کلینیک دامپزشکی روژان
پرچم باهاما

قوانین حمل و نقل حیوانات باهاما

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات باهاما بررسی خواهد شد:

باهاما گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کنند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

توجه: هیچ حیوانی از کوبا یا هائیتی اجازه ورود به باهاما را نخواهد داشت. سگ‌ها و گربه‌ها قبل از ورود به باهاما باید حداقل ۶ ماه سن داشته باشند.

 

۱.مجوز واردات

مجوز واردات از مدیر کشاورزی برای همه حیوانات خانگی که وارد باهاما می‌شوند مورد نیاز است. مجوز برای یک بار ورود به مدت یک سال معتبر است.

 

۲.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

برای وارد کردن سگ یا گربه شما به باهاما، یک ریزتراشه ۱۵ رقمی مطابق با استاندارد ISO 11784/11785 مورد نیاز است.

 

۳.واکسیناسیون

واکسن هاری حیوانات خانگی

 

اگر بیش از ۳ ماه سن دارد، سگ یا گربه شما باید بین ۳۰ روز تا ۱۰ ماه برای واکسن یک ساله و حداکثر ۳۴ ماه برای واکسن ۳ ساله قبل از ورود به باهاما برای هاری واکسینه شود. سگ یا گربه شما برای ورود به باهاما باید حداقل ۶ ماه سن داشته باشد.

 

سگ شما باید واکسن‌های فعلی علیه دیستمپر سگ، هپاتیت، پاروویروس، لپتوسپیروز، آدنوویروس و کرونا را داشته باشد.

 

گربه شما باید واکسن‌های فعلی علیه لوسمی گربه، گربه، رینوتراکئیت، کلسی ویروس گربه، پانالئوکوپنی گربه و پنومونیت گربه را داشته باشد.

 

۴.تست تیتر هاری

آزمایش تیتر خون

 

برای ورود به باهاما از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

۵.گواهی سلامت

یک دامپزشک دولتی دارای مجوز باید گواهی سلامت باهاما را تکمیل کند و ظرف ۴۸ ساعت پس از ورود در زمان ورود به کشورهای مشترک المنافع باهاما، فرم IMP1B باید تکمیل شود.

 

۶.انگل‌های داخلی و خارجی

همه سگ‌ها و گربه‌ها باید قبل از ورود به باهاما از نظر انگل‌های داخلی و خارجی تحت درمان قرار گیرند و درمان‌ها باید در گواهی سلامت ذکر شود.

 

۷.ورود هوایی

همه حیوانات زنده‌ای که از طریق هوا وارد باهاما می‌شوند باید این کار را در فرودگاه بین المللی لیندن پیندلینگ در ناسائو یا فرودگاه بین المللی گرند باهاما در فری پورت انجام دهند. در مبادی ورودی عوارض گمرکی وجود خواهد داشت.

 

حیوان خانگی شما باید طی ۴۸ ساعت پس از ورود به دامپزشکی در باهاما برای معاینه مراجعه کند.

 

همه سگ‌ها و گربه‌ها هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

Eurowings Airline قوانین حمل و نقل حیوانات
ادامه مطلب

 

حیوانات خانگی که از طریق دریا وارد باهاما می‌شوند باید مجوز واردات، فرم IMP1B و گواهی سلامت را در اختیار ماموران گمرکی داشته باشند.

 

تمام سگ‌هایی که وارد باهاما می‌شوند دارای شرایط خاصی هستند که در زیر آمده است باید ظرف ۴۸ ساعت پس از ورود مجوز بگیرند. شرایط عبارتند از: سگ شما به مدت ۲۸ روز یا بیشتر در باهاما می‌ماند، سگ شما در طول سال چندین بار ورود خواهد داشت یا صاحب سگ ساکن یا صاحب ملک در باهاما باشد. چه از طریق هوا یا دریا وارد شوید.

 

۸.نژادهای ممنوعه

باهاما واردات پیت بول، پرسا کاناریو، کن کورسو، بولداگ آمریکایی و استافوردشایر تریر را ممنوع می‌کند.

 

گربه‌های ممنوعه وارداتی ساوانا، چاوسی و بنگال هستند.

 

۹.صادرات حیوانات خانگی

تمام حیوانات خانگی که پس از اقامت بیش از ۶ روز از باهاما خارج می‌شوند باید معاینه بهداشتی و مجوز صادرات داشته باشند.

 

۱۰.دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به باهاما باید گواهی سلامت داشته باشند. اکیداً به صاحبان حیوانات خانگی توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشور خود و/یا کشور مقصد دریافت کنند.

 

۱۱.CITES

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات باهاما بررسی شد.

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

برگرفته از کتاب:

قوانین بین المللی حمل و نقل حیوانات خانگی

دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱