کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات بونیر

قوانین حمل و نقل حیوانات بونیر

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات بونیر مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

 

بونیر گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

ورود سگ‌ها و گربه‌ها به بونیر از هر یک از کشورهای آمریکای مرکزی یا جنوبی به جز سورینام ممنوع است.

 

  1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

برای ورود به بونیر، حیوان خانگی شما ابتدا باید با یک ریزتراشه خانگی سازگار با ISO 11784/11785 که ۱۵ رقمی و غیر رمزگذاری شده است، ریزتراشه شود. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید.

 

  1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

پس از کاشت ریزتراشه، دامپزشک شما حداقل ۳۰ روز و حداکثر ۱۲ ماه قبل از ورود، واکسن هاری را تجویز می‌کند. واکسیناسیون دیستمپر سگ بین ۱ ماه تا ۱۲ ماه قبل سفر ضروری است.

 

  1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای ورود به بونیر از هر کشوری که توسط اتحادیه اروپا به عنوان بیماری هاری بالا طبقه بندی شده است، آزمایش تیتر هاری لازم است. این آزمایش باید حداقل ۳۰ روز پس از واکسیناسیون اولیه یا تقویتی انجام شود. (از دامپزشک خود بخواهید ریزتراشه حیوان خانگی شما را قبل از آزمایش تیتر اسکن کند.)

نمونه‌ها باید در آزمایشگاه‌های تأیید شده پردازش شوند. با فرض اینکه نتایج آزمایش در محدوده قابل قبولی باشد، حیوان خانگی شما می‌تواند زودتر از ۳ ماه تقویمی پس از تاریخ خونگیری برای آزمایش وارد بونیر شود.

 

  1. گواهی سلامت:

پس از تکمیل واکسیناسیون، یک دامپزشک مجاز باید گواهی سلامت بونیر را ظرف ۱۴ روز پیش از سفر تکمیل کند. اگر از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کنید، دامپزشک شما باید به ترتیب دارای اعتبار USDA یا CFIA باشد و فرم باید توسط USDA یا CFIA تأیید شده باشد. اگر از کشور دیگری سفر می‌کنید، سازمان دولتی مسئول واردات و صادرات حیوانات باید فرم‌ها را تأیید کند.

 

  1. مجوز واردات:

ورود به بونیر با سگ یا گربه شخصی از هر کشوری نیازی به مجوز واردات نیست.

 

  1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

درمان برای انگل داخلی و خارجی لازم نیست، اما به دلیل در دسترس بودن محصولات در کشور، قبل از ورود به بونیر توصیه می‌شود.

 

  1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی باید در فرودگاه بین المللی فلامینگو در کرالندیک وارد بونیر شوند. حیوانات خانگی می‌توانند به عنوان باکس تحویل شده یا به عنوان بار هوایی وارد کابین شوند.

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

قوانین حمل و نقل حیوانات آنتیگوا و باربودا
ادامه مطلب

 

  1. نژادهای ممنوعه:

بونیر لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

  1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به بونیر باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

  1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات بونیر مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱