کلینیک دامپزشکی روژان
LATAM Airline

قوانین حمل و نقل حیوانات LATAM Airline

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات LATAM Airline بررسی خواهد شد:

 

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من در کابین باشد؟ بله

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من به عنوان باکس تحویل شده پرواز کند؟ بله

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من به عنوان کارگو (هوایی) پرواز کند؟ بله

 

۱.سیاست حیوانات خانگی داخل کابین

پرواز در کابین

 

اگر سگ یا گربه کوچک شما الزامات ذکر شده در خط مشی حیوانات خانگی LATAM برای سفر در کابین را برآورده می‌کند، به یک شرکت هواپیمایی مورد تأیید نیاز دارید. کریر باید کفی ضد آب داشته باشد، فضایی برای ایستادن و چرخش حیوان خانگی شما داشته باشد، باید محکم بسته شود و تهویه مناسب داشته باشد. اگر حاملی با ضلع نرم دارید، نمی‌تواند از ۱۴ اینچ × ۱۳ اینچ W x 9 اینچ (۳۶ سانتی‌متر × ۳۳ سانتی‌متر x 23 سانتی‌متر) تجاوز کند. کریرهای سخت نمی‌توانند از ۱۴ اینچ × ۱۳ اینچ W x 7.5 اینچ (۳۶ سانتی‌متر در ۳۳ سانتی‌متر طول) تجاوز کنند. x 19 سانتی متر)

 

حیوانات خانگی مجاز:

گربه‌ها و سگ‌های کوچک با وزن کمتر از ۱۵.۴ پوند (۷ کیلوگرم) شامل وزن حامل.

 

شرایط سنی:

حیوانات خانگی برای سفر در کابین باید حداقل ۸ هفته سن داشته باشند. (۱۶ هفتگی در صورت ورود به ایالات متحده) آن‌ها باید با مسافری که بیش از ۱۲ سال سن دارد سفر کنند. مسافران با وسایل پزشکی مجاز به حمل حیوانات خانگی در هواپیما نیستند.

 

محدودیت‌ها:

LATAM حیوانات خانگی را به مقاصد زیر حمل نخواهد کرد: جزایر گالاپاگوس، استرالیا، نیوزیلند، پاپیت یا بریتانیا.

 

حیوانات خانگی که آرام بخش شده‌اند در پروازهای LATAM مجاز نیستند.

 

الزامات حامل:

اندازه گیری حامل بسته به هواپیمایی که مسیر را انجام می‌دهد متفاوت است. برای هر مسافر یک حیوان خانگی مجاز است. کریرها باید ایمن باشند، اجازه دهند حیوان خانگی شما بایستد و بچرخد و باید کفی ضد آب داشته باشد.

 

حداکثر اندازه کریر سخت: ۹ “H x 15.5″ W x 21.5″ L (23cm x 40cm x 21.5cm)

حداکثر اندازه کریر با ضلع نرم: ۱۰.۵″H x 15.5” W x 21.5″L (27cm x 40cm x 55cm)

 

مستندات و مدارک لازم:

همه حیوانات خانگی که با LATAM پرواز می‌کنند باید گواهی سلامت فعلی صادر شده در مدت ۱۰ روز پیش از سفر توسط دامپزشک مجاز داشته باشند. گواهی واکسیناسیون برای سگ‌ها و گربه‌های بالای ۳ ماه الزامی است. تمام مدارک مورد نیاز برای کشور مقصد باید در هنگام ورود ارائه شود.

 

رزرواسیون:

شما باید ظرف ۴۸ ساعت قبل از رزرو خود به LATAM اطلاع دهید که با حیوان خانگی سفر می‌کنید. حیوان خانگی شما به عنوان کمک هزینه حمل دستی شما محاسبه می‌شود.

 

ورود:

شما باید حداقل ۳ ساعت قبل از زمان حرکت برای همه پروازهای داخلی در برزیل و ۴ ساعت قبل از حرکت برای پروازهای بین‌المللی، در فرودگاه برسید و با یک نماینده بلیط LATAM چک کنید.

 

خدمات و حمایت عاطفی حیوانات:

LATAM حیوانات خدمات حرفه‌ای آموزش دیده را که به مشتریان معلول کمک می‌کنند را به صورت رایگان حمل می‌کند. حیوانات سرویس باید مهار شوند و پای مسافر بنشینند. این سگ باید به عنوان یک سگ سرویس آموزش دیده برای کمک به افراد دارای معلولیت توسط یک موسسه تخصصی حیوانات خدماتی شناخته شود. اطلاعیه باید حداقل ۴۸ ساعت قبل داده شود.

 

LATAM سگ‌های حمایت عاطفی را با گواهی پزشکی صادر شده با یک سال پرواز بر روی سربرگ روانپزشک، روانشناس یا مددکار اجتماعی بالینی مجاز شما (ایالات متحده آمریکا) حمل می‌کند. اطلاعیه باید حداقل ۴۸ ساعت قبل داده شود. سگ شما باید با پوزه سفر کند و در هنگام پرواز با خطوط هوایی LATAM شیلی به آن نیاز است.

 

۲.خط‌مشی باکس‌های چک‌شده برای حیوانات خانگی

چمدان کنترل شده

 

اگر حیوان خانگی شما بزرگتر از آن است که زیر صندلی قرار بگیرد، حیوانی غیر از سگ یا گربه است یا اگر پرواز بسیار طولانی است، LATAM ممکن است حیوان خانگی شما را در قسمت بار هواپیما طبق مقررات خود حمل کند. این بخش از بخش بار دارای دما و فشاری مشابه کابین مسافر است.

 

حیوانات خانگی مجاز:

گربه یا سگ.

 

محدودیت‌های مسیر:

حیوانات خانگی مجاز به پرواز به عنوان باکس چک شده به جزایر گالاپاگوس، استرالیا، نیوزیلند، پاپیت یا بریتانیا نیستند.

 

رزرواسیون:

برای پرواز با حیوان خانگی خود به عنوان باکس چک شده، باید حداقل ۴۸ ساعت قبل و قبل از رزرو بلیط خود رزرو کنید.

 

ورود:

هنگام پرواز به عنوان باکس تحویل‌شده، حیوان خانگی خود را حداقل ۳ ساعت قبل از حرکت برای پروازهای داخلی و ۴ ساعت برای پروازهای بین‌المللی در باکس‌های حیوان خانگی مطابق با IATA در باجه بلیط مسافر تحویل می‌گیرید که در آن زمان هزینه حمل و نقل را پرداخت خواهید کرد. به منظور سفر به عنوان باکس چک شده، وزن حیوان خانگی شما و حامل آن نباید از ۱۰۰ پوند (۴۵ کیلوگرم) شامل باکس تجاوز کند، در غیر این صورت حیوان خانگی شما از طریق باربری LATAM سفر خواهد کرد.

قوانین حمل و نقل حیوانات شیلی
ادامه مطلب

 

محدودیت‌های دما:

اگر در هر نقطه، (مبدأ/ترانزیت/مقصد) در طول حمل و نقل حیوان خانگی، دمای هوای آن روز کمتر از ۴۵ درجه فارنهایت یا بیشتر از ۸۵ درجه فارنهایت پیش بینی شود، حیوان خانگی شما از حمل و نقل به عنوان باکس چک شده خودداری می‌شود. هیچ استثنایی برای این محدودیت‌های دما وجود ندارد.

 

فرم‌های مورد نیاز

LATAM به گواهی سلامت صادر شده توسط دامپزشک دارای مجوز در مدت ۱۰ روز پس از حمل و نقل نیاز دارد و کلیه فرم‌های مورد نیاز برای کشور مقصد حیوان خانگی شما هنگام ورود به خارج از کشور ارائه شود.

 

الزامات باکس:

باکس باید تمام استانداردهای یاتا را داشته باشد. سر حیوان خانگی شما باید حداقل ۲ اینچ (۵ سانتی متر) زیر بالای باکس باشد. سه توله سگ از یک بستر می‌توانند تا سن ۶ ماهگی و وزن هر کدام کمتر از ۱۴ کیلوگرم در یک باکس سفر کنند. باید فضای کافی در داخل باکس وجود داشته باشد.

 

باکس و حامل‌ها:

اندازه باکس باید کمتر از ۳۰۰ سانتی متر (۱۱۸ اینچ) در ابعاد خطی (طول + عرض + ارتفاع) و ارتفاع کمتر از ۴۵ اینچ (۱۱۵ سانتی متر) باشد.

 

باید از سخت افزار فلزی برای چسباندن نیمه‌های بالا و پایین باکس حیوان خانگی خود به یکدیگر استفاده کنید.

۳.سیاست‌های حمل و نقل حیوانات خانگی مانیفست (هوایی).

کارگو

 

حیوانات خانگی مجاز:

گربه، سگ، اسب، ماهی و سایر حیوانات.

 

فرم‌های مورد نیاز:

گواهی سلامت صادر شده ظرف ۱۰ روز پیش از سفر، اثبات واکسیناسیون هاری و کلیه فرم‌های مورد نیاز برای کشور مقصد. LATAM در سفرهای بین‌المللی باید تمامی فرم‌های مورد نیاز برای کشور مقصد را در هنگام ورود ارائه کند.

 

ورود:

حیوانات خانگی باید حداقل ۳ ساعت قبل از حرکت برای پروازهای داخلی و ۴ ساعت قبل از حرکت برای پروازهای خارجی بررسی شوند.

 

فرم‌های مورد نیاز:

LATAM Cargo به گواهی سلامتی نیاز دارد که ظرف ۱۰ روز پیش از ورود صادر شود. همچنین مدارک واکسیناسیون (سگ، گربه) و مدارک گذرنامه حیوان خانگی برای کشوری که حیوان خانگی شما به آن سفر می‌کند (فقط سفرهای بین المللی) الزامی است.

 

۴.فرودگاه‌های ارائه شده

LATAM Cargo به مقاصدی در آمریکای جنوبی، دریای کارائیب، استرالیا، ایالات متحده، اتحادیه اروپا، مکزیک و اقیانوسیه خدمات می‌دهد.

 

۵.واردات توله سگ یا بچه گربه

LATAM توله سگ‌ها و بچه گربه‌های بالای ۸ هفته (۴ ماهگی برای سفر به ایالات متحده) را حمل می‌کند.

 

۶.نژادهای ممنوعه

نژادهای زیر برای حمل و نقل در انبار بار به عنوان باکس چک شده پذیرفته نمی‌شوند:

 

Affenpinscher، Akita Inu، Dogue de Bordeaux، American Staffordshire Terrier، American Pit Bull Terrier، American Staffordshire Terrier، Argentinian Mastiff، Boxer (همه نژادها)، Boston Terrier، Brazilian Mastiff، Brussels Griffin، Bull Mastiff، Bulld Terrier )، شارپی چینی، چاو چاو، بول تریر انگلیسی استافوردشایر، اسپانیل اسباب بازی انگلیسی، ماستیف ایتالیایی، چانه ژاپنی، توسا ژاپنی، ماستیف (همه نژادها)، پیت بول تریر، پاگ (همه نژادها)، روتوایلر، شیتزو، تبتی اسپانیل، پکنیز، پیت بول و پرسا کاناریو.

 

گربه‌های برمه، مو کوتاه اگزوتیک، گربه‌های هیمالین و گربه‌های ایرانی.

 

LATAM در پروازهای داخلی در برزیل که توسط نماینده IPATA رزرو شده است، نژادهای براکیوسفال را به عنوان محموله هوایی می‌پذیرد، به استثنای نژادهای زیر: پاگ، بوستون تریر، بولداگ انگلیسی و فرانسوی.

 

۷.دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

LATAM Cargo حیوانات خطرناک یا با خوی وحشی، حیوانات ناسالم یا حیوانات خانگی را که توسط کشور مقصد ممنوع می‌شوند ارسال نخواهد کرد.

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات LATAM Airline بررسی شد.

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱