کلینیک دامپزشکی روژان
سیشل

قوانین حمل و نقل حیوانات سیشل

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات سیشل مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

 

سیشل

بسته به کشور مبدأ حیوان خانگی شما هنگام ورود به سیشل، ۱۴ یا ۱۸۰ روز قرنطینه اعمال می‌شود. حیوان خانگی شما باید به طور مداوم در کشوری که از آن وارد سیشل می‌شود در طول شش ماه بلافاصله قبل از تاریخ ارسال یا از زمان تولد اقامت داشته باشد. اقامت حیوان خانگی شما در سیشل باید حداقل ۶ ماه باشد.

تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌ها و گربه‌های خانگی شامل حیوانات خدماتی و حمایت‌کننده عاطفی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۱۱ مراجعه کنند.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

حیوان خانگی شما ابتدا باید با ریزتراشه ایزو ۱۱۷۸۴/۱۱۷۸۵ ۱۵ رقمی و غیر رمزگذاری شده باشد. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO 11784/11785 نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید. مطمئن شوید که دامپزشک شما ریزتراشه حیوان خانگی شما را پس از کاشت اسکن می‌کند.

شماره ریزتراشه حیوان خانگی شما باید در تمام مدارک مورد نیاز برای ورود به سیشل موجود باشد.

 

 1. واکسیناسیون:

حیوان خانگی شما باید بین ۳۰ روز تا ۱۲ ماه قبل از ورود برای هاری واکسینه شود.

 

 1. تست تیتر هاری:

همه سگ‌ها و گربه‌هایی که وارد سیشل می‌شوند باید حداکثر ۳۰ روز پس از واکسیناسیون هاری و ظرف ۶ ماه پیش از سفر، آزمایش تیتر هاری توسط دامپزشک مجاز انجام شود.

 

 1. مجوز واردات:

برای ورود به سیشل مجوز واردات مورد نیاز است.

 

 1. گواهی سلامت:

یک دامپزشک معتبر USDA یا CFIA در صورت سفر از ایالات متحده یا کانادا، باید گواهی سلامت بین‌المللی سیشل را به زبان انگلیسی یا فرانسوی برای تأیید توسط USDA یا CFIA تکمیل کند. اگر از هیچ یک از این کشورها سفر نمی‌کنید، مقام حاکم کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات زنده است باید فرم‌ها را تأیید کند.

معاینه دوم توسط دامپزشک باید در عرض ۴۸ ساعت پس از خروج انجام شود تا تأیید شود که سگ یا گربه شما در سلامت کامل است و هیچ نشانه‌ای از عفونت، بیماری مسری و انگلی نشان نمی‌دهد.

 

 1. درمان ضد انگل‌های داخلی و خارجی:

قبل از اینکه سگ یا گربه شما بتواند وارد سیشل شود، باید ظرف ۴۸ ساعت پیش از سفر در برابر انگل‌های داخلی و خارجی درمان شود.

 

 1. قرنطینه حیوانات خانگی:

گربه‌ها و سگ‌هایی که از کشورهای عاری از هاری، سرزمین‌ها یا کشورهای تحت کنترل هاری وارد می‌شوند به مدت ۱۴ روز قرنطینه خواهند شد. گربه‌ها و سگ‌هایی که از کشورهای مبتلا به هاری وارد می‌شوند به مدت ۱۸۰ روز قرنطینه خواهند شد.

 

 1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی باید به عنوان محموله هوایی در یک باکس در بسته در فرودگاه بین المللی سیشل وارد سیشل شوند.

کشور مراکش(قوانین حمل و نقل حیوانات خانگی)
ادامه مطلب

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های واکسینه نشده اجازه ورود به سیشل را ندارند. الزامات واردات شامل ریزتراشه و واکسیناسیون هاری زودتر از ۳ ماهگی است. توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها باید حداقل ۳۰ روز پس از واکسیناسیون هاری قبل از انجام آزمایش تیتر خود صبر کنند.

 

 1. نژادهای ممنوعه:

سیشل واردات نژادهای زیر را ممنوع نمی‌کند. با این حال، آن‌ها نیاز به مدرکی دارند که نشان دهد هر یک از این نژادها قبل از ورود به کشور عقیم شده‌اند: آکیتا اینو، آلانگو ماستیف، آلانو اسپانول، آلزاسی، پیت بول تریر آمریکایی، آمریکن استافوردشر تریر، دوگوی آرژانتینی، بول تریر ایرلندی استافوردشر، بدلینگتون تریر، بوستون تریر، بولی کوتا، بولداگ، بول ماستیف، بوئربول، کان کورسو، دوبرمن، دوگ د بوردو، دوگو ساردسکو. ماستیف انگلیسی، فیلا برازیلیرو، بولداگ فرانسوی، ژرمن شپرد، گریت دین، گول دونگ، گول‌تر، سگ کره‌ای جیندو، لوتتو ره بریندیزینو، ماستیف نئوپلیتی، پررو د پرسا کاناریو (سگ قناری)، پررو د پرسا مالورکین (کا د بو)، روتوایلر، شار پی، بول تریر استافوردشایر، ماستیف تبتی یا توسا اینو.

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

هیچ پرنده‌ای به جز طوطی خاکستری آفریقایی (به شرطی که یک سال حیوان خانگی خانواده بوده باشد) واجد شرایط واردات نیستند. مجوزهای CITES باید اخذ شود.

هیچ حیوانی غیر از سگ، گربه، گاو، خوک، گوسفند، بز، اسب و خرگوش نباید به سیشل وارد شود.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات سیشل مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱