کلینیک دامپزشکی روژان
یمن

قوانین حمل و نقل حیوانات یمن

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات یمن مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

اما پیش از آن کلیات قوانین و سوالات متداول را مطالعه کنید.

یمن

از ژوئن ۲۰۱۷، حمل و نقل حیوان خانگی به قطر یا از قطر مجاز نخواهد بود. هیچ مدرکی که توسط دامپزشکان در قطر تهیه شود در هنگام ورود به یمن پذیرفته نخواهد شد.

تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود، در هنگام ورود به یمن، هیچ قرنطینه‌ای برای حیوان خانگی شما اعمال نخواهد شد. تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌ها و گربه‌های اهلی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۸ مراجعه کنند.

 

  1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

در یمن نیازی نیست که حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی شناسایی شود، اما توصیه می‌شود در صورت گم شدن یا جدا شدن حیوان خانگی از شما، حیوان خانگی خود را ریزتراشه کرده و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی ثبت کنید. اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه ثبت شده ندارد، مطمئن شوید که حیوانات خانگی شما برچسب‌هایی دارند که آنها را شناسایی می‌کند و اطلاعات تماس مالک را دارد.

 

  1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

یمن نیاز دارد که حیوان خانگی شما بین ۳۰ روز تا ۱۲ ماه قبل از سفر برای هاری و بیماری‌های مختلف دیگر واکسینه شود.

 

  1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای ورود به یمن از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

  1. مجوز واردات:

یمن برای ورود نیاز به درخواست واردات از وزارت کشاورزی دارد. بازدیدکنندگان باید قبل از بازدید خود برای مجوز آوردن حیوان خانگی خود به کشور درخواست دهند.

 

  1. گواهی سلامت:

اندکی قبل از سفر، یک دامپزشک دارای مجوز، گواهی سلامت یمن را تکمیل می‌کند. اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کند، این گواهی باید توسط USDA یا CFIA تأیید شود. اگر از کشور دیگری به یمن سفر می‌کنید، سازمان دولتی کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات است باید فرم‌های شما را تأیید کند.

 

  1. ورود هوایی:

حیوانات زنده‌ای که وارد یمن می‌شوند باید این کار را در فرودگاه بین المللی صنعا انجام دهند. گربه‌ها و سگ‌ها می‌توانند در کابین، به عنوان باکس چک شده یا به عنوان بار هوایی وارد کشور شوند.

Air Malta Airline (قوانین حمل و نقل حیوانات)
ادامه مطلب

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در بند ورودی یمن باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر حیوان خانگی شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است با هزینه شما نیاز به معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز باشد.

 

  1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

خرگوش‌ها و پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های استوایی، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگر را رعایت کنند و برای ورود به یمن باید گواهی سلامت داشته باشند. (اطلاعات از مقام مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد نیاز است).

 

  1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات یمن مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱