کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات میانمار

قوانین حمل و نقل حیوانات میانمار

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات میانمار مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

 

 

 

قوانین حمل و نقل حیوانات میانمار

میانمار گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت از عاطفی اعمال می‌شود.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

اکیداً توصیه می‌شود که حیوان خانگی شما قبل از ورود به میانمار با ریزتراشه حیوان خانگی شناسایی شود.

 

 1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

حیوان خانگی شما باید حداقل ۱۲ ماه قبل از واردات در کشوری سکونت داشته باشید که عاری از هاری باشد یا باید بین ۳۰ روز تا ۱۲ ماه قبل از ورود به کشور برای هاری واکسینه شده باشد.

تمام سگ‌هایی که وارد میانمار می‌شوند باید حداقل ۲۱ روز قبل از خطر ضد دیستمپر، هپاتیت، لپتوسپیروز و پاروویروس با واکسن تأیید شده واکسینه شوند. گربه‌ها باید در برابر رینوتراکیت گربه، ویروس کلسی و پانکوپنی واکسینه شوند.

 

 1. تست تیتر هاری:‎

آزمایش تیتر خون

برای ورود به میانمار از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

 1. گواهی سلامت:

یک گواهی سلامت دامپزشکی برای میانمار باید توسط دامپزشک دارای مجوز در کشور مبدأ شما درست قبل از تکمیل سفر انجام شود. توصیه می‌شود در سفر از ایالات متحده آمریکا یا کانادا، یک دامپزشک دارای اعتبار USDA یا CFIA فرم را تکمیل کند و شما آن را توسط USDA یا CFIA بررسی کنید. اگر از کشور دیگری به میانمار می‌آید، حاکم کشور شما را که مسئول می‌کند، ممکن است حیواناتی را که به آن‌ها وارد می‌شود، تبدیل کند.

 

 1. مجوز واردات:

مجوز صادر شده توسط وزارت دام، لات و توسعه روستایی برای سگ‌ها و گربه‌هایی که وارد میانمار می‌شوند مورد نیاز است.

 

 1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

قبل از ورود به میانمار نیازی به درمان کنه و کرم نواری نیست اما به دلیل در دسترس بودن این محصولات در کشور، اکیداً توصیه می‌شود.

 

 1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه بین المللی یانگون وارد میانمار شوند. حیوانات خانگی می‌توانند به عنوان باکس چک شده یا محموله هوایی وارد شوند. حضور مالک در ترخیص کالا از گمرک الزامی است.

سگ یا گربه خانگی شما حداقل به مدت ۳۰ روز پیش از ورود در مکان‌های تأیید شده قرنطینه می‌شود و در صورت لزوم باید برای آزمایش یا درمان ارائه شود. مسئولیت هرگونه هزینه بر عهده وارد کننده یا مالک می‌باشد.

هر زمان که به یک کشور خارجی مانند میانمار سفر می‌کنید، همیشه توصیه می‌شود که نوعی مدرک شناسایی که نشان دهنده مالکیت حیوان خانگی شما باشد همراه داشته باشید.

قوانین حمل و نقل حیوانات آنگولا
ادامه مطلب

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در ورودی ورودی ورودی شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه از سلامت ظاهری خوبی شما نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها باید حداقل ۳ ماه سن داشته باشند و قبل از ورود به میانمار برای هاری واکسینه شوند.

 

 1. نژادهای ممنوعه:

نژادها و مخلوط‌های زیر برای ورود به میانمار ممنوع هستند: پیت بولز، تریر آمریکایی استافوردشایر، بول تریر آمریکایی استافوردشایر.

 

 1. حیوانات دیگر:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به میانمار باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات میانمار مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱