کلینیک دامپزشکی روژان
عمل سزارین در سگ

عمل سزارین در سگ

عمل سزارین در سگ

در مواقعی که توله‌ها بزرگ هستند و یا رحم پیچ خورده و امکان خارج کردن توله‌ها نیست بایستی بلافاصله اقدام به عمل سزارین نمود.

  1. بیهوشی عمومی باید با نهایت دقت انجام گیرد و هر داروئی را نمی‌توان برای این منظور به کار برد.
  2. پوست را از زیر ناف تا cm 5 آن طرف‌تر (آنقدر که توله را بتوان خارج کرد.) شکاف می‌دهیم و بعد به همان ترتیبی که عضلات و صفاق را در عمل اواریوهیسترکتومی شکاف می‌دادیم شکاف می‌دهیم.
  3. پس از شکافتن شکم رحم را که کاملاً مشخص است از محوطه بطنی خارج می‌کنیم شکافی زیر عنق رحم می‌دهیم. (تا از باز کردن بعدی شاخ دیگر رحم اجتناب نمائیم.) و توله‌ها را فوراً خارج می‌کنیم و دهان آن‌ها را قلقلک!! می‌دهیم و در دماغ آن‌ها فوت می‌کنیم و آن‌ها را ماساژ می‌دهیم و بند ناف آن‌ها را با پنس خون‌بند بسته و قطع می‌کنیم و با تنتورید ضدعفونی می‌نمائیم تا زنده بمانند.
  4. رحم را به طریقه کوشینگ (کیسه‌ای) می‌دوزیم یک ردیف از عقب به جلو گره می‌زنیم و در آخر یک ردیف برعکس از جلو به عقب و گره در آخر آن می‌زنیم. بعد رحم را وارد محوطه بطنی می‌کنیم برای جلوگیری از شوک الکترولیت (محلول زینگر) cc100 و کورتن در محوطه بطنی می‌ریزیم.
  5. پریتوان و عضلات را باهم بخیه Uزده و عضلات زیر پوستی را مثل رحم بخیه می‌کنیم و بعد پوست را بخیه Uشکل می‌زنیم.

پرولاپس رحم در سگ

  • در موقع دوختن رحم قبل از آن باید جفت را خارج کنیم رنگ دیواره رحم مایل به سبز است و باید دقت کنیم همه توله‌ها را خارج کنیم.
  • در صورت لزوم برای جلوگیری ا زعفونت رحمی آنتی بیوتیک تزریقی و موضعی به کار می‌بریم.
تصادف سگ با ماشین
ادامه مطلب

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص عمل سزارین در سگ بررسی شد.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب طب پرندگان زینتی است. نکته قابل توجه این است که تشخیص و درمان هر بیماری ای الزاما بر عهده دامپزشک است. و درمان های نامبرده شده در مقالات وبسایت صرفا جهت آشنایی افراد با برخی مطالب ابتدایی است. بدیهی است که کلینیک و سایت روژان پت هیچ گونه مسئولیتی در خصوص انجام اعمال خودسرانه افراد ندارد.جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد منابع ما به این مقاله مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱