کلینیک دامپزشکی روژان
پرچم آنگولا

قوانین حمل و نقل حیوانات آنگولا

در این مقاله همه چیز درباره قوانین حمل و نقل حیوانات آنگولا بررسی شده است ، با ما همراه باشید:

 

آنگولا گربه‌ها و سگ‌هایی را که از کشورهای عاری از هاری یا تحت کنترل هاری وارد می‌شوند و شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

آنگولا نیازی به شناسایی حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی ندارد، اما توصیه می‌شود که حیوان خانگی خود را ریزتراشه کرده و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی در صورت گم شدن یا جدا شدن حیوان خانگی از شما ثبت کنید.

اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه ثبت شده ندارد، مطمئن شوید که حیوانات خانگی شما برچسب‌هایی دارند که آنها را شناسایی می‌کند و اطلاعات تماس مالک را دارد.

 

۲.واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

اگر بیش از ۳ ماه سن دارد، حیوان خانگی شما باید بین ۴ ماه تا ۱۲ ماه قبل از ورود به آنگولا برای هاری واکسینه شود. به تاریخ‌ها دقت کنید.

توصیه می‌شود که سگ‌ها در برابر دیستمپر، هپاتیت، لپتوسپیروز، پاروویروس و پاراآنفلوآنزا واکسینه شوند.

توصیه می‌شود که گربه‌ها علیه پن‌لکوپنی گربه‌سانان (دیستمپر در صورت وجود) واکسینه شوند: رینوتراکیت ویروسی، کلسی ویروس و لوسمی.

 

۳.تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای ورود به آنگولا از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

۴.گواهی سلامت:

اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کند، یک دامپزشک معتبر USDA (یا CFIA) باید گواهی سلامت آنگولا را حداکثر ۱۴ تا ۲۱ روز قبل از سفر برای تأیید توسط USDA یا CFIA تکمیل کند. اگر از هیچ یک از این کشورها سفر نمی‌کنید، مقام حاکم مسئول واردات و صادرات حیوانات خانگی باید فرم‌ها را تأیید کند.

 

۵.مجوز واردات:

مجوز واردات صادر شده توسط مقامات دامپزشکی آنگولا هنگام ورود به کشور الزامی است.

 

۶.درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

قبل از ورود به آنگولا نیازی به درمان کنه و کرم نواری نیست اما به دلیل در دسترس بودن این محصولات در کشور، اکیداً توصیه می‌شود.

قوانین حمل و نقل حیوانات استونی
ادامه مطلب

 

۷.ورود هوایی به آنگولا:

همه حیوانات زنده باید به عنوان محموله هوایی فرودگاه بین المللی LAD در لواندا وارد آنگولا شوند. برای حمل و نقل حیوان خانگی خود به یک باکس حیوان خانگی مطابق با IATA نیاز دارید.

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

۸.نژادهای ممنوعه:

آنگولا لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

۹.دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به آنگولا باید گواهی سلامت داشته باشند. اکیداً به صاحبان حیوانات خانگی توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشور خود و/یا کشور مقصد دریافت کنند.

 

۱۰.CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

در این مقاله همه چیز درباره قوانین حمل و نقل حیوانات آنگولا بررسی شد.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما سر بزنید.

 

 

بهترین کیلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کیلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱