کلینیک دامپزشکی روژان
پرچم بحرین

قوانین حمل و نقل حیوانات بحرین

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات بحرین بررسی خواهد شد:

بحرین گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را برآورده می‌کنند بیش از چند ساعت قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

برای ورود به بحرین، حیوان خانگی شما ابتدا باید با یک ریزتراشه خانگی سازگار با ISO 11784/11785 که ۱۵ رقمی و غیر رمزگذاری شده است، ریزتراشه شود. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید.

 

۲.واکسیناسیون

واکسن هاری حیوانات خانگی

 

سگ‌ها باید حداقل ۳۰ روز و حداکثر یک سال قبل از ورود، علیه هاری، دیستمپر سگ، پارو، هپاتیت و لپتوسپیرا واکسینه شوند. اطلاعات زیر را برای توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها مشاهده کنید.

 

گربه‌ها باید واکسن هاری و واکسن‌های سه گربه را حداقل ۳۰ روز و حداکثر یک سال قبل از ورود دریافت کنند. اطلاعات زیر را برای توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها مشاهده کنید.

 

۳.تست تیتر هاری

آزمایش تیتر خون

 

اگر از کشوری که OIE آن را عاری از هاری می‌داند وارد بحرین می‌شوید، حیوان خانگی شما نیازی به آزمایش تیتر هاری ندارد. تعیین طبقه بندی هاری در زمان درخواست مجوز واردات انجام می‌شود، اما به طور کلی، این کشورها جزو کشورهای عاری از هاری محسوب می‌شوند.

اگر گربه یا سگ شما از یک کشور تحت کنترل هاری یا کشوری با هاری وارد بحرین می‌شود، دامپزشک شما باید برای جلوگیری از قرنطینه، آزمایش تیتر هاری را زودتر از ۲۱ روز پس از واکسیناسیون اولیه انجام دهد.

حتی با آزمایش تیتر هاری، حیوان خانگی شما به یک مرکز قرنطینه منتقل می‌شود و پس از ترخیص از گمرک مورد بازرسی قرار می‌گیرد.

 

لطفاً توجه داشته باشید که کشورهایی وجود دارند که در آنها بیش از ۲ ساعت قرنطینه اعمال نمی‌شود. (از جمله ایالات متحده) کشورهای در معرض ممکن است تغییر کنند، بنابراین توصیه ما این است که بدون توجه به آزمایش تیتر هاری انجام شود تا در مورد اینکه آیا قرنطینه برای حیوان خانگی شما اعمال می‌شود یا خیر، تردیدی وجود نداشته باشد.

 

آزمایش تیتر هاری حیوان خانگی شما تا زمانی معتبر خواهد بود که واکسیناسیون هاری از زمان انجام این آزمایش ادامه داشته باشد. (اکسپایر واکسن)

 

۴.گواهی سلامت

پس از تکمیل واکسیناسیون، یک دامپزشک مجاز باید گواهی سلامت بحرین را در مدت ۱۰ روز پیش از سفر تکمیل کند. اگر از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کنید، دامپزشک شما باید به ترتیب دارای اعتبار USDA یا CFIA باشد و فرم باید توسط USDA یا CFIA تأیید شده باشد. اگر از کشور دیگری سفر می‌کنید، سازمان دولتی مسئول واردات و صادرات حیوانات باید فرم‌ها را تأیید کند. یک کپی از گواهی هاری و آزمایش تیتر هاری نیز باید برای تأیید همراه باشد.

 

۵.مجوز واردات

هنگام ورود به بحرین با حیوان خانگی شخصی، گواهی عدم اعتراض الزامی است و از تاریخ صدور به مدت ۳۰ روز اعتبار دارد.

 

۶.درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی

درمان انگل داخلی و خارجی درست قبل از ورود به بحرین مورد نیاز است. (معمولاً ۴۸ تا ۷۲ ساعت قبل از پرواز)

قوانین حمل و نقل حیوانات آنتیگوا و باربودا
ادامه مطلب

 

۷.واردات توله سگ و بچه گربه

توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها باید دو دوز از واکسن‌های فوق را داشته باشند. اولین دوز نباید زودتر از ۲ ماهگی** و دوز دوم ۲ تا ۳ هفته بعد داده شود. سپس ۲۱ روز پس از واکسیناسیون دوم می‌توان به توله سگ یا بچه گربه آزمایش تیتر (در صورت نیاز) داد.

 

**لطفاً توجه داشته باشید که با وجود اینکه قوانین بحرین واکسیناسیون هاری را در ۲ ماهگی مجاز می‌داند، سن توصیه شده برای واکسیناسیون هاری ۳ ماهگی است.

 

توله سگ‌های کمتر از ۳ ماه اجازه ورود به بحرین را ندارند.

 

شما در حال مطالعه قوانین حمل و نقل حیوانات بحرین هستید؛

 

۸.ورود هوایی

حیوانات خانگی باید در فرودگاه بین المللی بحرین در محرق به عنوان محموله هوایی وارد بحرین شوند. برای این نوع حمل و نقل به یک باکس حیوان خانگی مطابق با IATA نیاز دارید.

 

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

۹.نژادهای ممنوعه

بحرین لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

۱۰.دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به بحرین باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

۱۱.CITES

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات بحرین بررسی شد.

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

برگرفته از کتاب:

کتاب مرجع قوانین بین المللی حمل و نقل حیوانات خانگی

دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱