کلینیک دامپزشکی روژان
پرچم هلند

آیا در مورد قوانین حمل و نقل حیوانات هلند چیزی می دانید؟

چه چیزی در مورد قوانین حمل و نقل حیوانات هلند می دانید؟

اخطار: کمیسیون اتحادیه اروپا، بریتانیا را به عنوان کشور سوم در بخش ۲ طبقه بندی قرار داده است. اگر می‌خواهید از انگلستان به هلند سفر کنید، تیتر مورد نیاز نخواهد بود. با این حال، پورت حیوانات خانگی انگلستان پذیرفته نمی‌شود. گواهی سلامت مورد نیاز خواهد بود. مرحله ۵ را ببینید.

تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود، هنگام ورود به هلند، حیوان خانگی شما قرنطینه نخواهد شد. در مواردی که خلاف آن ذکر شده باشد، مقررات زیر در مورد سگ‌های خانگی، گربه‌ها و فرت از جمله سگ‌ها و گربه‌های خدماتی و حمایت از اعمال عاطفی می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۱۲ مراجعه کنند.

 

قوانین حمل و نقل حیوانات هلند

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

اولین قدم برای آماده کردن سگ، گربه یا موش خرما برای ورود به هلند این است که حیوان خانگی خود را با میکروتراشه ۱۵ دیجیتالی سازگار با ISO 11784/11785 ریزتراشه کنید.

اگر حیوان خانگی شما در حال حاضر ریزتراشه‌ای دارد که مطابق با ISO 11784/11785 نیست، در این صورت شما ۳ انتخاب می‌کنید:

شما می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید.

می‌توان با مقامات پست بازرسی مرزی در هلند که در آنجا به آنجا رسید و از آنها بپرسید که آیا آنها اسکنرهایی دارند که می‌توانند تراشه حیوان خانگی شما را بخوانند یا خیر.

اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما هنوز قابل خواندن باشد، دامپزشک شما می‌توانید تراشه سازگار را کاشت کنید. تعداد و تاریخ کاشت هر دو ریزتراشه باید در گواهی بهداشت اتحادیه اروپا ثبت شود (مرحل شماره ۵ را ببینید).

تتو تا زمانی که قبل از ۳ جولای ۲۰۱ داده شده باشد، به وضوح قابل مشاهده باشد و حیوان خانگی شما پس از اعمال خالکوبی برای هاری واکسینه شده، یک شکل قابل قبول باشد.

 

۲.واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

همه سگ‌ها، گربه‌ها و لاگومورف ها باید پس از کاشت ریزتراشه برای ورود به هلند، مدرکی دال بر واکسیناسیون فعلی هاری داشته باشند.

اولین واکسیناسیون هاری پس از کاشت ریزتراشه، واکسن اولیه نامیده می‌شود و باید واکسن یک ساله باشد مگر اینکه مشخصات سازنده اجازه استفاده از آن را به عنوان واکسن اولیه بدهد. اگر واکسیناسیون قبلی هاری حیوان خانگی شما قبل از واکسیناسیون مجدد منقضی شده باشد، واکسیناسیون بعدی به واکسیناسیون اولیه تبدیل می‌شود.

تمام واکسیناسیونی که پس از واکسیناسیون اولیه انجام می‌شود، واکسن تقویتی (بوستر) نامیده می‌شود.

اگر حیوان خانگی شما از یک کشور عاری از هاری یا کشور کنترل شده با هاری وارد هلند می‌شود، واکسیناسیون اولیه هاری باید حداکثر ۲۱ روز قبل از ورود به هلند انجام شود.

هیچ دوره انتظاری پس از واکسیناسیون تقویت کننده وجود ندارد تا زمانی که:

واکسیناسیون قبلی پس از کاشت ریزتراشه انجام شده باشد

واکسیناسیون تقویتی قبل از انقضای واکسیناسیون قبلی انجام شده باشد.

هلند واکسیناسیون ۳ ساله هاری را برای سگ‌ها، گربه‌ها و فرت ارج می‌نهد. با این حال، آن را فقط باید به عنوان یک تقویت کننده، نه به عنوان واکسیناسیون اولیه تجویز کرد. در این مورد می‌توانید با دامپزشک خود صحبت کنید.

هنگامی که حیوان خانگی شما وارد هلند شد، برای چکاپ های بعدی به یک دوره انتظار ۲۱ روزه نیازی نیست، مشروط بر اینکه واکسن‌های تقویت کننده هاری به روز نگه داشته شوند و سایر شرایط ورود رعایت شود.

اگر حیوان خانگی شما از کشور آلوده به هاری وارد هلند می‌شود، باید حداقل ۳۰ روز پس از واکسیناسیون اولیه یا تقویتی قبل از دریافت آزمایش تیتر هاری صبر کند (مرحله ۳ را ببینید).

 

۳.تست تیتر هاری:

اگر حیوان خانگی شما از کشوری با هاری بالا وارد هلند می‌شود، حیوان خانگی شما باید میکروچیپ شود، سپس برای هاری واکسینه شود (به ترتیب). پس از انتظار حداقل ۳۰ روز پس از واکسیناسیون اولیه یا تقویتی، باید یک آزمایش تیتر هاری (FAVN) انجام شود. (از دامپزشک خود بخواهید ریزتراشه حیوان خانگی شما را قبل از آزمایش تیتر اسکن کند.)

نمونه‌ها باید در آزمایشگاه‌های تأیید شده پردازش شوند. با فرض اینکه نتایج آزمایش در محدوده قابل قبولی باشد، حیوان خانگی شما می‌تواند زودتر از ۳ ماه تقویمی پس از تاریخ خون گیری وارد هلند شود و از قرنطینه اجتناب کند. این مرحله الزامی نیست مگر اینکه از یک کشور مبتلا به هاری وارد هلند شوید.

 

۴.درمان ضد انگل‌های داخلی و خارجی:

هنگام ورود به هلند از هر کشوری نیازی به درمان کرم نواری نیست.

 

۵. قوانین حمل و نقل حیوانات هلند – گواهی سلامت حیوان خانگی:

نوع گواهی سلامت مورد نیاز برای حیوان خانگی شما بستگی به این دارد که حمل و نقل حیوان خانگی شما همراه مسافر باشد یا شامل خرید، فروش یا انتقال مالکیت باشد. از بین دو گزینه زیر انتخاب کنید.

حمل و نقل غیرتجاری: مالک یا نماینده قانونی مالک با حیوان خانگی یا ظرف ۵ روز پس از آن سفر می‌کند و حمل و نقل شامل خرید، فروش یا انتقال مالکیت نمی‌شود.

سفر غیرتجاری به هلند از کشوری خارج از اتحادیه اروپا:

مقررات در مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود. اگر از کشوری با بیماری هاری وارد هلند می‌شوید، مرحله ۳ نیز اعمال می‌شود.

یک دامپزشک دارای مجوز در کشور مبدأ باید گواهی بهداشت غیرتجاری اتحادیه اروپا برای هلند را ظرف ۱۰ روز پیش از سفر تکمیل کند. اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده سفر می‌کند، دامپزشک باید توسط USDA معتبر باشد و گواهی سلامت باید توسط دفتر وزارت کشاورزی ایالات متحده تأیید شود، مگر اینکه گواهی توسط افسر ارتش دامپزشکی یا دامپزشک دولتی غیرنظامی سری GS-0701 تکمیل شود.

CFIA باید فرم‌های صادر شده توسط دامپزشک کانادایی را تأیید کند.

اگر از کشور دیگری به هلند سفر می‌کنید، فرم‌ها باید توسط آژانس دولتی مسئول واردات و صادرات حیوانات تأیید شوند.

این فرم برای حمل و نقل ۵ یا کمتر سگ، گربه یا لاگومورف مناسب است. (اگر با بیش از ۵ حیوان خانگی سفر می‌کنید به مرحله ۶ مراجعه کنید). این فرم برای ۴ ماه سفر در داخل اتحادیه اروپا مناسب است تا زمانی که واکسیناسیون هاری مستند روی آن منقضی نشده باشد.

حمل و نقل غیرمتجاری به هلند از یکی دیگر از اعضای اتحادیه اروپا:

مقررات در مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود.

از دامپزشک خود را به پاسپورت دامپزشکی اروپا برای حیوان خانگی خود را به روز کند. گواهی بهداشت اتحادیه اروپا برای حیوانات خانگی که از اعضای اتحادیه اروپا به هلند سفر می‌کنند لازم نیست، مگر اینکه در هر زمانی پس از دریافت ریزتراشه حیوان خانگی شما، داروی تقویت کننده خارج از اتحادیه اروپا توسط دامپزشک خارج از اتحادیه اروپا تجویز شود.

مهم نیست که از چه کشوری وارد هلند می‌شوید، شما یا نماینده شما باید اعلامیه حمل و نقل غیرتجاری را امضا کنید مبنی بر اینکه حمل و نقل حیوان خانگی شما شامل فروش یا انتقال مالکیت حیوان خانگی شما نمی‌شود.

حمل و نقل تجاری: مالک یا نماینده قانونی مالک با حیوان خانگی یا ظرف ۵ روز پس از آن سفر نمی‌کند یا هدف از حمل و نقل و انتقال شامل فروش یا انتقال مالکیت است یا بیش از ۵ سگ، گربه یا موش خرما با یا بدون سفر می‌کند.

صاحب آنها سفر تجاری به هلند از یک کشور عاری از هاری یا کنترل شده در خارج از اتحادیه اروپا:

مقررات در مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود.

یک دامپزشک دارای مجوز در کشور مبدأ باید گواهی بهداشت تجاری اتحادیه اروپا را ظرف ۴۸ ساعت پیش از سفر تکمیل کند. اگر حیوان خانگی شما ایالات متحده سفر کند، دامپزشک باید توسط USDA برای تأیید توسط USDA ایالتی معتبر باشد، اگر گواهی توسط افسر ارتش دامپزشکی ارتش یا دامپزشک دولتی غیرنظامی سری GS-0701 که توسط ارتش به کار گرفته شده تکمیل شود.

CFIA فرم‌های صادر شده توسط دامپزشکان کانادایی را تأیید کند.

اگر از کشور دیگری به هلند سفر می‌کنید، فرم‌ها باید توسط سازمان‌های دولتی مسئول واردات و شناسایی حیوانات را تأیید کنند.

قوانین حمل و نقل حیوانات جزایر ماریانای شمالی- سایپان
ادامه مطلب

این فرم برای حمل و نقل ۵ یا کمتر سگ، گربه یا لاگومورف مناسب است. این فرم برای ۴ ماه سفر در داخل اتحادیه اروپا مناسب است تا زمانی که واکسیناسیون هاری مستند روی آن منقضی نشده باشد.

حیوان خانگی شما باید از طریق یک پست بازرسی مرزی تأیید شده (BIP) در فرودگاه‌های بین المللی در آمستردام و ماستریخت وارد شود. ۲۴ ساعت قبل از ورود باید اطلاع رسانی شود.

همه سگ‌ها باید علیه دیستمپر واکسینه شوند.

حمل و نقل تجاری به هلند از کشورهای مبتلا به هاری خارج از اتحادیه اروپا:

سگ‌ها، گربه‌ها و فرت‌ها فقط می‌توانند از این کشورهای آلوده به هاری وارد هلند شوند. حیوانات خانگی باید با تمام قوانین بالا مطابقت داشته باشند و همچنین طبق مرحله ۳ بالا آزمایش تیتر داشته باشند.

حمل و نقل تجاری به هلند از یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا:

مقررات در مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود. مرحله ۳ اعمال نمی‌شود.

اگر حیوان خانگی شما به تنهایی از یکی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا به هلند سفر می‌کند، باید از یک محل دارای مجوز که توسط مرجع حاکم در کشور اتحادیه اروپا مسئول واردات و صادرات حیوانات خانگی ثبت شده است، سفر کند. دامپزشک شما باید پاسپورت اتحادیه اروپا حیوان خانگی را برای حیوان خانگی شما دریافت و به روز کند. حمل و نقل حیوان خانگی شما باید همراه با گواهی سلامت داخل تجارت باشد که ظرف ۴۸ ساعت پس از ورود تکمیل شده است.

 قوانین حمل و نقل حیوانات هلند – صادرات بیش از ۵ سگ یا گربه:

اگر با ۶ یا بیشتر گربه، سگ یا موش خرما سفر می‌کنید، به منظور حمل و نقل آنها طبق مقررات غیرتجاری، باید ۶ ماه یا بیشتر سن داشته باشند و در یک مسابقه، نمایش یا رویداد ورزشی شرکت کنند یا برای آن آموزش ببینند. اگر اینطور نیست، حیوانات خانگی شما باید شرایط حمل و نقل تجاری را داشته باشند. (مرحله شماره ۵ را ببینید)

 

۷.ورود به هلند از مالزی و استرالیا:

اگر حیوان خانگی شما از شبه جزیره مالزی وارد هلند می‌شود، شرایط زیر باید رعایت شود:

  1. حیوان خانگی شما حداقل در ۶۰ روز گذشته قبل از صادرات هیچ تماسی با خوک نداشته است.
  2. حیوان خانگی شما در ۶۰ روز گذشته در جایی زندگی نکرده است که موارد بیماری نیپا در آن تأیید شده باشد.
  3. حیوان خانگی شما با آزمایش ELISA و تعیین IgG که در آزمایشگاهی که برای آزمایش ویروس‌های بیماری نیپا در ۱۰ روز پس از صادرات تأیید شده، با نتیجه منفی آزمایش شده باشد.

گربه‌ها فقط می‌توانند از استرالیا وارد هلند شوند، به شرطی که در مناطقی زندگی نکرده باشند که موارد ابتلا به بیماری هندرا در ۶۰ روز گذشته تأیید شده باشد.

 

۸.ورود هوایی:

حیوانات خانگی همراهی که از طریق هوا از کشورهای غیر اتحادیه اروپا وارد می‌شوند باید این کار را در پست‌های بازرسی مرزی در فرودگاه‌های بین المللی آمستردام، ماستریخت، آیندهوون، روتردام، دان هلدر، للیستاد، سپه، تئوگه، توئنته و همچنین پایگاه‌های هوایی Woensdrecht و Gilze-Rijen انجام دهند.

حیوانات خانگی باید مستقیماً وارد هلند شوند یا از طریق یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا عبور کنند. اگر حیوان خانگی شما از کشوری با هاری بالا عبور می‌کند، یک اعلامیه حمل و نقل لازم است مبنی بر اینکه حیوان خانگی شما هیچ تماسی با حیوانات ناقل هاری نداشته و در هواپیما یا فرودگاه امن باقی مانده است.

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در بند ورودی هلند باید به شواهدی مبنی بر بیماری مبتلا به انسان باشند. اگر سگ یا گربه از سلامت ظاهری خوبی شما نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

حیوانات خانگی ممکن است به عنوان چمدان تحویل داده شود یا به عنوان بار هوایی وارد کابین شوند.

 

۹. قوانین حمل و نقل حیوانات هلند – واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های واکسینه نشده اجازه ورود به هلند را ندارند. زودتر از ۱۲ هفتگی، باید یک ریزتراشه کاشته شود و واکسن هاری انجام شود. ۲۱ روز پس از واکسیناسیون هاری منتظر می‌ماند تا توله سگ یا بچه گربه از یک کشور عاری از هاری یا تحت کنترل هاری به هلند سفر کند. بیانیه باید مبنی بر اینکه حیوان از بدو تولد در محلی است که در آن بدون تماس با حیوانات وحشی که احتمالاً در معرض خطر بوده‌اند، متولد شده است. توله سگ‌ها بچه گربه‌ها از پرهاری باید ۳۰ روز پس از واکسیناسیون هاری منتظر بمانند تا آزمایش تیتر خون انجام دهند و می‌توانند ۳ ماه تقویمی پس از تاریخ گرفتن خون برای آزمایش وارد هلند شوند.

 

۱۰.نژادهای ممنوعه:

هلند لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

۱۱.صادرات حیوانات خانگی:

تمام سگ‌ها، گربه‌ها و فرت‌هایی که هلند را به مقصد دیگری از اتحادیه اروپا ترک می‌کنند، باید ریزتراشه شوند، واکسن هاری (به ترتیب) واکسینه شوند و ۲۱ روز قبل از ترک هلند منتظر بمانند. اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را به سفری به کشوری با بالاترین هاری ببرید، دامپزشک باید قبل از اینکه هلند را ترک کنید، در صورت بازگشت، آزمایش تیتر خون انجام دهید. مجوزهای بدون امکان برای حمل و نقل همراه مورد نیاز است.

 

۱۲.حیوانات دیگر:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر جوندگان کوچک، خرگوش‌ها، پرندگان، ماهی‌ها، دوزیستان یا خزندگانی که از یکی دیگر از اعضای اتحادیه اروپا یا سایرین به همراه صاحبین‌شان وارد هلند می‌شوند باید گواهی سلامت فعلی داشته باشند. مجوزهای استناد باید در صورت لزوم ایمن شوند.

در حال حاضر، پرندگانی که از خارج از اتحادیه اروپا وارد هلند می‌شوند باید حداقل ۳۰ روز قبل از واردات یا ۳۰ روز قبل از ورود به یک کشور مجاز در یک کشور صادرکننده یا در هلند قرنطینه شوند.

 

۱۳.CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

در این مقاله همه نکات در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات هلند بررسی شد.

جهت مطالعه مقالات بیشتر به وبسایت و پیج ما سر بزنید.

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

بهترین کیلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کیلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱