کلینیک دامپزشکی روژان
جزایر کوک

قوانین حمل و نقل حیوانات جزایر کوک

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات جزایر کوک بررسی خواهد شد:

جزایر کوک گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کنند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

در حال حاضر حیوانات خانگی (فقط گربه و سگ) فقط از استرالیا، نیوزلند و فیجی قابل واردات هستند. گربه‌ها و سگ‌ها از هیچ کشور دیگری اجازه ورود به جزایر کوک را ندارند. هیچ مرکز قرنطینه‌ای در راروتونگا وجود ندارد.

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

جزایر کوک نیازی به شناسایی گربه یا سگ شما با ریزتراشه حیوان خانگی ندارند، اما توصیه می‌شود در صورت گم شدن یا جدا شدن حیوان خانگی از شما، حیوان خانگی خود را ریزتراشه کرده و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی ثبت کنید.

 

اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه ثبت شده ندارد، مطمئن شوید که حیوانات خانگی شما برچسب‌هایی دارند که آنها را شناسایی می‌کند و اطلاعات تماس مالک را دارد.

 

۲.واکسیناسیون

واکسن هاری حیوانات خانگی

 

واکسن‌های مورد نیاز سگ شما عبارتند از دیستمپر، هپاتیت و پاروویروس که بین ۳۰ روز تا ۱۲ ماه سفر انجام می‌شود.

 

واکسن‌های مورد نیاز برای گربه شما ویروس رینوتراکئیت گربه و کلسی ویروس گربه و ویروس آنتریت گربه (پن‌لکوپنی) است که بین ۳۰ روز تا ۱۲ ماه سفر انجام می‌شود.

 

۳.تست تیتر هاری

آزمایش تیتر خون

 

برای ورود به جزایر کوک از استرالیا، نیوزلند و فیجی نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

 

۴.گواهی سلامت

هر زمان که به یک کشور خارجی سفر می‌کنید، همیشه توصیه می‌شود که نوعی مدرک شناسایی که نشان دهنده مالکیت حیوان خانگی است همراه داشته باشید.

قوانین حمل و نقل حیوانات لیبی (صفر تا صد)
ادامه مطلب

 

۵.توله سگ و بچه گربه

توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها برای ورود به جزایر کوک باید حداقل ۴ ماه سن داشته باشند.

 

۶.دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به جزایر کوک باید گواهی سلامت داشته باشند. اکیداً به صاحبان حیوانات خانگی توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشور خود و/یا کشور مقصد دریافت کنند.

 

۷.CITES

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات جزایر کوک بررسی شد.

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱