کلینیک دامپزشکی روژان
مشکلات دیسک‌های بین مهره‌ای سگ

مشکلات دیسک‌های بین مهره‌ای سگ

در این مقاله همه چیز در خصوص مشکلات دیسک‌های بین مهره‌ای سگ بررسی می شود، با ما همراه باشید؛

مشکلات دیسک‌های بین مهره‌ای

این مشکل زمانی اتفاق می افتد که دیسک بین مهره ای (ماده بالشت مانند بین مهره های ستون فقرات) آسیب می بیند و دچار بیرون زدگی شده و بر روی نخاع محل بیرون زدگی فشار وارد می کند.

برخی از نژاد های سگ مستعد بیماری های دیسک بین مهره ای هستند. معمولا ضربه به ستون فقرات منجر به در رفتگی دیسک بین مهره ای می شود. به علت مخلوط و میکس بودن برخی از سگ ها، این ریسک های نژادی را از دامپزشک خود بپرسید.

گاهی اوقات دامپزشک با توجه به شرایط، ممکن است داروهای ضد التهاب تجویز کند و درمان محافظه کارانه انتخاب کند، با اینکه دارو های ضد التهاب میتواند منجر به بهبودی نسبی سگ و تمایل او به حرکت شود اما این تمایل به حرکت در صورتی که محدود نشده باشد خود می تواند منجر به بدتر شدن وضعیت شود. حتی با اتمام دارو ها، برای جلوگیری از بدتر شدن وضعیت باید محدودیت در حرکت را حداقل به مدت یک ماه رعایت نمائید.

 

علائم مشکلات دیسک‌های بین مهره‌ای سگ:

  • ایستادن سگ به حالت قوز کرده (کمر خود را به حالت کمانی در آورده)
  • زوزه کشیدن حتی بدون اینکه او را لمس کنید (بدلیل درد فراوان)
  • عدم توانایی پاها برای تحمل وزن بدن و در نتیجه عدم قدرت راه رفتن که منجر به کشیده شدن پاها بر روی زمین می شود.
  • تلو تلو خوردن
  • عدم توانایی در کنترل ادرار و مدفوع
  • عدم تمایل به بالا یا پائین رفتن از پله ها و لرزش بدن.
  • اگر سگ شما به سختی راه می‌رود، یکی از پاها یا هر دو پا را روی زمین می‌کشد، قادر به راه رفتن نیست و یا راه رفتن برایش بسیار دردناک است در اولین فرصت او را به نزدیک‌ترین بیمارستان یا کلینیک دامپزشکی ببرید. سگ را بغل کرده و یا داخل carry on بگذارید تا از ایجاد حرکات اضافه جلوگیری نمائید.
  • دامپزشک سگ شما ممکن است داروهای ضد التهاب، ضد درد را به همراه استراحت مطلق درون قفس برای سگ تجویز نماید. استراحت مطلق و محدودیت فعالیت مهمترین بخش درمان محافظه کارانه و یا دارویی بیماری های دیسک های بین مهره ای می باشد.
  • اگر فلجی کامل به علت پارگی دیسک برای سگ شما رخ داده است، برای اینکه مجدداً قادر به راه رفتن باشد باید حتماً تحت جراحی دیسک قرار بگیرد.
  • بیماری های دیگر نیز می توانند منجر به علائم مشابه شوند. دامپزشک سگ شما برای تشخیص دقیق، بر اساس شرایط ممکن است نیاز به تهیه عکس رادیوگراف، عکس MRI، سی تی اسکن و یا می یلوگرافی از سگ شما داشته باشد. اگر فلجی کامل به همراه پارگی دیسک برای سگ شما رخ داده است برای اینکه مجددا قادر به راه رفتن باشد باید حتما تحت جراحی دیسک قرار بگیرد.
سگ بهتره یا گربه؟
ادامه مطلب

 

 

 

 

 

 در این مقاله همه چیز در خصوص مشکلات دیسک‌های بین مهره‌ای سگ بررسی شد.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب اورژانس سگ است. نکته قابل توجه این است که تشخیص و درمان هر بیماری ای الزاما بر عهده دامپزشک است. و درمان های نامبرده شده در مقالات وبسایت صرفا جهت آشنایی افراد با برخی مطالب ابتدایی است. بدیهی است که کلینیک و سایت روژان پت هیچ گونه مسئولیتی در خصوص انجام اعمال خودسرانه افراد ندارد.جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد منابع ما به این مقاله مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱