کلینیک دامپزشکی روژان
American Airlines

American Airlines قوانین حمل و نقل حیوانات

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من در کابین باشد؟ بله (پروازهای خاص)

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من به عنوان باکس تحویل شده پرواز کند؟ خیر (محدودیت‌های کووید)

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من به عنوان کارگو پرواز کند؟ بله

خطوط هوایی امریکن خدمات حمل بار همراه خود را برای همه حیوانات زنده خونگرم به دلیل افزایش تقاضا برای انبارهای بار در طول همه‌گیری کووید، متوقف کرده است.

از ۱۵ ژوئن ۲۰۲۰، حیوانات خانگی مجاز خواهند بود از طریق امریکن ایرلاینز به عنوان محموله هوایی به ایالات متحده از همه مکان‌های بین‌المللی، به استثنای ایتالیا، هلند، بریتانیا و اسپانیا پرواز کنند. توجه داشته باشید که تمام حمل و نقل به عنوان بار هوایی نیاز به کمک یک نماینده دارد.

توصیه میگردد ابتدا مقاله، کلیات قوانین حمل و نقل حیوانات را مطالعه نمایید.

۱. سیاست حیوانات خانگی داخل کابین

پرواز در کابین

اگر سگ یا گربه شما الزامات ذکر شده در خط‌مشی American Airlines برای سفر در کابین را برآورده می‌کند، به یک شرکت حمل‌ونقل حیوانات خانگی تأیید شده نیاز دارید. کریر باید کفی ضد آب داشته باشد، فضایی برای ایستادن و چرخش حیوان خانگی شما داشته باشد، باید محکم بسته شود و تهویه مناسب داشته باشد. حداکثر اندازه: ۱۹ x 13 x 9 اینچ. (حامل‌های سافت باکس می‌توانند کمی بالاتر باشند.)

حیوانات خانگی مجاز:

سگ یا گربه کوچک.

شرایط سنی:

حیوانات خانگی برای سفر در کابین باید حداقل ۸ هفته سن داشته باشند.

محدودیت‌های مسیر:

امریکن American Airlines در پروازهای اقیانوس اطلس یا اقیانوس آرام اجازه حضور حیوانات خانگی در کابین را نمی‌دهد. حیوانات خانگی مجاز به پرواز در کابین به اکثر مقاصد ایالات متحده (به استثنای هاوایی) و کانادا، مکزیک، آمریکای مرکزی، آلاسکا، پورتوریکو، سنت توماس و سنت کروکس هستند. پروازها نمی‌توانند بیشتر از ۱۱ ساعت و نیم باشد.

حیوانات خانگی که در کابین سفر می‌کنند، به آرژانتین، بولیوی، برزیل، شیلی، اروگوئه، ونزوئلا، هاوایی یا کشورهای اتحادیه اروپا مجاز نیستند. در پروازهای ایرلند و بریتانیا، فقط سگ‌های کمکی مجاز به حضور در کابین هستند.

محدودیت‌ها:

حمل حیوانات خانگی در کلاس اول یا بیزینس در هواپیماهای زیر مجاز نیست: ۷۵۷-L، ۷۵۷-EW، ۷۶۷، ۷۷۷-۲۰۰، ۷۷۷-۳۰۰، ۷۸۷-۸، ۷۸۷-۹، ایرباس A330-200 یا A330- 300.

الزامات حامل:

اندازه گیری حامل بسته به هواپیمایی که مسیر را انجام می‌دهد متفاوت است. به ازای هر مسافر یک حیوان خانگی مجاز است، مگر اینکه گربه یا سگ مادر را با بستر شیر گرفته‌اش حمل کنید.

دو حیوان خانگی با اندازه و گونه مشابه (معمولاً توله سگ، بچه گربه یا سگ اسباب بازی) می‌توانند در یک حمل کننده حیوان خانگی مجاز باشند، مشروط بر اینکه فضای کافی در حمل کننده برای ایستادن و چرخش آنها وجود داشته باشد. وزن کل حیوانات خانگی و حامل نباید بیش از ۲۰ پوند باشد. پرندگان مجاز نیستند.

ورود:

از آنجایی که حیوانات در کنار خیابان تحویل داده نمی‌شوند، می‌توانید در پیشخوان مسافران اعلام حضور کنید. هزینه‌ای در زمان تحویل گرفتن دریافت می‌شود. شرکت هواپیمایی حیوان خانگی شما به عنوان یک چمدان دستی حساب می‌شود.

هزینه:

$۱۲۵ USD شرکت هواپیمایی حیوان خانگی شما به عنوان یک چمدان دستی به حساب می‌آید. شما باید در پیشخوان مسافران تحویل بگیرید زیرا حیوانات در کنار خیابان تحویل داده نمی‌شوند. اگر حیوان خانگی شما یک حیوان خدماتی باشد، هزینه‌ای برای پرواز دریافت نمی‌شود.

فرم‌های مورد نیاز:

هیچ گواهی بهداشتی برای حیوانات خانگی که در کابین سفر می‌کنند مورد نیاز نیست.

سگ‌های خدماتی:

از ۱ فوریه ۲۰۲۱، فقط حیوانات خدمات آموزش دیده می‌توانند در کابین پرواز کنند و شما باید قبل از سفر فرم حمل و نقل هوایی حیوانات خدمات وزارت حمل و نقل ایالات متحده (DOT) را تکمیل و ارسال کنید. اگر با حیوانی سفر می‌کنید که واجد شرایط به عنوان حیوان خدمات آموزش دیده نیست، ممکن است به عنوان یک حیوان خانگی معمولی حمل شود.

۲. خط‌مشی باکس‌های چک‌شده برای حیوانات خانگی

چمدان کنترل شده

American Airlines در حال حاضر به دلیل محدودیت‌های کووید ۱۹ خدمات باکس چک شده را برای حیوانات زنده ارائه نمی‌کند.

اگر حیوان خانگی شما بزرگتر از آن است که زیر صندلی قرار بگیرد، حیوانی غیر از سگ یا گربه است، یا اگر پرواز بسیار طولانی است، امریکن ممکن است حیوان خانگی شما را طبق مقررات خود در قسمت بار هواپیما حمل کند. این بخش از بخش بار دارای دما و فشاری مشابه کابین مسافر است.

حیوانات زنده در محفظه بار هواپیماهای زیر حمل و نقل نمی‌شوند:

ایرباس ۳۱۹، ایرباس ۳۲۰، ایرباس ۳۲۱، ایرباس ۳۲۱S و ایرباس ۳۲۱H. حیوانات زنده در ایر ویسکانسین حمل نمی‌شوند.

حیوانات خانگی مجاز:

سگ‌ها و گربه‌های بزرگتر. پرندگان مجاز نیستند پرواز باید کمتر از ۱۲ ساعت باشد. حداکثر ۲ حیوان خانگی برای هر مسافر ممکن است به عنوان باکس تحویل شده سفر کنند.

محدودیت‌های مسیر:

حیوانات خانگی که به هاوایی سفر می‌کنند ممکن است به عنوان باکس چک شده از طریق هونولولو سفر کنند. حیوانات خانگی که به انگلستان سفر می‌کنند باید به عنوان محموله هوایی پرواز کنند.

چک شده نمی‌توانند از ۱ می تا ۳۰ سپتامبر به فینیکس، توسان، لاس وگاس یا پالم اسپرینگز به/از/از فینیکس سفر کنند.

سرویس باکس چک شده در پروازهای ژاپن ارائه نمی‌شود.

محدودیت‌ها:

حیوانات خانگی چک شده نمی‌توانند با هواپیماهای A321، A321S، A321H، A320، A319 و تمام پروازهای انجام شده توسط Air Wisconsin سفر کنند.

فرم‌های مورد نیاز:

گواهی سلامت صادر شده توسط دامپزشک مجاز در مدت ۱۰ روز پیش از سفر. اگر با همان بلیط به کشور مبدأ برمی گردید، گواهی سلامت ۶۰ روز اعتبار دارد.

ورود:

هنگامی که به عنوان باکس تحویل‌شده پرواز می‌کنید، سگ، گربه خود را حداکثر ۴ ساعت قبل از زمان پرواز در باجه بلیط مسافر تحویل می‌گیرید که در آن زمان هزینه حمل و نقل را پرداخت می‌کنید. به صاحبان حیوانات خانگی توصیه می‌شود به دلیل محدود بودن تعداد حیوانات خانگی در هر پرواز و بر اساس اولویت اول مراجعه کنند. به ازای هر مسافر حداکثر ۲ حیوان خانگی مجاز به سفر به عنوان باکس چک شده وجود دارد.

پروازها نمی‌توانند بیش از ۱۲ ساعت باشند. حیوانات خانگی نباید آرام بخش شوند وگرنه پذیرفته نمی‌شوند.

هزینه:

۲۰۰ دلار (۱۵۰ دلار برای سفر به برزیل یا از برزیل)

محدودیت‌های دما:

وقتی دمای واقعی یا پیش‌بینی‌شده بالاتر از ۸۵ درجه فارنهایت (۲۹.۴ درجه سانتی‌گراد) یا کمتر از ۴۵ درجه فارنهایت (۷.۲ درجه سانتی‌گراد) در هر فرودگاهی در برنامه سفر باشد، حیوانات خانگی به‌عنوان بار تحویل‌شده یا بار هوایی پذیرفته نمی‌شوند. حیوانات خانگی ممکن است در دمای کمتر از ۴۵ درجه فارنهایت با گواهی سازگاری پذیرفته شوند، اما هیچ حیوان خانگی در دمای کمتر از ۲۰ درجه فارنهایت (۶.۶- درجه سانتیگراد) حمل نخواهد شد. هواپیمایی امریکن یک میز کمک ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته برای کمک به برنامه ریزی مجدد حیوانات خانگی در زمانی که دما در این محدوده قرار نمی‌گیرد دارد.

قوانین حمل و نقل حیوانات ازبکستان
ادامه مطلب

بین ۱ می تا ۳۰ سپتامبر، به دلیل دمای تابستان، حیوانات زنده در پروازهای فونیکس، توسان، لاس وگاس و پالم اسپرینگز، از یا ترانزیت در انبار بار مجاز نخواهند بود.

فرم‌های مورد نیاز:

گواهی سلامت صادر شده توسط دامپزشک مجاز در مدت ۱۰ روز پیش از سفر.

الزامات باکس:

حداکثر اندازه باکس: ارتفاع حداکثر ۶۳ اینچ در B767، B777 و B787. ارتفاع ۴۰ اینچ در B757 و ارتفاع ۲۸ اینچ در هواپیماهای B737 و A330. هیچ باکس سری ۷۰۰ در هواپیماهای American Airlines مجاز نخواهد بود. برای بستن باید از سخت افزار فلزی استفاده شود. نیمه بالا و پایین باکس حیوان خانگی شما با هم باید بسته شوند.

دو سگ یا گربه بین ۸ هفته تا ۶ ماه می‌توانند در یک باکس سفر کنند، اگر از یک گونه باشند، هم اندازه باشند و هر کدام کمتر از ۲۰ پوند وزن داشته باشند.

۳. سیاست‌های حمل و نقل حیوانات خانگی مانیفست (هوایی).

کارگو

American Airlines Cargo به ایالات متحده قاره‌ای، هونولولو، پورتوریکو، کانادا و مکان‌های بین المللی که زمان پرواز آنها کمتر از ۱۲ ساعت است خدمات می‌دهد. صاحبان حیوانات خانگی ۲ سرویس حمل و نقل برای انتخاب دارند: خدمات بسته اولویتی (داخلی تا ۱۰۰ پوند) و ExpediteFS (بین المللی).

حیوانات خانگی مجاز:

خطوط هوایی آمریکا American Airlines حیوانات خونگرم مانند سگ، گربه، پرندگان، پستانداران و برخی دیگر از حیوانات را ارسال خواهد کرد. حیوانات خونسرد باید مطابق با مقررات IATA Live Animal بسته بندی شوند و در صورت لزوم باید بسته بندی‌های گرمایی یا سرمایی داشته باشند. American Cargo سگ‌های خطرناک یا توهین آمیز یا سایر حیوانات، حیوانات ناسالم یا حیوانات خانگی را که توسط کشور مقصد ممنوع شده‌اند ارسال نخواهد کرد. هیچ گونه مار یا مارمولک سمی منتقل نخواهد شد.

محدودیت‌های مسیر:

اگر حیوان خانگی شما به ایالات متحده یا از طریق ایالات متحده سفر می‌کند، استفاده از یک حمل و نقل حرفه‌ای، نماینده IPATA یا کارگزار گمرکی با یک رابطه تجاری ثابت با شرکت هواپیمایی مورد نیاز است. پروازها نمی‌توانند بیش از ۱۲ ساعت باشند.

هیچ حیوان زنده‌ای در پروازهای بیش از ۱۲ ساعت مجاز نخواهد بود.

محدودیت‌ها:

خطوط هوایی آمریکا American Airlines حیوانات را با انواع هواپیماهای زیر حمل نمی‌کند: ایرباس ۳۱۹، ۳۲۰، ۳۲۱، ۳۲۱S، ۳۲۱H و ۳۲B. مسیرهایی که از این محدودیت مستثنی شده‌اند شامل نیویورک JFK به/از LAX و سانفرانسیسکو (SFO) است.

رزرواسیون:

رزرو را می‌توان تا ۱۰ روز قبل انجام داد.

سن:

حیوانات خانگی باید حداقل ۸ هفته سن داشته باشند و برای سفرهای داخلی یا خارجی از شیر گرفته شوند.

فرم‌های مورد نیاز:

گواهی بهداشتی که ظرف ۱۰ روز از سفر صادر می‌شود. همچنین مدارک واکسیناسیون و مدارک پاسپورت حیوان خانگی برای کشوری که حیوان خانگی شما به آن سفر می‌کند (فقط سفرهای بین المللی) الزامی است.

ورود:

حیوانات خانگی مانند سگ، گربه، موش خرما، پرندگان، جربیل، همستر، خوکچه هندی، خوک‌های شکمی، خرگوش، جوندگان و حیوانات خونسرد را می‌توان در باجه‌های بلیط مسافران، دفاتر خدمات چمدان و مراکز اختصاصی حمل و نقل با اولویت جهانی بررسی کرد.. شما هزینه حمل و نقل حیوان خانگی خود را زمانی که حیوان خانگی خود را تحویل کنید پرداخت خواهید کرد.

تمام سگ‌هایی که به بریتانیا می‌روند برای تأیید سایز درست لانه به عکس نیاز دارند.

الزامات باکس:

خطوط هوایی آمریکا American Airlines دیگر باکس‌های حیوانات خانگی سری ۱۰۰ (کوچک) را در انبار بار نمی‌پذیرد.

دو حیوان کمتر از ۶ ماه و هر کدام ۲۰ پوند می‌توانند در یک باکس سفر کنند تا زمانی که از یک گونه باشند و هر دو حیوان کمتر از ۲۰ پوند (۹ کیلوگرم) باشند. برای حیواناتی که به بریتانیا سفر می‌کنند، حداکثر دو حیوان بالغ (با اندازه مشابه، هر کدام تا ۲۰ پوند (۹ کیلوگرم) (و کسانی که برای یکدیگر شناخته شده هستند) ممکن است در یک ظرف حمل شوند.

۴. فرودگاه‌های ارائه شده

American به مکان‌هایی در سراسر جهان در آفریقا، آسیا، اروپا، خاورمیانه، هند، کارائیب، آمریکای شمالی و جنوبی از جمله ایالات متحده، کانادا و مکزیک خدمات می‌دهد.

۵. توله سگ و بچه گربه

آمریکایی توله سگ‌ها و بچه گربه‌های بالای ۸ هفته را حمل می‌کند.

۶. نژادهای ممنوعه

لیست زیر لیستی از نژادهای سگ براکیوسفالیک است و هرگونه “ترکیبی” از آنها به عنوان باکس تحویل شده پذیرفته نمی‌شود:

آفن پینشر، بولداگ (همه نژادها)، لهاسا آپسو، پاگ (همه نژادها)، کنه کورسو، ماستیف (همه نژادها)، پیت بول تریر، شار پی، بوستون تریر، دوگ د بوردو، پکنیز، شیتزو، باکسر (همه نژادها)، اسباب بازی اسپانیل انگلیسی، پیت بول، اسپانیل تبتی، گریفون بروکسل، چین ژاپنی و پرسا کاناریو.

نژادهای سگ زیر و مخلوط آنها به عنوان محموله هوایی حمل نمی‌شوند:

آفن پینشر، بولی آمریکایی، تریر استافوردشایر آمریکایی، بوستون تریر، باکسر (همه نژادها)، گریفون بروکسل، بولداگ (همه نژادها)، کن کورسو، چاو چاو، دوگ د بوردو، انگلیسی اسباب بازی اسپانیل، چین ژاپنی، لهاسا آپسو، ماستیف (همه نژادها)، پکنیز، پیت بول، پرسا کاناریو، پاگ (همه نژادها)، شار پی، شیتزو، استافوردشایر تریر و اسپانیل تبتی.

علاوه بر این، گربه‌های زیر پذیرفته نمی‌شوند:

برمه‌ای، ایرانی، هیمالین و اگزوتیک.

از اول ژوئن ۲۰۱۹، فرم تأیید نژاد برای همه سگ‌ها و گربه‌هایی که خطوط هوایی امریکن ایرلاین را در انبار بار پرواز می‌کنند، چه به‌عنوان چمدان چک‌شده یا محموله هوایی، مورد نیاز است.

۷. دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

همه پستانداران و پرندگان خون گرم از جمله حیوانات نمایشی یا نمایشگاهی. American Airlines Cargo حیوانات خطرناک یا با خوی وحشی، حیوانات ناسالم یا حیوانات خانگی را که توسط کشور مقصد ممنوع می‌شوند ارسال نخواهد کرد.

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

قوانین بین المللی حمل و نقل کشور ها

دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.