کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات کلمبیا

قوانین حمل و نقل حیوانات کلمبیا

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات کلمبیا مورد بررسی قرار گرفته شده است، با ما همراه باشید؛

 

سگ‌ها و گربه‌های خانگی که شرایط واردات را ندارند باید از دوره قرنطینه خانگی که شامل دو بار بازدید بعدی توسط افسر ICA است، پیروی کنند و باید ارزش قرنطینه نظارتی را بپردازند.

 

 1. مجوز واردات:

کلمبیا برای حیوانات خانگی شخصی که از هر کشوری وارد می‌شوند نیازی به مجوز واردات ندارد.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

کلمبیا الزامی ندارد که حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی شناسایی شود، اما توصیه می‌شود که حیوان خانگی خود را با ریزتراشه ۱۵ رقمی مطابق با ISO 11784 ریزتراشه کنید و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی در صورت گم شدن حیوان خانگی خود ثبت کنید.

 

 1. واکسیناسیون حیوانات خانگی:

واکسن هاری

برای ورود به کلمبیا، گربه یا سگ شما باید بیش از ۳۰ روز قبل از سفر و قبل از انقضای واکسیناسیون برای هاری واکسینه شود. کلمبیا واکسن ۳ ساله را می‌پذیرد.

گربه‌ها باید علیه پن‌لکوپنی گربه، رینوتراکیت گربه و کلسی ویروس واکسینه شوند. سگ‌ها باید علیه دیستمپر، هپاتیت، لپتوسپیروز و پاروویروس واکسینه شوند. واکسیناسیون علیه لپتوسپیروز توصیه می‌شود اما لازم نیست. اگر از کشوری خارج از جامعه آند وارد می‌شوید، حیوان خانگی شما باید علیه پاراآنفلوآنزا و کرونا واکسینه شود.

 

 1. تست تیتر هاری:

برای ورود به کلمبیا از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر خون نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

 1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

قبل از اینکه سگ یا گربه شما بتواند وارد کلمبیا شود، باید یک درمان انگل داخلی و خارجی داشته باشد. در واقع، بسیار توصیه می‌شود که حیوان خانگی شما قبل از ورود به کلمبیا در برنامه پیشگیری از کک و کنه باشد.

 

 1. گواهی سلامت حیوان خانگی:

در طی ۱۰ روز از سفر، یک دامپزشک معتبر USDA (یا CFIA) باید گواهی سلامت دامپزشکی (اصل و یک کپی) را تکمیل کند. اگر از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کنید، گواهی سلامت باید به ترتیب توسط USDA یا CFIA تأیید شود. گواهی هاری باید همراه با گواهی سلامت برای تأیید باشد.

هیچ مجوز وارداتی برای حیوانات خانگی شخصی با همراهی صاحبان آنها لازم نیست. حیواناتی که به شماره‌های تجاری وارد می‌شوند باید ابتدا مجوز واردات دریافت کنند.

 

شما در حال مطالعه مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات کلمبیا هستید؛

 1. ورود هوایی به کلمبیا:

حیوانات خانگی می‌توانند در فرودگاه بین المللی الدورادو در بوگوتا یا فرودگاه بین المللی خوزه ماریا کوردووا در مدلین در ساعات کاری عادی وارد کشور شوند. حیوانات خانگی می‌توانند وارد کابین، باکس تحویل‌شده یا بار هوایی شوند.

هنگام فرود، حیوان خانگی خود را به دفتر Instituto Colombiano Agropecuario (ICA) در فرودگاه ببرید، جایی که حیوان خانگی شما و مدارک آن (که باید اصل باشد) را بررسی می‌کنند. هزینه کمی برای این خدمات وجود دارد. دفاتر ICA از دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸:۰۰ صبح تا ۵:۰۰ بعد از ظهر باز هستند. دفتر ICA در بوگوتا ۲۴ ساعته باز است.

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در بند ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر حیوان خانگی شما ظاهراً از سلامت خوبی برخوردار نیست، ممکن است با هزینه مالک به معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز نیاز باشد.

قوانین حمل و نقل حیوانات میانمار
ادامه مطلب

 

 1. واردات توله سگ و بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های بالای ۴ ماه که وارد کلمبیا می‌شوند مشمول الزامات واکسیناسیون هاری در مرحله شماره ۲ هستند. هیچ الزامی برای واکسیناسیون برای توله سگ‌ها یا بچه گربه‌های زیر ۴ ماه وجود ندارد. قرنطینه خانگی در این مورد الزامی خواهد بود.

 

 1. نژادهای ممنوعه:

واردات نمونه‌های نژادهای سگ استافوردشایر تریر، آمریکن استافوردشایر تریر، پیت بول تریر، پیت بول تریر آمریکایی، ماستیف، روتوایلر یا هر گونه میکس یا هیبرید از این نژادها اجازه ورود به کلمبیا را ندارد.

 

 1. صادرات حیوانات خانگی:

تمام حیوانات خانگی ساکن کلمبیا باید مدارک لازم برای کشور مقصد را داشته باشند. علاوه بر این، حیوانات خانگی حداکثر ۳ روز قبل از سفر باید قبل از سفر توسط دامپزشک دارای مجوز معاینه شوند و همچنین برای مقابله با انگل‌های داخلی و خارجی درمان شوند. در صورت ارائه گواهی سلامت دامپزشک، گواهی صادرات صادر می‌شود که از زمان صدور ۷۲ ساعت مناسب است.

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

تمامی حیوانات دیگر نیز برای ورود به کلمبیا به مجوز واردات نیاز دارند. پرندگان مشمول ۲۱ روز قرنطینه خانگی خواهند شد. بی مهرگان، ماهی‌های استوایی، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگر را داشته باشند و برای ورود به کلمبیا باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

</p>

 

 

<p>در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات کلمبیا مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱