کلینیک دامپزشکی روژان
زامبیا

قوانین حمل و نقل حیوانات زامبیا

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات زامبیا مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

اما پیش از آن کلیات قوانین و سوالات متداول را مطالعه کنید.

زامبیا

تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود، هنگام ورود به زامبیا، هیچ قرنطینه‌ای برای حیوان خانگی شما اعمال نخواهد شد. مگر در مواردی که خلاف آن ذکر شده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌ها و گربه‌های حمایتی خانگی، عاطفی و خدماتی اعمال می‌شود.

 

  1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

زامبیا نیازی به شناسایی حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی ندارد، اما توصیه می‌شود در صورت گم شدن یا جدا شدن حیوان خانگی از شما، حیوان خانگی خود را ریزتراشه کرده و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی ثبت کنید. اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه ثبت شده ندارد، مطمئن شوید که حیوانات خانگی شما برچسب‌هایی دارند که آنها را شناسایی می‌کند و اطلاعات تماس مالک را دارد.

 

  1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

حیوان خانگی شما باید حداقل ۳۰ روز اما بیش از ۱۲ ماه قبل از ورود به زامبیا مدرکی مبنی بر واکسیناسیون فعلی علیه هاری داشته باشد.

 

  1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای ورود به زامبیا از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

  1. مجوز واردات:

زامبیا برای ورود به واردات نیاز دارد. بازدیدکنندگان باید قبل از بازدید خود برای دریافت مجوز برای آوردن حیوان خانگی خود به زامبیا در صورت لزوم اقدام کنند. فرم واردات همراه با دستورالعمل‌هایی که برای تهیه گواهی دامپزشکی به دامپزشک شما داده می‌شود برای شما پست می‌شود.

 

  1. گواهی سلامت:

یک دامپزشک مجاز باید گواهی دامپزشکی برای زامبیا را تکمیل کند که نشان دهد حیوان خانگی سالم و عاری از بیماری‌های قابل انتقال به انسان است. توصیه می‌کنیم دامپزشک شما دارای اعتبار USDA باشد و اگر سگ یا گربه شما از کانادا سفر می‌کند، گواهی سلامت شما توسط اداره USDA ایالتی یا دفتر CFIA تأیید شده باشد.

 

  1. ورود هوایی:

حیوانات زنده‌ای که وارد زامبیا می‌شوند باید این کار را در فرودگاه بین المللی کنت کاوندا در لوزاکا به عنوان محموله هوایی انجام دهند.

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در بند ورودی زامبیا باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر حیوان خانگی شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است با هزینه شما نیاز به معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز باشد.

قوانین حمل و نقل حیوانات مارتینیک
ادامه مطلب

 

  1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

خرگوش‌ها و پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های استوایی، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگر را رعایت کنند و برای ورود به زامبیا باید گواهی سلامت داشته باشند. (اطلاعات از مقام مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد).

 

  1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات زامبیا مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱