کلینیک دامپزشکی روژان
اندازه گیری دقیق وزن پرندگان

اندازه گیری و ثبت دقیق وزن پرندگان

در این مقاله اندازه گیری و ثبت دقیق وزن پرندگان بررسی خواهد شد:

 

 

اندازه گیری و ثبت دقیق وزن پرندگان

یک جنبه حیاتی در درمان پرندگان، ثبت دقیق وزن بیمار است.

همه پرندگان باید در هر ملاقات با دامپزشک و همه روزهایی که بستری‌اند، وزن گیری شوند. ثبت دقیق وزن به پزشک امکان سنجش وضعیت بدن پرنده (اگر وزن‌ها برای گونه‌های شناخته شده نرمال باشند). را جهت محاسبه دقیق نرخ دوز داروها و کنترل واکنش به درمان (اگر هر روز وزن گیری شود) را می‌دهد.

در طی یک دوره زمانی، پزشک همچنین دانش کاری وزن‌های مورد انتظار گونه‌های مختلف را توسعه می‌دهد. وزن‌ها باید به نزدیک‌ترین گرم ثبت شوند.

همچنین، عمل دام پزشکی که با پرندگان سر و کار دارد باید روی مقیاس دیجیتالی با کیفیت مطلوب که به راحتی در وسایل الکترونیکی یا ظروف آشپزخانه به راحتی موجود است، سرمایه گذاری کند. پس از تمرین کردن، وزن کردن پرنده بیمار نسبتاً راحت انجام می‌شود.

پرندگان بزرگ تر را می‌توان با قرار دادن روی جایگاه T شکل و بر روی مقیاس دیجیتالی وزن گیری نمود. پرندگان کوچک تر مانند باجریگار، قناری و فنچ را با قرار دادن در محفظه فلزی یا پلاستیکی و قرار دادن روی مقیاس فلزی می‌توان وزن گیری کرد. وزن پرنده باید در پرونده سوابق پزشکی ثبت شود تا به مشتری ثابت نمود که پرنده افزایش وزن داشته یا کاهش وزن و هم چنین بخشی از پایگاه داده حداقلی بیمار به این روش تعیین می‌گردد.

استفاده از جایگاه T

 استفاده از جایگاه T روی یک مجموعه مقیاس امکان وزن گیری آسان بسیاری از پرندگان خانگی را می‌دهد.

اختلالات دستگاه روده ای پرندگان(ایلئوس،انگلAscaridia،کاپیلاریا)
ادامه مطلب

در این مقاله اندازه گیری و ثبت دقیق وزن پرندگان بررسی شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

طب پرندگان زینتی

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.