کلینیک دامپزشکی روژان
هزینه عقیم سازی گربه

هزینه عقیم سازی گربه

هزینه عقیم سازی گربه

اگر گربه شما به تازگی به بلوغ جنسی رسیده است. و شما به فکر عقیم کردن آن هستید؛ احتمالاً یکی از جنبه‌هایی که آن را بررسی می‌کنید هزینه عقیم سازی گربه است.
پیش از بررسی هزینه عقیم سازی گربه، به شما توصیه می‌کنیم ابتدا مقاله عقیم سازی گربه را مطالعه نمایید. در مقاله عقیم سازی گربه، به صورت اجمالی به بررسی معایب و مزایای عقیم سازی برای گربه‌ها و اقداماتی که قبل و بعد از عمل جراحی عقیم سازی باید انجام دهید پرداخته ایم.

نحوه محاسبه هزینه عقیم سازی گربه چگونه است؟

قبل از آنکه پت شما عقیم شود دامپزشک باید اطلاعاتی از جمله سن، نژاد، نوع و بیماری‌های احتمالی را در گربه بررسی نماید.
هزینه عقیم سازی گربه‌ها، بر اساس سن گربه، نژاد گربه، بیماری‌هایی که دارد. و شرایط کلی ای که گربه در آن قرار دارد، نوع بیهوشی ای که دامپزشک بر اساس شرایط پت انتخاب میکند، اینکه هزینه های جانبی مانند؛ کیست،پیومتر، آبستنی و … در پت شما وجود دارد، آنتی بیوتیک های مورد استفاده، اینکه بخیه کازمتیک است یا خیر، از چه روش جراحی ای استفاده شود، و … متفاوت است و محاسبه می‌شود.

در نهایت باتوجه به کلیه ی شرایط بالا، براساس تعرفه تقریبی مشخصی که سازمان نظام پزشکی، برای این مورد ابلاغ کرده است. هزینه عقیم سازی پت شما، به شما اعلام خواهد شد.

هزینه عقیم سازی بصورت یک بازه ی قیمتی میباشد، در کل عمل جراحی عقیم سازی یک جراحی پایه میباشد و تا زمانیکه بصورت عادی انجام شود هزینه ای متعارف و مطابق با ابلاغیه سازمان نظام پزشکی دارد.

عوامل موثر بر هزینه عقیم سازی گربه چه چیزهایی هستند؟

اینکه شما تصمیم دارید این کار را در یک کلینیک خصوصی انجام می دهید یا کلینیک دامپزشکی عمومی؟ و اینکه حیوان شما سگ است یا گربه یا خرگوش؟ و نژاد آن به طور دقیق چیست؟ چقدر سن دارد؟ و… همگی شاخصه‌هایی هستند که در نهایت هزینه عقیم سازی را مشخص می‌کنند.

نژاد و هزینه عقیم سازی

نژادهای مختلف پت، هزینه‌های مختلفی را نیز برای عقیم سازی دارند.
به طور کلی هزینه عقیم سازی گربه‌ها، از سگ‌ها بیشتر است و دستمزد جراحی عقیم سازی جنس ماده از جنس نر به خاطر سختی بیشتر عمل جراحی و پیچیدگی این عمل، بیشتر میباشد.

با توجه به هزینه‌هایی که عمل عقیم سازی دارد آیا انجام این عمل به صرفه است؟

اگر دامپزشک شما تشخیص دهد که انجام عمل جراحی عقیم سازی، برای گربه شما لازم است. این عمل دیگر یک عمل غیر ضروری به حساب نمی‌آید.
به همین دلیل باید به هزینه انجام عمل جراحی عقیم سازی مانند، هزینه‌هایی که برای تغذیه، مراقبت، بهداشت، واکسن و انگل زدایی گربه انجام می‌دهید نگاه کنید.
در برخی موارد عقیم سازی عملی است که موجب آرامش بیشتر صاحب گربه و خود گربه می‌شود.
لذا بهتر است که به عمل جراحی عقیم سازی، به طور ویژه توجه کنیم و در مورد هزینه آن نگران نباشیم. چرا که راحتی و آرامشی که پس از آن برای ما به همراه دارد ارزش دوچندانی دارد.

رفتار اجتماعی بچه گربه‌ها
ادامه مطلب

هزینه‌ای که برای عقیم سازی گربه انجام می‌دهید باعث می‌شود که شما از هزینه‌هایی مانند؛ بارداری، بزرگ کردن توله‌ها، واکسن برای توله‌ها، انگل زدایی و تغذیه توله‌ها خلاص شوید.

همچنین ریسک بارداری و به خطر افتادن سلامتی گربه به دنبال بارداری و زایمان را به صفر می‌رساند.
اگر گربه خود را به طور مرتب برای قدم زنی و هواخوری به بیرون از خانه می‌برید، عقیم سازی گربه به او کمک می‌کند تا از احتمال بروز بیماری‌های جنسی و بیماری‌های ناشی از جفت‌گیری با گربه‌های خیابانی در امان بماند.
همچنین اگر گربه را در خانه نگه می‌دارید. و امکان بیرون رفتن از خانه را به او نمی‌دهید، باید منتظر ناله‌های مداوم و اذیت کردن‌های او در زمان فحل برای پیدا کردن جفت باشید.

در نهایت هزینه عقیم سازی گربه با توجه به کلیه موارد گفته شده در بالا در کلینیک دامپزشکی محاسبه شده و به شما گفته می‌شود.

همچنین مراقبت‌هایی مانند مراقبت‌های بعد از عمل، مراقبت از بخیه‌ها و تغذیه خاص گربه پس از عمل تا چند روز نیز جزو هزینه‌هایی هستند که باید پس از عمل عقیم سازی به آنها توجه نمایید.

سخن پایانی

عمل عقیم سازی معمولا جزو عمل‌های انتخابی برای صاحبین پت از  است.
اما گاهاً به دلیل مشکلات سلامتی و خطراتی که ممکن است بارداری و زایمان برای گربه شما ایجاد کند، تبدیل به یک عمل لازم و ضروری می‌شود.
در نهایت چه شما این عمل را انتخاب کرده باشید و چه مجبور به انجام آن شده باشید، این عمل هزینه‌هایی در پی دارد.
این هزینه‌ها در کلینیک دامپزشکی طبق شرایط گربه شما به طور دقیق محاسبه شده و به شما اعلام می‌شود.
اما نکته‌ای که باید حتماً به آن توجه کنید، این است که محاسبه هزینه فقط به عنوان میزان پولی که شما برای عقیم سازی گربه پرداخت می‌کنید نیست. بلکه ارزش این کار زمانی مشخص می‌شود که شما مزایای انجام عمل عقیم سازی برای گربه را مشاهده می‌کنید. احتمالاً آن زمان به خاطر این انجام این عمل و پرداخت هزینه‌ای که برای آن داشته‌اید خوشنود خواهید بود.

توجه داشته باشید که هر عقیم سازی ارزان قیمتی، لزوما به معنای خوب بودن آن نیست. اکثر جراحی های عقیم سازی ارزان قیمت، با عدم رعایت بهداشت، استاندارد های جراحی و استفاده از مواد بی کیفیت، به معنای واقعی کلمه، بازی با جان پت دلبند شماست.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.