کلینیک دامپزشکی روژان
Etihad Airways

Etihad Airways قوانین حمل و نقل حیوانات

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من در کابین باشد؟ بله
آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من به عنوان باکس تحویل شده پرواز کند؟ فقط شاهین‌ها
آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من به عنوان محموله هوایی پرواز کند؟ بله

توصیه میگردد ابتدا مقاله، کلیات قوانین حمل و نقل حیوانات را مطالعه نمایید.

۱. سیاست حیوانات خانگی داخل کابین

پرواز در کابین:

 

اگر سگ یا گربه شما الزامات خط‌مشی خطوط هوایی اتحاد Etihad Airways برای سفر در داخل کابین را برآورده می‌کند، به یک شرکت حمل‌ونقل حیوانات خانگی تأیید شده نیاز دارید. کریر باید ایمن باشد، کفی ضد آب داشته باشد، فضایی برای ایستادن حیوان خانگی شما داشته باشد و بدون دست زدن به بالای کریر بچرخد. تهویه حامل حداقل باید از پدهای حیوان خانگی جاذب ۳ طرفه استفاده شود.

حداکثر اندازه (L x W x H) برای حیوانات خانگی که در حالت اقتصادی سفر می‌کنند:

۱۶ x 16 x 9 اینچ (۴۰ x 40 x 22 سانتی متر). در صورت خرید یک صندلی اضافی، حداکثر اندازه را می‌توان افزایش داد.

حیوانات خانگی که در بیزینس یا فرست کلاس سفر می‌کنند باید یک صندلی اضافی خریداری کنند. حداکثر اندازه:

۲۰ x 17 x 20 اینچ (۵۰ x 43 x 50 سانتی متر)

وزن کل حیوان خانگی شما از جمله حامل آن نمی‌تواند از ۱۷.۶ پوند (۸ کیلوگرم) تجاوز کند.

حیوانات خانگی باید حداقل ۱۶ هفته در کابین پرواز کنند، از سلامتی خوبی برخوردار باشند و یک فرد بالغ ۱۸ سال یا بیشتر آن را همراهی کند.

 

هزینه:

سفرهای کمتر از ۶ ساعت ۱۵۰ دلار آمریکا است. هزینه بیش از ۶ ساعت ۲۵۰ دلار آمریکا است.

سگ‌های خدماتی که به مسافران معلول کمک می‌کنند بدون پرداخت هزینه در کابین پذیرفته می‌شوند. آن‌ها باید مهار و بند کشیده شوند. آن‌ها نباید به سایر مسافران یا راهرو تجاوز کنند. یک حیوان خدمت برای هر مسافر مجاز است. در پروازهای به مقصد و از ایالات متحده، دو سگ سرویس مجاز هستند. فرم‌ها باید حداقل ۷۲ ساعت قبل از سفر ارسال شوند.

همه حیوانات خانگی که در کابین پرواز می‌کنند مشمول مدارک مورد نیاز کشور مقصد خود هستند.

۲. خط‌مشی باکس‌های چک‌شده برای حیوانات خانگی

چمدان کنترل شده:

 

خطوط هوایی اتحاد برای هیچ حیوانی غیر از شاهین خدمات باکس چک شده ارائه نمی‌دهد.

 

۳. سیاست‌های حمل و نقل هوایی حیوانات خانگی

کارگو

هواپیمایی اتحاد Etihad Airways ممکن است حیوان خانگی شما را در قسمت بار هواپیمای خود طبق مقررات خود حمل کند. این بخش از بخش بار دارای دما و فشاری مشابه کابین مسافر است.

نکته: حتماً به کاپیتان هواپیما بگویید که حیوان خانگی شما در محفظه بار پرواز می‌کند تا مطمئن شود که درجه حرارت را در سطح مناسب نگه می‌دارد.

 

فرم‌های مورد نیاز:

هواپیمایی اتحاد Etihad Airways به یک گواهی سلامت فعلی نیاز دارد که نشان دهد حیوان خانگی شما به اندازه کافی برای سفر سالم است، بیماری‌های قابل انتقال به انسان ندارد و به درستی واکسینه شده است، به خصوص در هنگام سفر در قسمت بار هواپیما. این گواهی باید توسط دامپزشک شما طی ۱۰ روز پیش از سفر تکمیل شود.

قطر ایرلاین (Qatar Airways)
ادامه مطلب

اگر به کشور دیگری سفر می‌کنید، باید مدارک مناسبی برای ورود حیوان خانگی خود به آن کشور داشته باشید. اکثر کشورها نسخه مخصوص به خود را از گواهی دامپزشکی دارند که فقط برای مدت زمان معینی معتبر است. علاوه بر این، برخی از کشورها به مجوز واردات و آزمایش تیتر هاری نیاز دارند.

 

محدودیت‌های دما:

هنگامی که دمای باند فرودگاه در مبدأ، فرودگاه یا فرودگاه مقصد بالاتر از ۸۴ درجه فارنهایت (۲۹ درجه سانتیگراد) باشد، هواپیمایی اتحاد Etihad Airways ممکن است از سوار شدن حیوان خانگی شما در محفظه بار خودداری کند. این محدودیت برای ایمنی حیوان خانگی شما است.

 

الزامات باکس:

اگر حیوان خانگی شما در بخش بار سفر می‌کند، باید در باکس حیوان خانگی باشد که مطابق با یاتا باشد.. شما باید باکس حیوان خانگی خود را با سخت افزار باکس ایمن کنید زیرا خطوط هوایی کنونی و دیگر نیز ممکن به آن نیاز داشته باشند.

هنگامی که باکس خود را دریافت کردید، باید حیوان خانگی خود را قبل از سفر به آن عادت دهید. راهنمای ما برای آماده سازی حیوان خانگی و باکس آن برای سفر، به ویژه برای کسانی که برای اولین بار به حیوانات خانگی سفر می‌کنند، مفید است.

 

۳. نژادهای ممنوعه

اتحاد نژادهای زیر یا میکس‌های آنها را برای پرواز در انبار حمل بار حمل نمی‌کند:

داچ پاگ، لهاسا آپسو، بوستون تریر، بولداگ انگلیسی، پکنیز، باکسر، انگلیسی اسباب بازی اسپانیل، شار پیس، گریفین بروکسل، بولداگ فرانسوی، شیتزو، بولداگ، چانه ژاپنی، بول تریر، پاگ ژاپنی، چاو چاو، اسپانیل ژاپنی (چانه ژاپنی).

گونه‌های گربه‌های پوزه‌دار زیر حمل و نقل نمی‌شوند:

برمه، هیمالین، ایرانی.

اتحاد نژادهای زیر یا میکس‌های آنها را برای پرواز در انبار بار حمل نمی‌کند زیرا آنها به عنوان خطرناک طبقه بندی می‌شوند:

استافوردشایر بول تریر، آمریکن پوت بول تریر، آمریکن استافوردشر تریر، بولی آمریکایی، ماستیف برزیل (فیلا برازیلیرو)، ماستیف آرژانتینی (دوگو) آرژانتینی)، توسا ژاپن، روتوایلر، دوبرمن پینچر کاناریو پرسا، بوکسور از هر نوعی.

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

قوانین بین المللی حمل و نقل کشور ها

دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.