کلینیک دامپزشکی روژان
وانواتو

قوانین حمل و نقل حیوانات وانواتو

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات وانواتو مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

اما پیش از آن کلیات قوانین و سوالات متداول را مطالعه کنید.

 

وانواتو

سگ‌ها فقط پس از مطابقت با الزامات و واردات به استرالیا یا نیوزلند می‌توانند وارد وانواتو شوند. گربه‌ها فقط پس از انطباق با الزامات و واردات به استرالیا، نیوزلند یا کالدونیای جدید می‌توانند وارد وانواتو شوند. تخلف از مقررات واردات جریمه سنگینی خواهد داشت.

 

  1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

وانواتو نیازی ندارد که حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی شناسایی شود، اما استرالیا، نیوزلند و کالدونیای جدید نیاز دارند که حیوان خانگی شما با ریزتراشه پانزده رقمی حیوان خانگی مطابق ISO 11784/11785 ریزتراشه شود. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابقت ندارد، باید اسکنر میکروچیپ خود را همراه داشته باشید.

 

  1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

حیوان خانگی شما باید مدرکی مبنی بر واکسیناسیون فعلی علیه هاری مطابق با قوانین استرالیا، نیوزیلند یا کالدونیای جدید (فقط گربه) داشته باشد. اگر گربه یا سگ شما مستقیماً از این کشورها وارد وانواتو می‌شود، واکسیناسیون باید حداقل ۱۴ روز و حداکثر یک سال قبل از ورود باشد، مگر اینکه حیوان خانگی شما برای تقویت کننده باشد و واکسیناسیون قبلی منقضی نشده باشد.

توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها نباید قبل از ۳ ماهگی برای هاری واکسینه شوند.

 

  1. تست تیتر هاری:

برای ورود به وانواتو آزمایش تیتر هاری لازم نیست. با این حال، بسته به کشور مبدأ باید وارد استرالیا، نیوزیلند و کالدونیای جدید (فقط گربه‌ها) شود.

 

  1. مجوز واردات:

قبل از آوردن حیوان خانگی به وانواتو، باید برای مجوز واردات از خدمات قرنطینه و بازرسی وانواتو درخواست دهید.

 

  1. گواهی سلامت:

ظرف ۱۰ روز پیش از سفر، یک دامپزشک دارای مجوز، گواهی سلامت وانواتو را تکمیل می‌کند. این گواهی باید توسط مقامات دولتی استرالیا، نیوزیلند یا کالدونیای جدید تأیید شود (فقط گربه‌ها).

 

  1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

سگ‌ها و گربه‌ها باید ظرف ۳ روز پیش از ورود به وانواتو توسط دامپزشک دارای مجوز برای انگل‌های داخلی درمان شوند.

درمان برای انگل‌های خارجی باید توسط دامپزشک مجاز دو بار به فاصله حداقل ۱۴ روز، در ۳۰ روز قبل از حرکت انجام شود. درمان دوم باید ظرف سه روز پس از خروج انجام شود. همچنین سگ‌ها را می‌توان دو بار با یک محلول حشره کش مؤثر در فواصل زمانی هفت روزه شست، که دومی در عرض سه روز پس از خروج است.

 

  1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های زیر ۴ ماه اجازه ورود به وانواتو را نخواهند داشت.

 

  1. ورود هوایی:

حیوانات زنده‌ای که وارد وانواتو می‌شوند باید این کار را به عنوان محموله هوایی در فرودگاه بین المللی بائرفیلد در پورت ویلا انجام دهند. بیش از ۲۴ ساعت قبل از ورود باید به افسر اصلی دامپزشکی در فرودگاه اطلاع داده شود.

قوانین حمل و نقل حیوانات تیمور شرقی
ادامه مطلب

سگ‌ها و گربه‌ها باید در صورت امکان مستقیماً از کشور مورد تأیید به وانواتو پرواز کنند. ترانزیت فقط در استرالیا، نیوزلند یا کالدونیای جدید (فقط گربه‌ها) مجاز است.

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در بند ورودی وانواتو باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر حیوان خانگی شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است با هزینه شما نیاز به معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز باشد.

 

  1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

خرگوش‌ها و پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های استوایی، خزندگان، دوزیستان، پستانداران مانند جوندگان مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگر را داشته باشند و در صورت مجاز بودن باید گواهی سلامت برای ورود به وانواتو داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

  1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات وانواتو مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱