کلینیک دامپزشکی روژان
توگو

قوانین حمل و نقل حیوانات توگو

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات توگو مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

اما پیش از آن کلیات قوانین و سوالات متداول را مطالعه کنید.

توگو

تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود، هنگام ورود به توگو، هیچ قرنطینه‌ای برای حیوان خانگی شما اعمال نخواهد شد. تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌ها و گربه‌های اهلی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۸ مراجعه کنند.

 

  1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

توگو نیازی به شناسایی حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی ندارد، اما توصیه می‌شود در صورت گم شدن یا جدا شدن حیوان خانگی از شما، حیوان خانگی خود را ریزتراشه کرده و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی ثبت کنید. اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه ثبت شده ندارد، مطمئن شوید که حیوانات خانگی شما برچسب‌هایی دارند که آنها را شناسایی می‌کند و اطلاعات تماس مالک را دارد.

 

  1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

حیوان خانگی شما باید حداقل ۲۱ روز قبل از ورود به توگو مدرکی مبنی بر واکسیناسیون فعلی علیه هاری داشته باشد. همچنین سگ‌ها باید علیه هپاتیت، لپتوسپیروز، پاروویروس، پاراآنفلوآنزا و دیستمپر واکسینه شوند. گربه‌ها همچنین باید علیه پن‌لکوپنی گربه، رینوتراکیت ویروسی، کلسی ویروس و لوسمی واکسینه شوند.

 

  1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای ورود به توگو از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

  1. مجوز واردات:

سگ یا گربه شما برای ورود به توگو به مجوز واردات نیاز دارد مگر اینکه از کشورهای زیر وارد شوید: بنین، بورکینافاسو، کامرون، جمهوری آفریقای مرکزی، چاد، کنگو، کنگو (دموکراسی)، ساحل عاج، فرانسه، بخش‌های خارج از کشور فرانسه، گویان فرانسه، گوادلوپ، مارتینیک، مایوت، ریونیون، کالدونیای جدید، پلینزی فرانسه، گابن، ماداگاسکار، مالی، موریتانی، نیجر یا سنگال.

 

  1. گواهی سلامت:

ظرف ۳ روز از سفر، یک دامپزشک دارای مجوز، گواهی سلامت توگو را تکمیل می‌کند. اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کند، این گواهی باید توسط USDA یا CFIA تأیید شود. اگر از کشور دیگری به توگو سفر می‌کنید، سازمان دولتی کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات است باید فرم‌های شما را تأیید کند.

ظرف ۳ روز پیش از ورود به توگو، گواهی سلامت دیگری باید تکمیل و توسط دامپزشک دارای مجوز امضا شود. این گواهی نیازی به تأیید ندارد. هر دو گواهی باید هنگام ورود به توگو ارائه شود.

 

  1. ورود هوایی:

حیوانات زنده‌ای که وارد توگو می‌شوند باید این کار را در فرودگاه لومه-توکوین در لومه انجام دهند. باید از قبل به مقامات دامپزشکی اطلاع داده شود تا آنها برای بازرسی حیوان خانگی شما در هنگام فرود در دسترس باشند.

قوانین حمل و نقل حیوانات تانزانیا
ادامه مطلب

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در بند ورودی توگو باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر حیوان خانگی شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است با هزینه شما نیاز به معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز باشد.

 

  1. صادرات حیوانات خانگی:

حیوانات خانگی که به توگو باز می‌گردند دارای همان شرایط گذرنامه هستند که برای اولین بار وارد می‌شوند. این به این معنی است که اگر بیش از ۳۰ روز اقامت داشته باشید، صاحبان حیوانات خانگی که به توگو باز می‌گردند باید گواهی سلامت جدیدی را داشته باشند که توسط دامپزشک در کشوری که از آن بازدید می‌کنید تکمیل شود.

 

  1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

خرگوش‌ها و پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستانداران مانند جوندگان مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگر را رعایت کنند و برای ورود به توگو باید گواهی سلامت داشته باشند. (اطلاعات از مقام مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد).

 

  1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات توگو مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱