کلینیک دامپزشکی روژان
نئوپلازی پرندگان زینتی

نئوپلازی پرندگان زینتی

نئوپلازی

اتیولوژی:

نئوپلازی ساختارهای اسکلتی می‌تواند اولیه یا متاستاتیک (کارسینوما کیسه هوا، سایر کارسینوما ها) باشد.

ارائه بالینی:

تومور معمولاً به صورت تورم محکم ظاهر می‌شود.

تشخیص:

از نظر رادیوگرافی درجات مختلفی از تغییرات استخوان وجود دارند از جمله ضایعات پرولیفراتیو، استئولیز و شکستگی‌های پاتولوژیک.

نئوپلازی را باید از استئومیلیت تشخیص داد. این ممکن است به استفاده بیوپسی استخوان عمیق یک آسپیرات سوزن ظریف یا یک سوزن بیوپسی استخوان (به عنوان مثال سوزن بیوپسی استخوان جمشیدی) نیاز داشته باشد. در پرندگان کوچک می‌توان از سوزن با اندازه ۱۸ تا ۲۲ برای به دست آوردن یک نمونه اصلی استفاده کرد: سوزن از مرکز ضایعه از یک طرف به طرف دیگر هدایت می‌شود، و سپس یک stylet سیم فولاد ضد زنگ استریل از طریق سوزن تحت فشار قرار می‌گیرد تا نمونه بیوپسی اکسترود شود. باید دقت شود تا از مرکز ضایعه نمونه برداری شود، واکنش‌های تکثیر استخوانی در پیرامون ضایعه ممکن است منشأ ضایعه را پوشانده باشند.

مدیریت:

درمان معمولاً به قطع عضو و به دنبال آن شیمی درمانی کمکی و / یا پرتودرمانی نیاز دارد.

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص نئوپلازی بررسی شد.

چهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب طب پرندگان زینتی است. نکته قابل توجه این است که تشخیص و درمان هر بیماری ای الزاما بر عهده دامپزشک است. و درمان های نامبرده شده در مقالات وبسایت صرفا جهت آشنایی افراد با برخی مطالب ابتدایی است. بدیهی است که کلینیک و سایت روژان پت هیچ گونه مسئولیتی در خصوص انجام اعمال خودسرانه افراد ندارد.جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد منابع ما به این مقاله مراجعه کنید.

غذای طوطی ملنگو چیست؟
ادامه مطلب

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱