کلینیک دامپزشکی روژان
پورتوریکو

قوانین حمل و نقل حیوانات پورتوریکو

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات پورتوریکو مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

اما پیش از آن کلیات قوانین و سوالات متداول را مطالعه کنید.

پورتوریکو

تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود در هنگام ورود به پورتوریکو هیچ قرنطینه‌ای برای حیوان خانگی شما اعمال نخواهد شد. تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌های خانگی، گربه‌ها و فرت اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۹ مراجعه کنند.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

حیوان خانگی شما هنگام ورود به پورتوریکو باید با ریزتراشه حیوان خانگی مطابق با ISO 11784/11785 ریزتراشه شود.

 

 1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

حیوان خانگی شما باید ۶ ماه قبل از ورود به پورتوریکو برای هاری واکسینه شود.

توله‌ها تا زمانی که به سن ۳ ماهگی نرسند نباید برای هاری واکسینه شوند.

 

 1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای ورود به پورتوریکو از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

 1. درمان ضد انگل‌های داخلی و خارجی:

درمان انگل خارجی توسط دامپزشک شما طی ۷۲ ساعت پس از ورود به پورتوریکو لازم است. درمان باید در گواهی سلامت ذکر شود.

 

 1. گواهی سلامت:

ظرف ۳۰ روز پیش از ورود، یک دامپزشک مجاز باید گواهی دامپزشکی پورتوریکو را تکمیل کند. یک نسخه جایگزین ترجمه شده به اسپانیایی نیز توصیه می‌شود.

 

 1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه بین المللی سان خوان وارد پورتوریکو شوند. باید به مقامات دامپزشکی اطلاع داده شود تا آنها برای بازرسی حیوان خانگی شما در هنگام فرود در دسترس باشند.

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های واکسینه نشده که هنوز ۴ ماهه نشده‌اند ممکن است با گواهی سلامت از کشورهای عاری از هاری یا کنترل شده هاری وارد پورتوریکو شوند. هنگامی که توله سگ یا گربه شما ۳ ماهه شد، باید برای هاری واکسینه شود و ۳۰ روز قبل از ورود به پورتوریکو صبر کند.

 

 1. نژادهای ممنوعه:

در جولای ۲۰۱۸، پورتوریکو ممنوعیت خود را برای تریرهای آمریکایی استافوردشایر، تریرهای استافوردشایر و همه پیت بول‌ها یا میکس‌های آنها پایان داد.

 

 1. صادرات حیوانات خانگی:

حیوانات خانگی که به پورتوریکو باز می‌گردند مشمول همان شرایط گذرنامه هستند که برای اولین بار وارد می‌شوند. این بدان معناست که صاحبان حیوانات خانگی که به پورتوریکو بازمی‌گردند، در صورتی که بیش از ۳۰ روز بمانید، باید گواهی سلامت جدیدی را داشته باشند که توسط دامپزشک در کشوری که از آن بازدید می‌کنید تکمیل شود.

China Eastern Airlines قوانین حمل و نقل حیوانات
ادامه مطلب

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگانی که وارد پورتوریکو می‌شوند دارای شرایط مشابهی هستند که وارد ایالات متحده می‌شوند. (قرنطینه ۳۰ روزه) پرندگانی که در ایالات متحده به دست آمده‌اند ممکن است بدون قرنطینه وارد پورتوریکو شوند. همه پرندگان به شماره مجوز و گواهی سلامت تأیید شده که درست قبل از سفر صادر شده باشد و اثبات نتایج آزمایش منفی آنفلوانزای پرندگان، کلامیدیا پسیتتاسی و بیماری نیوکاسل نیاز دارند.

سایر حیوانات مانند خزندگان، خرگوش‌ها و جوندگان کوچک برای ورود به پورتوریکو به گواهی سلامت فعلی و مجوز واردات نیاز دارند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات پورتوریکو مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱