کلینیک دامپزشکی روژان
پرچم ژاپن

قوانین حمل و نقل حیوانات ژاپن – بررسی قوانین حیوانات ژاپن

در مورد قوانین حمل و نقل حیوانات ژاپن چیزی می دانید؟

ممکن است هیچ قرنطینه‌ای برای حیوان خانگی شما در هنگام ورود به ژاپن اعمال نشود تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود. تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌های خانگی، گربه‌ها و فرت اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۱۲ مراجعه کنند.

 

قوانین حمل و نقل حیوانات ژاپن

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

سگ یا گربه شما ابتدا باید با ریزتراشه ایزو ۱۱۷۸۴/۱۱۷۸۵ پانزده رقمی حیوان خانگی و غیر رمزگذاری شده ریزتراشه شود. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO 11784/11785 نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید. همچنین می‌توانید با خدمات قرنطینه حیوانات در بند ورودی مورد انتظار تماس بگیرید.

 

۲. قوانین حمل و نقل حیوانات ژاپن – مجوز واردات:

شما باید حداقل ۴۰ روز قبل از واردات، یک فرم اعلان پیشرفته را در سرویس قرنطینه حیوانات (AQS) ارسال کنید. پس از پردازش، در صورت وجود امکانات، تأییدیه اعلان به شما بازگردانده می‌شود. لطفاً توجه داشته باشید که ممکن است از شما خواسته شود تاریخ یا محل واردات را بسته به وضعیت موجود بودن امکانات قرنطینه در ایستگاه قرنطینه حیوانات تغییر دهید.

 

۳.واکسیناسیون:

مگر اینکه گربه یا سگ شما در ۶ ماه گذشته در کشورهایی که ژاپن آنها را عاری از هاری می‌داند (به مرحله ۷ مراجعه کنید) به دنیا آمده یا در آن زندگی کرده است. باید روش زیر انجام شود. پس از قرار دادن ریزتراشه، حیوان خانگی شما باید با واکسن غیرفعال یا نوترکیب که برای یک سال مناسب است. در برابر هاری واکسینه شود. به این “واکسیناسیون اولیه” می‌گویند. (واکسن‌های سه ساله هاری برای واکسیناسیون اولیه توصیه نمی‌شود، اما برای واکسن‌های تقویتی مناسب است.) حیوان خانگی شما باید حداقل ۹۱ روز قبل از واکسیناسیون اولیه هاری باشد.

دومین واکسن هاری باید بیش از ۳۰ روز پس از واکسیناسیون اولیه (یا تقویت کننده) و قبل از انقضای واکسیناسیون اولیه (یا تقویت کننده) انجام شود. واکسن دوم نباید قبل از ورود به ژاپن منقضی شده باشد. اگر این مورد امکان پذیر نیست، مرحله ۴ را ببینید.

از همه کشورها: به شدت توصیه می‌شود که سگ شما برای حداقل بیماری دیستمپر، هپاتیت و پاروویروس واکسینه شود. واکسیناسیون‌های دیگر نیز توصیه می‌شود. گربه‌ها باید برای رینوتراکئیت، کلسی ویروس و پن‌لکوپنی باید واکسینه شوند.

 

۴.آزمایش تیتر هاری:

مگر اینکه حیوان خانگی شما از یکی از کشورهایی باشد که ژاپن آنها را عاری از هاری می‌داند (مرحله ۷ را ببینید)، پس از دو واکسیناسیون، سگ یا گربه شما باید آزمایش تیتر هاری خون توسط یک آزمایشگاه تأیید شده انجام دهد. مگر اینکه حیوان خانگی شما آزمایش داده باشد. طی ۲ سال گذشته انجام شده و واکسن هاری منقضی نشده باشد. برای کاهش دوره قرنطینه به ۱۲ ساعت در هنگام ورود به ژاپن، تاریخ خونگیری برای آزمایش تیتر باید بیش از ۱۸۰ روز و کمتر از ۲ سال از تاریخ ورود باشد.

نمونه خون باید توسط یک آزمایشگاه تأیید شده پردازش شود. اگر حیوان خانگی شما نمی‌تواند قبل از انقضای دومین واکسیناسیون هاری وارد ژاپن شود. سپس واکسن هاری دیگری انجام می‌شود و آزمایش تیتر دیگری انجام می‌شود. با این حال، ۱۸۰ روز دوره انتظار اضافی مورد نیاز نیست.

توجه داشته باشید که هنگام ورود به ژاپن از کشوری که ژاپن آن را عاری از هاری می‌داند، آزمایش تیتر لازم نیست.

 

۵.گواهی سلامت:

یک دامپزشک معتبر باید یک گواهی دامپزشکی ژاپن را طی ۲ روز پیش از ورود تکمیل کند. که نشان دهد حیوان خانگی شما سالم و عاری از انگل است و واکسیناسیونی فوق و نتایج آزمایش تیتر (در صورت وجود) را نشان می‌دهد. اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کند. تأیید دامپزشک ایالتی USDA (ایالات متحده) یا CFIA (کانادا) مورد نیاز است. اگر از کشور دیگری سفر می‌کنید، سازمان حاکم کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات است باید فرم‌ها را تأیید کند.

۶.درمان انگل داخلی و خارجی:

قبل از اینکه سگ یا گربه شما بتواند وارد ژاپن شود، باید با کنه، کرم نواری، نماتد و سستود درمان شود.

 

۷.کشورهایی که ژاپن آنها را عاری از هاری می‌داند:

کشورهایی که در زیر لیست شده‌اند توسط ژاپن عاری از هاری در نظر گرفته می‌شوند: ایسلند، استرالیا، نیوزلند، فیجی، هاوایی یا گوام. اگر حیوان خانگی شما در این کشورها به دنیا آمده یا برای مدت حداقل ۶ ماه در آن زندگی کرده باشد. نیازی به واکسیناسیون هاری یا آزمایش تیتر نیست.

حیوانات خانگی که شرایط فوق را ندارند. باید به مدت ۱۸۰ روز پیش از ورود به ژاپن قرنطینه شوند.

 

۸.ورود از طریق هوا یا دریا:

گربه‌ها و سگ‌ها فقط در فرودگاه‌های زیر می‌توانند وارد کشور شوند: فرودگاه نیو چیتوز، فرودگاه بین‌المللی ناریتا*، فرودگاه بین‌المللی توکیو (فرودگاه هاندا*)، فرودگاه بین‌المللی چوبو*، فرودگاه بین‌المللی کانسای، فرودگاه کیتاکیوشو، فرودگاه فوکوکا*، فرودگاه کاگوشیما* و فرودگاه ناها پس از ورود باید برای بازرسی واردات از خدمات قرنطینه حیوانات درخواست دهید.

در صورت برآورده شدن شرایط، حیوان خانگی شما برای مدت کوتاهی (کمتر از ۱۲ ساعت) قبل از خروج از قرنطینه در اختیار شما در سرویس قرنطینه حیوانات نگهداری می‌شود. سگ‌ها و گربه‌هایی که شرایط لازم را ندارند تا ۱۸۰ روز قرنطینه خواهند شد.

سگ‌ها فقط در بنادر زیر می‌توانند وارد ژاپن شوند: بندر توماکوما، بندر کیهین (توکیو، یوکوهاما*)، بندر ناگویا، بندر هانشین (اوزاکا*، هیوگو)، بندر کانمون، بندر هاکاتا، بندر کاگوشیما، بندر دریایی ناها.

*سگ‌هایی که نیاز به قرنطینه دارند (مرحله ۹ را ببینید) باید در این بنادر هوایی و دریایی وارد شوند.

 

۹.قرنطینه حیوانات خانگی:

در بدو ورود، سگ‌ها و گربه‌ها باید بسته به شرایط، قرنطینه وارداتی را برای مدت معینی برای غربالگری هاری (و در مورد سگ‌ها، هاری و لپتوسپیروز) انجام دهند. علاوه بر این، برای بررسی اینکه آیا آنها به صورت جدا از حیوانات یا انسان به این بیماری مبتلا شده‌اند. حیوانات در مراکز قرنطینه خدمات قرنطینه حیوانات (AQS) نگهداری می‌شوند. لطفاً در نظر داشته باشید که حتی زمانی که یک دوره طولانی قرنطینه ضروری است، قرنطینه را نمی‌توان در مکانی غیر از محل AQS مجاز دانست.

سگ یا گربه شما در صورت امکان باید یک مسیر مستقیم به ژاپن پرواز کند، در غیر این صورت، باکس حیوان خانگی شما باید مهر و موم شود. همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در بند ورودی ژاپن باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

ScotAirways قوانین حمل و نقل حیوانات
ادامه مطلب

 

۱۰.واردات توله سگ یا بچه گربه:

حیوانات خانگی واکسینه نشده زیر ۳ ماه طبق قوانین حمل و نقل حیوانات ژاپن نمی‌توانند وارد ژاپن شوند. توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها باید زودتر از ۳ ماهگی و مجدداً ۳۰ روز قبل از ورود واکسن هاری میکروچیپ شوند، مگر اینکه از کشوری که به عنوان عاری از هاری در نظر گرفته می‌شود وارد شوند. همچنین، آزمایش تیتر باید پس از واکسیناسیون و حداکثر ۱۸۰ روز قبل از ورود به ژاپن (کشورهای غیر عاری از هاری) انجام شود.

 

۱۱.نژادهای ممنوعه:

ژاپن هیچ گونه نژاد سگ یا گربه را ممنوع نمی‌کند. رفتار پرخاشگرانه قابل قبول نیست. هیبریدهای گرگ و گربه ساوانا شامل این مقررات نمی‌شوند.

 

۱۲.صادرات حیوانات خانگی:

صاحبان حیوانات خانگی که قصد دارند حیوانات خانگی خود را از ژاپن صادر کنند باید حداقل ۷ روز قبل از صادرات برای صادرات به خدمات قرنطینه حیوانات اقدام کنند.

 

۱۳.دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به ژاپن باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

۱۴.CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

در این مقاله همه چیز درباره قوانین حمل و نقل حیوانات ژاپن بررسی شد.

برای مطالعه مقالات بیشتر درباره حیوانات به وبسایت و پیج ما سر بزنید.

شاید برایتان جالب باشد:قوانین ترکیه برای حمل و نقل حیوانات

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱