کلینیک دامپزشکی روژان
انواع کنه‌ در پرندگان

انواع کنه‌ در پرندگان

در این مقاله انواع کنه‌ در پرندگان بررسی خواهد شد:

 

انواع کنه‌ در پرندگان

کنه‌ها مهم‌ترین و معمول‌ترین انگل خارجی می‌باشند که پرندگان با آن روبرو هستند. کنه بالغ هشت پا دارد. مرحله لارو شش پا دارد.

Cnemidocoptes pilae

Dermanyssus gallinae (کنه قرمز یا خروس)

این کنه در محیط زندگی می‌کند، که می‌تواند دوره‌های طولانی بدون تغذیه زنده بماند. خون را در وعده‌های غذایی شبانه می‌مکد و پرنده را در روز ترک می‌کند. این باعث تحریک پوست، تورقscaliness و کم خونی می‌شود (به ویژه در نوجوانان یا پرندگان کوچک). آلودگی‌های سنگین ممکن است باعث مرگ جوجه‌ها در جعبه لانه شود.

Ornithonyssus spp. (کنه مرغ)

این کنه‌های خون گیر و وابسته به میزبان روی پرنده باقی می‌مانند، جایی که آن‌ها در پلک‌ها و vent جمع می‌شوند. آن‌ها می‌توانند باعث کم خونی،pruritis و آسیب به پرهای زینتی شوند.

کنه‌های اپیدرموپتیک

این گروه شامل Myialges spp.، Epidermotes spp. و Microlichus spp. می‌باشند. ممکن است به صورت مکانیکی توسط مگس هیپوبوسید حمل شوند آن‌ها باعث پر ریزی درماتیت همراه با تشکیل اسکالscale در گنجشک سان ها می‌شوند.

کنه‌های Quill

این گروه شامل Syringophilus spp.، Dermoglyphus spp.، Pterolichus spp.، Analges spp. و Harporhynchus spp می‌باشند. کل چرخه زندگی آن‌ها روی میزبان می‌گذرد. آن‌ها می‌توانند توسط بررسی مواد پالپ پر در حال نمو یا پر آسیب دیده یافت شوند. باعث از دست دادن پر جزئی یا کامل می‌شوند.

در این مقاله انواع کنه‌ در پرندگان بررسی شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

کمبودهای تغذیه ای پرندگان زینتی
ادامه مطلب

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

طب پرندگان زینتی

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد