کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات سنت مارتین

قوانین حمل و نقل حیوانات سنت مارتین

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات سنت مارتین بررسی شده است، با ما همراه باشید؛

اما پیش از آن کلیات قوانین و سوالات متداول را مطالعه کنید.

سنت مارتین

به هر حال شما آن را بنویسید، سنت مارتین، سنت مارتن یا سنت مارتن، مکانی بسیار دوستدار حیوانات خانگی است. سنت مارتین گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

  1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

برای ورود به سنت مارتین، حیوان خانگی شما باید ابتدا با یک ریزتراشه حیوان خانگی ISO 11784/11785 که دارای ۱۵ رقم است و رمزگذاری نشده است، ریزتراشه شود. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO 11784/11785 نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید.

 

  1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

حیوان خانگی شما باید حداقل ۲۱ روز و حداکثر ۱۲ تا ۳۶ ماه قبل از ورود واکسن هاری واکسینه شود. سنت مارتین واکسن ۳ ساله هاری را می‌پذیرد.

سگ‌ها باید علیه دیستمپر، هپاتیت، پاروویروس، لپتوسپیروز و آدنوویروس واکسینه شوند.

گربه‌ها باید در برابر لوسمی گربه، رینوتراکیت گربه، کلسی ویروس گربه، پن‌لکوپنی گربه، پنومونیت گربه و ویروس نقص ایمنی گربه واکسینه شوند.

 

  1. تست تیتر هاری:

برای ورود به سنت مارتین فقط از کشورهای آمریکای جنوبی و مرکزی (به استثنای سورینام) آزمایش تیتر هاری برای سگ‌ها و گربه‌ها لازم است.

 

  1. گواهی سلامت:

یک دامپزشک معتبر USDA (یا CFIA) باید در صورت سفر از ایالات متحده یا کانادا، یک گواهی بهداشت دامپزشکی برای سنت مارتین به زبان انگلیسی یا هلندی را ظرف ۱۴ روز پیش از سفر تکمیل کند تا توسط USDA یا CFIA تأیید شود. هنگام ورود از کشورهای دیگر نیازی به تأیید نیست.

 

  1. مجوز واردات:

هنگام ورود به سنت مارتین با حیوان خانگی شخصی، مجوز واردات مورد نیاز است.

 

  1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

آزمایشات و درمان انگل‌های داخلی ظرف ۲۱ روز پیش از ورود لازم است. انگل‌های خارجی باید ظرف ۱۴ روز پیش از سفر درمان شوند. درمان کنه و کرم گلوگاه در ۲۱ روز قبل از ورود به سنت مارتین لازم است اما به دلیل در دسترس بودن این محصولات در کشور، اکیداً توصیه می‌شود.

 

  1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه بین المللی پرنسس جولیانا وارد سنت مارتین شوند. حیوانات خانگی می‌توانند به عنوان باکس تحویل شده یا بار هوایی وارد کابین شوند.

هر زمان که به یک کشور خارجی مانند سنت مارتین سفر می‌کنید، همیشه توصیه می‌شود یک مدرک شناسایی که نشان دهنده مالکیت حیوان خانگی شماست همراه داشته باشید.

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

قوانین حمل و نقل حیوانات لهستان (صفر تا صد قوانین )
ادامه مطلب

 

  1. نژادهای ممنوعه در سنت مارتین:

سنت مارتین نژادهای سگ خطرناک را منتشر نمی‌کند. با این حال، تمام نژادهای پیت بول در هنگام حضور در گمرک عمومی و ترخیص باید بند انداخته و پوزه زده شوند.

 

  1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگر را رعایت کنند و برای ورود به سنت مارتین باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

  1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات سنت مارتین مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱