کلینیک دامپزشکی روژان
موریس

قوانین حمل و نقل حیوانات موریس

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات موریس بررسی خواهد شد:

 

توصیه میگردد قبل از مطالعه، مقاله کلیات قوانین حمل و نقل حیوانات را مطالعه نمایید.

برای وارد کردن سگ یا گربه به موریس از کشوری که حیوان خانگی شما حداقل ۶ ماه در آن اقامت داشته و به عنوان عاری از هاری یا کنترل شده توسط OIE در نظر گرفته می‌شود، شرایط و ضوابط زیر باید رعایت شود. وضعیت کشور شما در زمان درخواست مجوز واردات مشخص می‌شود.

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

حیوان خانگی شما ابتدا باید با ریزتراشه ایزو ۱۱۷۸۴/۱۱۷۸۵ ۱۵ رقمی و غیر رمزگذاری شده باشد. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO 11784/11785 نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید. مطمئن شوید که دامپزشک شما ریزتراشه حیوان خانگی شما را پس از کاشت اسکن می‌کند.

 

شماره ریزتراشه حیوان خانگی شما باید در تمام مدارک مورد نیاز برای ورود به موریس وجود داشته باشد.

 

۲.واکسیناسیون

سگ یا گربه شما باید بین ۶۰ روز تا ۱ سال ورود برای واکسیناسیون اولیه و بین ۳۰ روز تا ۱ سال ورود برای همه واکسن‌های تقویتی واکسینه شود.

 

سایر واکسیناسیون: سگ – دیستمپر، لپتوسپیروز و پاروویروس سگ

 

گربه‌ها: آنتریت گربه، رینوتراکئیت گربه و کلسی ویروس گربه

 

سایر آزمایش‌ها: ارلیشیوز و بروسلا کانیس.

 

۳.تست تیتر هاری

همه سگ‌ها و گربه‌هایی که وارد موریس می‌شوند باید آزمایش تیتر هاری توسط دامپزشک مجاز را زودتر از ۳۰ روز و حداکثر ۶ ماه قبل از ورود انجام دهند.

 

نامه‌ای از دامپزشک شما لازم است که تأیید کند آزمایش تیتر طبق مقررات انجام شده است. (از دامپزشک خود بخواهید ریزتراشه حیوان خانگی شما را قبل از آزمایش تیتر اسکن کند.) ممکن است برای حیوانات خانگی که از کشورهای خاصی از جمله ایالات متحده وارد موریس می‌شوند، آزمایش‌های تیتر اضافی انجام شود. مجوز واردات جزئیات بیشتری را ارائه خواهد کرد.

 

۴.مجوز واردات

شما باید ۳ تا ۶ ماه قبل از ورود به موریس برای مجوز واردات اقدام کنید. همچنین باید هدف خود را از سفر به این کشور بیان کنید.

 

در ادامه قوانین حمل و نقل حیوانات موریس:

۵.گواهی سلامت

یک دامپزشک معتبر USDA یا CFIA باید گواهی سلامت دامپزشکی را برای تأیید توسط USDA یا CFIA در صورت سفر از ایالات متحده یا کانادا تکمیل کند. اگر حیوان خانگی شما از کشور دیگری وارد موریس می‌شود، مقامات دولتی مسئول واردات و صادرات حیوانات زنده باید فرم را تأیید کنند.

 

۶.درمان انگل‌های داخلی و خارجی

قبل از اینکه سگ یا گربه شما بتواند وارد موریس شود، سگ‌ها و گربه‌ها باید از نظر انگل‌های خارجی تحت درمان قرار گیرند و کمی قبل از سفر از نظر وجود انگل‌های داخلی و خارجی بررسی شوند.

 

۷.کشورهایی که موریس برای واردات حیوانات خانگی تأیید می‌کند

حیوان خانگی شما در صورتی می‌تواند وارد موریس شود که منشأ آن (متولد یا حداقل ۶ ماه زندگی شده باشد) از کشوری باشد که توسط OIE کنترل شده یا عاری از هاری است. حیوانات خانگی از کشورهای آلوده به هاری یا مناطقی که هاری در ۱۲ ماه گذشته رخ داده است، اجازه ورود نخواهند داشت.

 

۸.قرنطینه حیوانات خانگی

حیوان خانگی شما فقط با تأیید افسر دامپزشکی موریس فرود می‌آید. افسر دامپزشکی باید حداقل ۳ روز قبل از زمان ورود از زمان ورود و بندر ورود مطلع شود. پس از ترخیص، سگ شما بین ۵ تا ۳۰ روز قرنطینه خواهد شد. بسته به کشور مبدأ، میزان قرنطینه ممکن است متفاوت باشد.

قوانین حمل و نقل حیوانات کشور الجزایر [صفر تا 100]
ادامه مطلب

 

۹.ورود هوایی

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه بین المللی Sir Seewoosagur Ramgoolam در Plaine Magnien وارد موریس شوند. همچنین می‌توانند به عنوان باکس تحویل شده یا به عنوان بار هوایی وارد کابین شوند.در صورت امکان باید این کار را با پرواز مستقیم انجام دهند.

ترانزیت از طریق سایر کشورهای مبتلا به هاری مجاز نیست.

اطلاع قبلی از ورود الزامی است. برای همه سگ‌ها و گربه‌هایی که به عنوان محموله هوایی وارد موریس می‌شوند، ترخیص کالا توسط دلال الزامی است.

 

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

سگ‌ها و گربه‌ها باید قبل از ورود عقیم شوند و یا نباید باردار باشند.

 

۱۰.واردات توله سگ یا بچه گربه

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های واکسینه نشده اجازه ورود به موریس را ندارند. الزامات واردات شامل میکروتراشه و واکسیناسیون هاری زودتر از ۳ ماهگی است. توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها باید حداقل ۳۰ روز پس از واکسیناسیون هاری قبل از انجام آزمایش تیتر خود صبر کنند.

 

۱۱.نژادهای ممنوعه

نژادهای سگ زیر فقط به عنوان نژادهای خالص با مدرک ثبت مجاز هستند: آلاسکا مالاموت، بول ماستیف، کنه کورسو، دوبرمن، کانگال، ماستینو ناپلتانو، پرسکو کاناریو، رودزیان ریج بک، روتوایلر. ورود مخلوطی از این نژادها به موریس ممنوع است. همه سگ‌ها باید ظرف ۱۵ روز پس از واردات ثبت شوند.

 

نژادهای زیر و مخلوط آنها را نمی‌توان به موریس وارد کرد: پیت بول تریر آمریکایی، تریر آمریکایی استافوردشایر، پیت بول بینی آبی، بوئربول، دوگو آرژانتینو، فیلا برازیلیرو، توسا ژاپنی، پیت بول قرمز بینی و تریر استافوردشایر.

 

۱۲.دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و اگر اجازه ورود به موریس را داشته باشند، باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات موریس بررسی شد.

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

قوانین بین المللی حمل و نقل کشور ها

دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.