کلینیک دامپزشکی روژان
Emirates Airline

Emirates Airline قوانین حمل و نقل حیوانات

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من در کابین باشد؟ خیر

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من به عنوان باکس تحویل شده پرواز کند؟ بله (پروازهای خاص)

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من به عنوان کارگو پرواز کند؟ بله

به دلیل گرما و رطوبت زیاد در امارات متحده عربی Emirates Airline، هیچ پرنده‌ای (به جز برخی از شاهین‌ها) را نمی‌توان برای ترانزیت از طریق دبی به عنوان باکس چک شده یا بار بین ۱ می تا ۳۰ سپتامبر پذیرفت.

توصیه میگردد ابتدا مقاله، کلیات قوانین حمل و نقل حیوانات را مطالعه نمایید.

  1. سیاست حیوانات خانگی داخل کابین

پرواز در کابین

 

امارات به هیچ حیوان خانگی اجازه سفر در کابین هواپیمای خود را نمی‌دهد به جز سگ‌های راهنما برای نابینایان.

 

 

 

  1. خط‌مشی باکس‌های چک‌شده برای حیوانات خانگی

چمدان کنترل شده

 

اگر حیوان خانگی شما بزرگتر از آن است که زیر صندلی قرار بگیرد، حیوانی غیر از سگ یا گربه است یا اگر پرواز بسیار طولانی است، امارات ممکن است حیوان خانگی شما را طبق مقررات خود در قسمت بار هواپیما حمل کند. این بخش از بخش بار دارای دما و فشاری مشابه کابین مسافر است.

 

حیوانات خانگی مجاز:

شاهین‌ها، گربه‌ها، سگ‌ها (محدودیت‌های نژاد اعمال می‌شود) و پرندگان خانگی (محدودیت‌ها اعمال می‌شود) تا زمانی که زمان پرواز کمتر از ۱۵ ساعت باشد. اگر زمان پرواز بیش از ۱۵ ساعت باشد، حیوان خانگی باید به عنوان محموله هوایی پرواز کند. (مرحله شماره ۳ را ببینید)

 

سن:

سگ‌ها و گربه‌ها باید بیش از ۴ ماه سن داشته باشند.

 

محدودیت‌های مسیر:

هنگام عبور از دبی به عنوان باکس چک شده، زمان اتصال نباید بیش از ۶ ساعت باشد. کل زمان حمل و نقل پرندگان نباید بیش از ۱۷ ساعت باشد. بین ۱ می تا ۳۰ سپتامبر، پرندگان به استثنای شاهین‌ها حمل نمی‌شوند.

 

مسیر باید کمتر از ۷ ساعت باشد.

 

حیوانات خانگی مجاز به پرواز به عنوان باکس چک شده به بریتانیا، آفریقای جنوبی، برزیل، استرالیا، هنگ کنگ و امارات متحده عربی نیستند.

 

الزامات باکس:

حیوان خانگی شما باید در یک باکس حیوان خانگی مطابق با IATA پرواز کند. برای چسباندن نیمه‌های بالا و پایین باکس باید از سخت افزار فلزی استفاده شود.

 

*طول باکس = طول حیوان خانگی + ۵۰٪ طول پا + ۷ سانتی متر (حداقل ۱۷ سانتی متر اضافی)

عرض = ۳ x عرض حیوان

قد = ارتفاع حیوان خانگی + ۱۰ سانتی متر.

 

محدودیت‌های پرندگان:

امارات Emirates Airline اجازه حمل و نقل پرندگان وحشی صید نشده را نخواهد داد. هر گونه‌ای که مشمول الزامات CITES باشد باید با تأیید قبلی در محموله حمل شود.

 

  1. سیاست‌های حمل و نقل هوایی حیوانات خانگی

کارگو

حیوانات خانگی مجاز:

 

علاوه بر سگ‌ها و گربه‌های بدون همراه (محدودیت‌های نژاد زیر)، خطوط هوایی امارات Emirates Airline حیوانات خونگرم را به‌عنوان کارگو به استثنای حیوانات سمی از جمله خزندگان و حشرات منتقل می‌کند، مگر اینکه بین آژانس‌های واجد شرایط حمل شود. بعلاوه، حیواناتی که با بوهای زننده محصولاتی مانند اسکنک و راسو شناخته می‌شوند، مجاز نخواهند بود. گوسفند و بز فقط به تعداد محدود پذیرفته می‌شوند. خوک با هر اندازه و نژادی پذیرفته نمی‌شود.

 

فرم‌های مورد نیاز:

گواهی سلامت صادر شده در مدت ۱۰ روز پیش از سفر، گواهی واکسیناسیون هاری و کلیه فرم‌های مورد نیاز برای کشور مقصد شما نیاز است.

 

تمامی حیوانات خونگرم که مجموع زمان حمل و نقل آنها بیش از ۱۷ ساعت باشد، مشمول ترتیبات استراحت اجباری ترانزیت در فرودگاه بین المللی دبی خواهند بود. هزینه‌ها اعمال می‌شود و مسئولیت آن بر عهده فرستنده/ گیرنده کالا خواهد بود.

قوانین حمل و نقل حیوانات جزایر ماریانای شمالی- سایپان
ادامه مطلب

 

آرام بخشی:

امارات حیوانات خانگی را که آرام بخش یا آرام شده‌اند نمی‌پذیرد مگر اینکه با گواهی دامپزشک واجد شرایط بین آژانس‌های واجد شرایط حمل شوند.

 

  1. فرودگاه‌های ارائه شده

Emirates Airline به بیش از ۱۴۰ مکان در سراسر جهان در آفریقا، آسیا، اروپا، خاورمیانه، شرق دور، آمریکای شمالی و جنوبی خدمات می‌دهد.

 

امارات همچنین مجوز پرواز به لندن هیترو، گاتویک و منچستر (حیوانات خانگی همراه) و همچنین گلاسکو (حیوانات خانگی همراه) و دوبلین (حیوانات خانگی همراه) را دارد.

 

  1. واردات توله سگ یا بچه گربه

سن توله سگ یا بچه گربه شما که مجاز به پرواز در امارات است به شرایط سنی کشور مقصد شما بستگی دارد. توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها را نباید قبل از ۱۵ هفتگی در انبار حمل کرد.

 

  1. نژادهای ممنوعه

امارات در هیچ زمانی نژادهای زیر را حمل نخواهد کرد: بولداگ انگلیسی و فرانسوی.

 

امارات فقط اجازه حمل و نقل نژادهای زیر را بین ۱ اکتبر تا ۳۰ آوریل با پرداخت غرامت و فقط در ظرفی با اندازه ۱ واحد بزرگ‌تر از اندازه طبیعی حیوان می‌دهد.

مخلوط‌ها به صورت موردی توسط دفتر محلی SkyCargo در نظر گرفته می‌شوند:

American Cocker Spaniel، Boston Terrier، Boxer، Brussels Griffon، Bulldog (همه انواع)، Bullmastiff، Cavalier King Charles Spaniel، Chihuahua (Apple Headed)، Chow چاو، دوگو آرژانتینی، دوگ د بوردو، چین ژاپنی، لهاسا آپسو، لوچن، نئوپلیکن ماستیف، نیوفاندلند، پکینیز، پیت بول تریر، میخانه (همه انواع)، شارپی، شیتزو، استافوردشایر بول تریر، اسپانیل تبتی.

 

گربه‌ها:

برمه‌ای، موهای کوتاه اگزوتیک، چین های اگزوتیک (فولدکس)، هیمالین، ایرانی، اسکاتیش فولد، سلکرک رکس.

 

نژادهای زیر به شرطی پذیرفته می‌شوند که به امارات متحده عربی وارد نشده باشند، توسط کشورهای مبدأ یا مقصد ممنوع نشده باشند،

دارای مجوزها یا مجوزهای مناسب باشند و در باکس‌های تقویت شده مانند باکس‌های CR 82 سفر کنند:

ماستیف داگ (فیلا برزیلیانو / ماستیف برزیل، دوگو آرژانتینی / ماستیف آرژانتینی، هر ماستیف یا هیبرید)، توسا (توسا یا هیبرید ژاپنی)، نژادهای اوتوایلر یا هیبرید، دوبرمن پینچر، آناریو پرسا، کاراباش (معروف به کانگال)، اوچارک قفقازی یا هر ترکیبی از اووچارک. نژادهای سگ ذکر شده در بالا، یا هیبریدها.

 

تازی‌هایی که نجات یافته‌اند یا حیوانات خانگی اهلی شده خواهند بود منتقل خواهند شد. تازی‌هایی که برای مسابقه استفاده می‌شوند این کار را نمی‌کنند.

 

  1. دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

خطوط هوایی امارات Emirates Airline حیوانات خونگرم را به عنوان کارگو به استثنای حیوانات سمی از جمله خزندگان و حشرات منتقل می‌کند مگر اینکه بین آژانس‌های واجد شرایط حمل شود. بعلاوه، حیواناتی که با بوهای زننده محصولاتی مانند اسکنک و راسو شناخته می‌شوند، مجاز نخواهند بود. گوسفند و بز فقط به تعداد محدود پذیرفته می‌شوند. خوک با هر اندازه و نژادی پذیرفته نمی‌شود.

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

قوانین بین المللی حمل و نقل کشور ها

دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.