورهای تحت کنترل هاری یا آندورا، سوئیس، جزایر فارو، جبل الطارق، گرینلند ایسلند، لیختن اشتاین، موناکو، نروژ، سن مارینو و واتیکان که عبارتند از:

– سن کمتر از ۱۲ هفتگی و واکسینه نشده برای هاری یا

– بالای ۱۲ هفتگی، واکسینه شده برای هاری اما نمی‌تواند شرایط انتظار ۲۱ روزه را برآورده کند.

– مجاز به ورود به صربستان با یک بیانیه امضا شده مبنی بر اینکه توله سگ یا بچه گربه شما از بدو تولد در همان مکان باقی مانده است و با حیوانات وحشی که ممکن است از بدو تولد در معرض عفونت قرار گرفته باشند در تماس نبوده است یا مادرش همراه با مدرکی واکسیناسیون هاری طبق مقررات قبل از زایمان. توله سگ، بچه گربه یا موش خرما باید ریزتراشه شده و همراه با پاسپورت حیوان خانگی اتحادیه اروپا یا گواهی سلامت باشد.

– مجاز به ورود به صربستان از کشوری که OIE آن را عاری از هاری می‌داند با گواهی سلامت.

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های بالای ۱۲ هفته باید ریزتراشه شوند، سپس برای هاری واکسینه شوند و ۲۱ روز قبل از سفر منتظر بمانند.

 

  1. نژادهای ممنوعه:

صربستان لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

  1. صادرات حیوانات خانگی:

تمام سگ‌ها، گربه‌ها و فرت‌هایی که صربستان را ترک می‌کنند باید میکروچیپ شده و برای هاری واکسینه شوند (به ترتیب). تمام مدارک مورد نیاز برای کشور مقصد باید در دسترس باشد.

 

  1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به صربستان باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

  1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات صربستان مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱