کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات فیجی

قوانین حمل و نقل حیوانات فیجی(صفر تا صد)

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات فیجی بررسی شده است، با ما همراه باشید؛

پیش از آن کلیات قوانین و سوالات متداول را مطالعه کنید.

 

 

 

مقررات زیر برای صاحبان سگ و گربه است که از استرالیا، نیوزلند، کشورهای عضو اتحادیه اروپا و ایالات متحده به فیجی سفر می‌کنند. وارد کردن حیوان خانگی خود پیچیده است و توصیه نمی‌شود که حیوان خانگی خود را در تعطیلات به فیجی بیاورید.

مقررات زیر در مورد حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی نیز اعمال می‌شود.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

برای ورود به فیجی، حیوان خانگی شما باید ابتدا با یک میکروتراشه حیوان خانگی ISO 11784/11785 که دارای ۱۵ رقم است و رمزگذاری نشده است، ریزتراشه شود. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO 11784/11785 نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید.

 

 1. مجوز واردات:

سگ یا گربه شما به مجوز واردات صادر شده توسط Bio Security در فیجی نیاز دارد. پردازش ۲ روز طول می‌کشد و مجوز به مدت ۶ ماه اعتبار دارد.

 

 1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

سگ یا گربه شما باید حداقل ۳۰ روز و حداکثر ۱۲ ماه قبل از ورود به فیجی برای هاری واکسینه شود. اگر حیوان خانگی شما در حال حاضر برای هاری واکسینه نشده است، آزمایش تیتر (RNATT) (به مرحله ۴ مراجعه کنید) باید زودتر از ۳۰ روز پس از واکسیناسیون هاری انجام شود.

همه سگ‌ها باید علیه دیستمپر سگ، هپاتیت عفونی سگ، پاراآنفلوآنزا و پاروویروس سگ‌ها واکسینه شوند. واکسیناسیون و آزمایش‌هایی که نتایج منفی ارلیشیوز، لپتوسپیروز و بروسلوز را تأیید می‌کنند نیز باید انجام شوند.

همه گربه‌ها باید علیه پن‌لکوپنی گربه (آنتریت عفونی)، رینوتراکئیت و کلسی ویروس گربه واکسینه شوند.

 

 1. آزمایش تیتر خون:

آزمایش تیتر خون

آزمایش تیتر خون (RNATT) نباید زودتر از ۶۵ روز و حداکثر ۱۲ ماه قبل از واردات انجام شود. توجه داشته باشید که اگر تاریخ خونگیری برای آزمایش تیتر بیش از ۱۵۰ روز قبل از ورود به فیجی باشد، مدت زمان قرنطینه به ۳۰ روز اجباری کاهش می‌یابد، در غیر این صورت حیوان خانگی شما می‌تواند تا ۱۱۵ روز را در قرنطینه بگذراند. (مرحله ۷ را ببینید)

تمام نمونه‌ها باید در آزمایشگاه مورد تأیید دولت پردازش شوند.

 

 1. گواهی سلامت حیوان خانگی:

برای ورود به فیجی با حیوان خانگی خود چندین گواهی دامپزشکی لازم است و اگر از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کنید باید توسط USDA یا CFIA تأیید شود. اگر از کشور دیگری سفر می‌کنید، آژانس دولتی مسئول واردات و صادرات حیوانات باید فرم‌های حیوان خانگی شما را تأیید کند.

یک آزمایش دامپزشکی قبل از صادرات باید توسط دامپزشک معتبر ظرف ۴۸ ساعت پس از حمل و نقل انجام شود.

 

 1. درمان ضد انگل‌های داخلی و خارجی:

سگ یا گربه شما باید برای هر دو انگل داخلی یا خارجی ظرف ۴۹ روز پس از واردات آزمایش شود. آزمایشات متعدد باید در فواصل زمانی مختلف برای اکینوکوکوس گرانولوزوس و مولتی لوکولاریس انجام شود.

ظرف چهار روز پس از حمل و نقل، سگ‌ها و گربه‌ها باید با یک غوطه وری یا اسپری حشره کش که قادر به کشتن کنه، شپش و کک باشد، درمان شوند.

 

 1. قرنطینه:

تمام گربه‌ها و سگ‌هایی که وارد فیجی می‌شوند حداقل به مدت ۳۰ روز در قرنطینه اجباری خواهند بود. زمان قرنطینه با تاریخی که خون برای آزمایش تیتر حیوان خانگی شما گرفته شده است تعیین می‌شود. اگر این تاریخ حداقل مورد نیاز (۶۰ روز قبل) بود، قرنطینه ۱۲۰ روز خواهد بود. در صورتی که ۹۰ روز قبل خون گرفته شده باشد، قرنطینه ۹۰ روزه خواهد بود. اگر ۱۵۰ روز قبل خون گرفته شده باشد، قرنطینه ۳۰ روزه خواهد بود.

قوانین حمل و نقل حیوانات عربستان سعودی
ادامه مطلب

حیوانات خانگی که از استرالیا و نیوزلند وارد فیجی می‌شوند مشمول ۷ روز قرنطینه می‌شوند.

برای سگ‌ها و گربه‌هایی که از کشورهایی غیر از استرالیا و نیوزلند وارد فیجی می‌شوند، پس از رهایی از قرنطینه، یک بازرسی ۱۰ روزه به مدت ۵ ماه و پس از آن بازرسی مجدد پس از ۹ ماه ورود به فیجی و در نهایت یک بازرسی دیگر انجام می‌شود. ۱۲ ماه پس از ورود این حیوان در طول دوره نظارت آزاد است که در اطراف فیجی حرکت کند.

 

 1. ورود هوایی:

سگ یا گربه شما باید در فرودگاه نائوسوری به عنوان محموله هوایی وارد فیجی شود. پرواز باید مستقیم باشد و باکس حیوان خانگی شما باید توسط مقامات دامپزشکی دولتی در فرودگاه مبدأ مهر و موم شده باشد.

 

 1. ورود به فیجی با قایق:

حیوانات خانگی که با قایق یا کشتی وارد فیجی می‌شوند:

گربه‌ها و سگ‌ها با قایق اجازه ورود به فیجی را ندارند. همه حیوانات باید در تمام مدت انتظار کشتی در آب‌های فیجی روی کشتی بمانند.

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله سگ‌ها یا بچه گربه‌های واکسینه نشده ممکن است وارد فیجی نشوند. توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها باید حداقل ۱۶ هفته سن داشته باشند، برای هاری واکسینه شده و ۳۰ روز منتظر بمانند تا وارد کشور شوند.

 

 1. نژادهای ممنوعه:

نژادهای زیر از سگ‌ها یا میکس‌های آنها از ورود به فیجی منع شده‌اند: Dogo Argentino، Fila Brazileiro، Japanese Tosa، Pit Bull Terriers، از جمله پیت بول تریر آمریکایی. حیوانات خدماتی و عاطفی نیز مشمول این ممنوعیت هستند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

گربه ساوانا یا میکس آنها باید تا ۶ نسل حذف شوند. ورود گربه‌های سروال (Leptailurus serval یا Felis serval) نیز ممنوع است.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات فیجی مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱