کلینیک دامپزشکی روژان
پرچم چین

صفر تا صد قوانین حمل و نقل حیوانات چین

تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر برای سگ‌ها و گربه‌های اهلی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی باید به بند ۱۰ مراجعه کنند. این الزامات در مورد حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی نیز اعمال می‌شود.

 

قوانین حمل و نقل حیوانات چین

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

برای ورود به چین، حیوان خانگی شما باید ابتدا با یک ریزتراشه پانزده رقمی حیوان خانگی مطابق با ISO 11784/11785 چیپ شود. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را که می‌تواند ریزتراشه حیوان خانگی شما را بخواند به همراه داشته باشید.

 

۲. قوانین حمل و نقل حیوانات چین – مجوز واردات:

چین برای حیوانات خانگی که با صاحبین‌شان از هیچ کشوری وارد می‌شوند نیازی به مجوز واردات ندارد. حیوانات خانگی که بدون همراه به عنوان کارگو سفر می‌کنند به مجوز واردات نیاز دارند. این مجوز باید توسط شخصی که از طرف مالک یا نماینده‌ای در چین عمل می‌کند، اخذ شود.

Mango Airline قوانین حمل و نقل حیوانات
ادامه مطلب

۳.واکسیناسیون:

کارت/گواهی واکسیناسیون برای هر حیوان خانگی لازم است که به وضوح واکسیناسیون فعلی هاری حیوان خانگی شما، از جمله سازنده واکسن، بچ نامبر و تاریخ انقضا را نشان دهد. واکسیناسیون هاری باید بین ۳۰ روز قبل از ورود به چین و حداکثر ۱۲ ماه قبل از ورود انجام شده باشد. توجه داشته باشید که چین واکسن‌های ۲ و ۳ ساله را به رسمیت نمی‌شناسد.

سگ‌ها نیز باید برای دیستمپر سگ، پاروویروس و کرونا و گربه‌ها برای دیستمپر گربه، پریتونیت و لکوپنی گربه‌ها واکسینه شوند.

اکیداً توصیه می‌شود که حیوان خانگی خود را حداقل ۲ هفته قبل از واردات واکسینه کنید.

 

۴.تست تیتر هاری – (فقط کشورهای غیر تعیین شده):

به منظور جلوگیری از قرنطینه هنگام ورود به چین از یک کشور غیر تعیین شده (مرحله ۶)، حیوانات خانگی باید ریزتراشه شوند، سپس دو بار برای هاری واکسینه شوند، سپس آزمایش تیتر هاری انجام شود و نمونه در یک آزمایشگاه تأیید شده به رسمیت شناخته شده توسط GACC پردازش شود. (اداره کل گمرک).

 

آزمایش تیتر باید در همان روز یا هر روز پس از تزریق دومین واکسن هاری انجام شود. این آزمایش تا ۱۲ ماه پس از خونگیری برای آزمایش معتبر است. تمام الزامات دیگر باید برآورده شود و حیوان خانگی شما باید بازرسی را پشت سر بگذارد. برای جزئیات بیشتر، مرحله ۶ را ببینید.

حیوانات خانگی که از کشورهای تعیین شده در مرحله شماره ۶ وارد چین می‌شوند برای جلوگیری از قرنطینه نیازی به آزمایش تیتر هاری ندارند.

 

۵. قوانین حمل و نقل حیوانات چین – گواهی سلامت:

تمام گربه‌ها و سگ‌هایی که وارد چین می‌شوند باید دارای گواهی دامپزشکی برای چین باشند که باید ظرف ۱۴ روز پیش از ورود تکمیل شود و توسط دولت کشور صادرکننده مسئول واردات و صادرات حیوانات مهر (تأیید) شده باشد. اگر از ایالات متحده سفر می‌کنید، این دفتر ایالات متحده آمریکا یا دفتر CFIA در صورت سفر از کانادا خواهد بود.

گذرنامه مالک باید در زمان ترخیص ارائه شود. نام روی پاسپورت باید با نام مالک در گواهی سلامت و هاری مطابقت داشته باشد.

قوانین حمل و نقل حیوانات السالوادور
ادامه مطلب

۶.قرنطینه حیوانات خانگی:

*از اول ماه مه ۲۰۱۹، گربه‌ها و سگ‌هایی که بازرسی را پشت سر می‌گذارند و همه الزامات، از جمله ریزتراشه (مرحله شماره ۱) را رعایت کرده‌اند، که از این کشورها وارد چین می‌شوند، دیگر مشمول قرنطینه نخواهند شد.

 

کشورهای تعیین شده عبارتند از: نیوزیلند، استرالیا، فیجی، پلینزی فرانسه، هاوایی، گوام، جامائیکا، ایسلند، بریتانیا، ایرلند، لیختن اشتاین، قبرس، پرتغال، سوئد، سوئیس، ژاپن، سنگاپور، هنگ کنگ، چین و ماکائو.

همه کشورهای دیگر به عنوان کشورهای غیر تعیین شده طبقه بندی می‌شوند.

از اول ماه مه ۲۰۱۹، گربه‌ها و سگ‌هایی که از هر کشور غیر تعیین‌شده وارد چین می‌شوند، ممکن است با میکروچیپ (مرحله شماره ۱)، انجام ۲ واکسن هاری (حداکثر ۳۰ روز بین هر واکسن)، و گرفتن تیتر هاری از قرنطینه اجتناب کنند. تست قبل از ورود و آزمایش تیتر را می‌توان همزمان یا دیرتر از دومین واکسیناسیون هاری انجام داد. نتایج باید بیشتر از ۰.۵ IU/ml باشد. نمونه‌ها باید در آزمایشگاه‌های تأیید شده در کانادا، چین، فرانسه، آلمان، کره جنوبی، مکزیک، آفریقای جنوبی، بریتانیا یا ایالات متحده پردازش شوند.

این آزمون ۱۲ ماه پس از انجام آن معتبر است. بوسترها باید پس از انجام آزمایش قبل از انقضای واکسیناسیون قبلی تجویز شوند.

 

حیوانات خانگی که از کشورهای غیر تعیین‌شده وارد چین می‌شوند بدون ریزتراشه، ۲ مرحله واکسن هاری، گواهی سلامت و نتایج آزمایش تیتر هاری مشمول ۳۰ روز قرنطینه می‌شوند.

حیوانات خانگی که مشمول قرنطینه می‌شوند باید در مکان‌های زیر وارد چین شوند:

فرودگاه پکن

ایستگاه راه آهن غرب پکن

فرودگاه‌های شانگهای (هنگقلائو، پودونگ)

ایستگاه قطار شانگهای

مرکز بین المللی حمل و نقل مسافر شانگهای

فرودگاه بین المللی ارومچی دیوپو

ترمینال کروز بین المللی Wusongkou

آلاشانکو (پست زمینی)

 

پس از ۱ می ۲۰۱۹، حیوانات خانگی وارد چین که نیازی به قرنطینه ندارند، محدود به پست‌های بازرسی فوق نیستند.

سگ‌های راهنما و نجاتی که پس از ۱ می ۲۰۱۹ با ریزتراشه‌ها و گواهینامه‌های سازمان‌های آموزشی حرفه‌ای وارد چین می‌شوند نیز از قرنطینه معاف هستند و می‌توانند در هر نقطه ورودی بین المللی وارد چین شوند.

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در بند ورودی چین باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

۷.ورود هوایی:

حیوانات خانگی مشمول قرنطینه می‌توانند در کابین یا به‌عنوان بار چک‌شده یا بار هوایی (مسافری و کارگو) در فرودگاه‌های بین‌المللی: شانگهای هونگ کیائو یا پودونگ، کاپیتول پکن و ارومچی دیوابائو وارد چین شوند.

 

حتی اگر گواهی بهداشت دامپزشکی و سابقه ایمن سازی حیوان خانگی خود را داشته باشید، آوردن حیوان خانگی به چین تا حدودی پیچیده است. توصیه می‌کنیم اگر بودجه شما اجازه می‌دهد از خدمات شرکتی خارجی یا دامپزشکان خبره در این زمینه در ایران استفاده کنید که در فرآیند ورود تخصص دارد. (توصیه تدوین گر و نویسنده کتاب: حتماً از طریق همکاری بین دامپزشک خبره در تهران و هماهنگی کامل با اداره دامپزشکی تهران این موضوع پیگیری شود)

خارجی‌ها می‌توانند برای هر بزرگسال در هر سفر به چین فقط یک حیوان خانگی (گربه یا سگ) بیاورند. (دو بزرگسال – ۲ حیوان خانگی) در صورتی که در هر مسافر بیش از یک حیوان خانگی یا در مجموع ۲ حیوان خانگی وجود داشته باشد، واردات تجاری محسوب می‌شود و قوانین متفاوتی اعمال می‌شود.

 

چین سیاست یک سگ را در مناطق شهری مختلف در سراسر کشور در ژانویه ۲۰۱۹ به رسمیت می‌شناسد. صاحبان حیوانات خانگی فقط می‌توانند در هر خانواده یک سگ بزرگ کنند. صاحبان حیوانات خانگی باید قوانین مالکیت حیوانات خانگی را برای شهر مقصد خود تحقیق کنند.

 

۸. قوانین حمل و نقل حیوانات چین – نژادهای ممنوعه:

چین واردات هیچ گونه نژاد سگ را ممنوع نمی‌کند، اما محدودیت‌های نژادی در شانگهای، چنگدو و پکن وجود دارد. صاحبان فروشگاه‌های بزرگ باید از محدودیت‌های موجود در شهری که قصد بازدید یا اقامت دارند آگاه باشند.

حیوانات خانگی ممنوع شده در پکن: ماستیف، پینچر آلمانی، سنت برنارد، گریت دین، گریت پیرنه، سگ کوهستانی برن، روتوایلر، وایمارنر، ستتر، سگ شکاری افغان، روباه، سگ شکاری، سگ گرگ ایرلندی، سالوکی، تازی، برزوی، باسنجی، سگ استرالیایی شپرد بلژیکی، بوویر دز فلاندرس، کولی ریشو، شپرد اسکاتلندی، ژرمن شپرد، سگ گله انگلیسی، بولداگ بریتانیایی، چاو چو، دالماسی، کیشوند، آکیتا ژاپنی، سگ سورتمه نیوفاندلند، بدلینگتون تریر، بول تریر، کری.

سگ‌های ممنوعه در چنگدو: ماستیف، پیت‌بول تریر، از جمله تریرهای استافوردشایر آمریکایی و بول تریرهای استافوردشایر، آکیتا، دوگو آرژانتینی، ژرمن شپرد، چونگ‌کینگ چینی، برزوی، نیوفاندلسند، کان کورسو، سگ شپرد آسیای مرکزی، گریت دینوز، سگ دبورده. برازیلیرو، سگ گرگ ایرلندی، شپرد قفقازی، سگ گرگ کومینگ، سگ چینی.

نژادهای سگ و ترکیبات آنها در شانگهای ممنوع شده است: ماستیف تبتی (ماستیف تبتی)، ماستیف (ماستیف)، روتوایلر (روتوایلر)، بولی دیتون تویی است ایتالیایی (ماستیف نئوپلیتی، ماستیف ایتالیایی با نام مستعار ناپلئون ماستیف)، بوردو ماستیف (دوگ ماستیف، فرانسوی با نام مستعار)، بول ماستیف (Bull Mastiff)، ماستیف اسپانیایی (Mastiff اسپانیایی)، سگ قفقازی (Vcharka قفقازی)، ماستیف پیرنه (Pyrenean Mastiff)، برزیل راکفلر (Fila Braziliero، نام مستعار، ماستیف برزیلی)، Dogo Argentina Mastiff (ماستیف برزیلی) ماستیف دوگو آرژانتینی)، ماستیف اسب (برهولمر دانمارکی) و دیگر تبار ماستیف ماستیف، و هیبریداسیون با سگ. سگ گرگ بوسرون، سگ گرگ کونمینگ، سگ چینی، سگ ژرمن شپرد، بولداگ انگلیسی، بولداگ قدیمی انگلیسی، بولداگ آمریکایی، توسا ژاپنی، بول تریر، دوبرمن.

 

۹.صادرات حیوانات خانگی:

گربه‌ها و سگ‌هایی که از چین خارج می‌شوند باید ریزتراشه شوند، سپس در مرکز دامپزشکی رسمی واکسیناسیون حیوانات در جمهوری خلق چین به واکسن هاری واکسینه شوند و باید “گواهی سلامت و ایمنی حیوانات” (کتاب قرمز واکسیناسیون) را داشته باشند. واکسیناسیون باید بیش از ۳۰ روز و حداکثر یک سال قبل از سفر بین المللی انجام شود.

 

اگر نیاز به صادرات بیش از یک حیوان خانگی برای هر نفر از چین دارید، به کمک یک نماینده نیاز خواهید داشت.

 

بیش از ۷ تا ۱۰ روز قبل از سفر، حیوانات خانگی باید معاینه شوند و گواهی سلامت خروج از یک مرکز دامپزشکی، قرنطینه دولتی را دریافت کنند.

 

برای حیوانات خانگی که از پکن خارج می‌شوند، گواهی رسمی واکسیناسیون (کتاب قرمز) صادر شده توسط دامپزشک در پکن باید برای معاینه سلامت خروج ارائه شود.

هر سگی که تست کرم قلب آن مثبت شود، مجوز خروج برای خروج از چین را نخواهد داشت.

 

۱۰.دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به چین باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

۱۱.CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

در این مقاله همه چیز درباره قوانین حمل و نقل حیوانات چین بررسی شده است.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما سر بزنید.

 

 

بهترین کیلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کیلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱