کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات سنت لوسیا

قوانین حمل و نقل حیوانات سنت لوسیا

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات سنت لوسیا بررسی شده است، با ما همراه باشید؛

اما پیش از آن کلیات قوانین و سوالات متداول را مطالعه کنید.

 

 

 

 

 

قوانین حمل و نقل حیوانات سنت لوسیا

سنت لوسیا گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

سنت لوسیا نیاز دارد که حیوان خانگی شما ابتدا باید با یک ریزتراشه پانزده رقمی حیوان خانگی مطابق با مقررات ISO 11784/11785 شناسایی شود. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO نیست، می‌توانید یک اسکنر میکروچیپ همراه داشته باشید که ریزتراشه حیوان خانگی شما را بخواند.

حیوان خانگی شما باید قبل از هر گونه واکسیناسیون مورد نیاز برای ورود به سنت لوسیا میکروچیپ شود.

 

 1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

گربه یا سگ شما باید بین ۳۰ روز تا ۱۲ ماه قبل از ورود به کشور برای هاری واکسینه شود.

حیوان خانگی شما باید در عرض ۱۴ روز پیش از ورود به سنت لوسیا علیه بیماری‌های زیر واکسینه شود.

سگ‌ها: دیستمپر، لپتوسپیروز، هاپاتیتوس/آدنوویروس، پاراآنفلوآنزا و پاروویروس.

گربه‌ها: لوسمی گربه، رینوتراکئیت گربه، کلسی ویروس گربه، پانلوپنی گربه و پنومونیت گربه. حیوانات خانگی از مناطق آلوده لایم باید آزمایش این بیماری منفی باشد.

 

 1. تست تیتر هاری:

مگر اینکه حیوان خانگی شما حداقل ۳ ماه قبل از واردات در کشور ذکر شده در زیر اقامت داشته باشد، آزمایش تیتر هاری باید حداقل ۳۰ روز پس از تزریق واکسن و بیش از ۳ ماه قبل از ورود به سنت لوسیا انجام شود. (از دامپزشک خود بخواهید ریزتراشه حیوان خانگی شما را قبل از آزمایش تیتر اسکن کند.)

کشورهای معاف از آزمون تیتر هاری: آنتیگوا و باربودا، باربادوس، برمودا، جزایر ویرجین بریتانیا، جزایر کیمن، دومینیکا، جامائیکا، مونتسرات، سنت کیتس و نویس، سنت لوسیا، سنت وینسنت و گرنادین، جزایر تورکس و کایکوس، استرالیا، فیجی، پلی‌نزی فرانسه (تاهیتی)، هاوایی، هنگ کنگ، ایسلند، ژاپن، مالزی، کالدونیای جدید، نیوزلند، جمهوری ایرلند، سنگاپور، سنت هلنا، سوئد، تایوان، بریتانیا (انگلیس، اسکاتلند، ولز، ایرلند شمالی، جزیره من)، اروگوئه و ایالت واتیکان.

 

 1. گواهی سلامت:

یک دامپزشک معتبر USDA (یا CFIA) باید گواهی سلامت دامپزشکی سنت لوسیا را برای تأیید توسط USDA یا CFIA در صورت سفر از ایالات متحده یا کانادا تکمیل کند. اگر از هیچ یک از این کشورها سفر نمی‌کنید، مقام حاکم کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات زنده است باید فرم‌ها را تأیید کند.

 

 1. مجوز واردات:

شما باید حداقل ۲ هفته قبل از بردن گربه یا سگ خانگی به سنت لوسیا مجوز واردات از سازمان دامپزشکی دریافت کنید.

 

 1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

گربه یا سگ شما نباید بیش از ۱۴ روز قبل از ورود به سنت لوسیا با آماده سازی برای درمان کنه و کک و همچنین کرم نواری درمان شود.

 

 1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه بین المللی Hewanorra وارد سنت لوسیا شوند. گربه یا سگ شما باید مستقیماً به سنت لوسیا منتقل شود و نباید با گربه/سگ دیگری در پرواز تماس داشته باشد مگر اینکه مجوز مشابهی برای آنها صادر شده باشد.

اطلاعیه اولیه ورود باید به خدمات دامپزشکی و دام در محل ورود حیوان خانگی شما ارائه شود.

هر زمان که به یک کشور خارجی مانند سنت لوسیا سفر می‌کنید، همیشه توصیه می‌شود که نوعی مدرک شناسایی که نشان دهنده مالکیت حیوان خانگی شما باشد همراه داشته باشید.

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

قوانین حمل و نقل حیوانات لهستان (صفر تا صد قوانین )
ادامه مطلب

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های زیر ۳ ماه که نمی‌توانند با قوانین مطابقت داشته باشند، مجاز به واردات به سنت لوسیا نیستند.

 

 1. نژادهای ممنوعه:

نژادهای سگ زیر و مخلوط آنها مجاز به واردات به سنت لوسیا نیستند: پیت بول تریر، بول تریر، تریر آمریکایی استافوردشایر، استافورد شایر بول تریر، بریتیش استافوردشایر تریر، توسا اینو ژاپنی، دوگو آرژانتین یا فیلا برازیلیرو.

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

خرگوش‌ها را می‌توان با مجوز واردات و گواهی سلامت تأیید شده به سنت لوسیا وارد کرد. آن‌ها باید در کشوری که مجوز واردات برای آن اعطا شده است متولد و پرورش یابند و باید مستقیماً به سنت لوسیا صادر شوند. آن‌ها باید سالم باشند و برای انگل‌های خارجی و داخلی از جمله کوکسیدیا و کنه گوش درمان شوند.

در کشور مبدأ تولارمی یا میکسوماتوز نباید طغیان یک سال پس از صادرات وجود داشته باشد.

بنادر ورودی عبارتند از فرودگاه جرج FL چارلز، فرودگاه بین المللی Hewanorra یا بندرهای دریایی Castries و Vieux.

پرندگان حیوان خانگی باید دارای مجوز واردات و گواهی بهداشت تأیید شده ظرف ۴۸ ساعت پس از واردات باشند.

پرندگان باید در روز صادرات بازرسی شوند و سالم و عاری از هرگونه بیماری واگیردار تشخیص داده شوند. هیچ شیوعی از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان نباید در کشور مبدأ در سه سال گذشته رخ داده باشد. پرندگان باید به مدت ۲۱ روز قبل از صادرات در یک مرکز تأیید شده توسط مقامات دامپزشکی در قرنطینه نگهداری شوند. در طول جداسازی، بیت‌ها باید از نظر آنفلوانزای مرغی، بیماری نیوکاسل و پسیتاکوزیس آزمایش شوند و نتایج آزمایش منفی بود.

بنادر ورودی برای پرندگان: بنادر دریایی Castries و Vieux Fort یا فرودگاه جورج اف‌ال چارلز و هواانرا.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات سنت لوسیا مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱