کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات کنگو

قوانین حمل و نقل حیوانات کنگو

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات کنگو مورد بررسی قرار گرفته شده است ، با ما همراه باشید؛

 

 

جمهوری کنگو گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

  1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

سگ یا گربه شما باید هنگام ورود به جمهوری کنگو با یک ریزتراشه ۱۵ رقمی سازگار با ISO ریز چیپ شود. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید.

 

  1. واکسیناسیون:

حیوان خانگی شما باید بین ۳۰ روز تا ۱۲ ماه قبل از ورود به جمهوری کنگو برای هاری واکسینه شود.

سگ‌ها باید علیه دیستمپر سگ، آدنوویروس، پاراآنفلوآنزا و پاروویروس واکسینه شوند.

گربه‌ها باید در برابر رینوتراکئیت گربه، کلسی ویروس گربه و پن‌لکوپنی گربه واکسینه شوند.

 

  1. تست تیتر هاری:

برای ورود به جمهوری کنگو از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

  1. گواهی سلامت:

یک دامپزشک دارای مجوز، یک گواهی دامپزشکی برای جمهوری کنگو را ظرف ۱۰ روز پس از واردات تکمیل می‌کند. توصیه می‌کنیم که دامپزشک دارای مجوز USDA یا CFIA فرم را تکمیل کند و اگر از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کنید، آن را توسط USDA یا CFIA تأیید کنید. اگر از کشور دیگری سفر می‌کنید، آژانس حاکم در کشور شما که مسئول واردات یا صادرات حیوانات است باید فرم‌ها را تأیید کند. اگر از کشور دیگری سفر می‌کنید، سازمان دولتی مسئول واردات و صادرات حیوانات باید گواهی سلامت را تأیید کند.

 

  1. مجوز واردات:

هنگام ورود به جمهوری کنگو با حیوان خانگی شخصی نیازی به مجوز واردات نیست.

 

  1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

درمان کنه و کرم نواری باید توسط دامپزشک دارای مجوز، قبل از ورود به جمهوری کنگو انجام شود و در گواهی سلامت ذکر شود. درمان‌های اضافی را با خود همراه داشته باشید زیرا این محصولات به راحتی در کنگو در دسترس نیستند.

 

  1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه Pointe Noire وارد جمهوری کنگو شوند. حیوانات خانگی می‌توانند به عنوان باکس تحویل شده یا بار هوایی وارد کابین شوند.

هر زمان که به یک کشور خارجی مانند جمهوری کنگو سفر می‌کنید، همیشه توصیه می‌شود نوعی مدرک شناسایی که نشان دهنده مالکیت حیوان خانگی شما باشد همراه داشته باشید.

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

قوانین حمل و نقل حیوانات فیجی(صفر تا صد)
ادامه مطلب

 

  1. نژادهای ممنوعه:

جمهوری کنگو لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

  1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به جمهوری کنگو باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

  1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات کنگو مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱