کلینیک دامپزشکی روژان
کالدونیای جدید

قوانین حمل و نقل حیوانات کالدونیای جدید

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات کالدونیای جدید مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

 

 

 

قوانین حمل و نقل حیوانات کالدونیای جدید

حیوانات خانگی فقط با زندگی در کشورهای زیر می‌توانند وارد کالدونیای جدید شوند: فرانسه، آلمان، سوئد، سوئیس، بلژیک، پلینزی فرانسه، والیس و فوتونا، وانواتو، استرالیا و نیوزلند.

تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌های خانگی، گربه‌ها و فرت اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۱۲ مراجعه کنند.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

کالدونیای جدید به یک ریزتراشه ۱۵ رقمی سازگار با ISO 11784/11785 نیاز دارد. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO 11784/11785 نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید. شماره ریزتراشه باید در تمام اسناد مورد نیاز برای وارد کردن حیوان خانگی شما به کشور وجود داشته باشد.

 

 1. مجوز واردات:

شما باید برای مجوز واردات از خدمات بازرسی دامپزشکی، بخش مواد غذایی و بهداشت گیاهی اداره امور دامپزشکی درخواست دهید. هنگام ترخیص از گمرک باید اصل سند موجود باشد. درخواست قرنطینه باید همراه با مجوز واردات و همچنین اصل نتایج آزمایش تیتر (مرحله ۴)، واکسیناسیون هاری، مدرک اقامت در کشور مبدأ باشد.

 

 1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

مگر اینکه حیوان خانگی شما از پلینزی فرانسه، والیس و فوتونا، وانوتائو، نیوزلند یا استرالیا وارد کالدونیای جدید شود، گربه یا سگ خانگی شما باید حداقل ۶ ماه و حداکثر ۱۲ ماه قبل از ورود به کشور برای هاری واکسینه شود. توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها را نمی‌توان قبل از ۳ ماهگی برای هاری واکسینه کرد.

سگ شما باید حداقل ۱۴ روز و حداکثر ۱۲ ماه بلافاصله قبل از ورود به کالدونیای جدید علیه دیستمپر، هپاتیت، پاروویروس و کنل کاف (پارانفولانزا و بوردتلا برونشی سپتیکا) واکسینه شده باشد. واکسیناسیون نباید حداقل ۳۰ روز پیش از ورود به کالدونیای جدید منقضی شود.

گربه‌ها باید حداقل ۱۴ روز و حداکثر یک (۱) سال قبل از ورود، علیه کوریزا (کلسی ویروس و رینوتراکیت)، پن‌لکوپنی عفونی و کلامیدیا واکسینه شوند. واکسیناسیون نباید حداقل ۳۰ روز پیش از ورود به کالدونیای جدید منقضی شود.

 

 1. تست تیتر هاری:

مگر اینکه حیوان خانگی شما از پلینزی فرانسه، والیس و فوتونا، وانوتائو، استرالیا یا نیوزلند وارد کالدونیای جدید شود، آزمایش تیتر هاری لازم است. این آزمایش باید بیش از ۳ ماه و کمتر از ۱۲ ماه قبل از ورود انجام شود. نمونه‌های خون را می‌توان در آزمایشگاه‌های مورد تأیید اتحادیه اروپا پردازش کرد.

 

 1. گواهی سلامت:

ظرف ۴ روز پیش از ورود، یک دامپزشک مجاز باید گواهی دامپزشکی برای کالدونیای جدید را تکمیل کند که در صورت سفر از ایالات متحده یا کانادا باید توسط USDA یا CFIA تأیید شود. اگر از کشور دیگری سفر می‌کنید، مقام حاکم مسئول واردات و صادرات حیوانات باید فرم‌ها را برای شما تأیید کند. این فرم باید از طریق ایمیل به اداره بازرسی دامپزشکی، بخش غذا و گیاهپزشکی اداره امور دامپزشکی ارسال شود. گواهی سلامت باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی باشد.

 

 1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

قبل از اینکه گربه یا سگ شما بتواند وارد کالدونیای جدید شود، باید دو بار برای انگل‌های داخلی و خارجی درمان شود، یک بار حداکثر ۳۰ روز قبل از ورود و بار دوم حداکثر ۴ روز قبل از ورود. حداقل باید ۱۴ روز بین درمان‌ها فاصله باشد.

 

 1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه بین المللی La Tontouta وارد کالدونیای جدید شوند. حیوانات خانگی باید به عنوان محموله و در باکس‌های مهر و موم شده وارد شوند.

باید به مقامات دامپزشکی اطلاع داده شود تا آنها برای بازرسی حیوان خانگی شما در هنگام فرود در دسترس باشند. همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

کشور اردن(قوانین حمل و نقل حیوانات)
ادامه مطلب

 

 1. مراحل پس از واردات:

قرنطینه حیوانات خانگی

حیوانات خانگی که وارد تمام کشورهای مورد تأیید می‌شوند به مدت ۱۰ روز در مرکز دولتی در Paita قرنطینه خواهند شد. حیوانات خانگی مجاز به ورود به کالدونیای جدید از هیچ کشور دیگری غیر از موارد ذکر شده در بالا نیستند.

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های زیر ۳ ماه نمی‌توانند از هیچ کشوری وارد کالدونیای جدید شوند. اگر در پلینزی فرانسه، والیس و فوتونا، وانوتائو، استرالیا یا نیوزلند متولد و بزرگ شده باشد، توله سگ یا بچه گربه شما می‌تواند در صورت رعایت سایر شرایط وارد کالدونیای جدید شود.

 

 1. نژادهای ممنوعه:

نژادهای زیر و مخلوط آنها مجاز به ورود به کالدونیای جدید نیستند – تریر (پیت بولز)، ماستیف (بوربول) توسا، تریر استافوردشایر آمریکایی و روتوایلر.

 

 1. صادرات حیوانات خانگی:

برای صادرات حیوان خانگی خود از کالدونیای جدید، مجوز صادرات و اثبات واکسیناسیونی مختلف مورد نیاز است. علاوه بر این، تمام اسناد مورد نیاز برای کشور مقصد حیوان خانگی شما باید در دسترس باشد.

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما باید سایر شرایط را برآورده کنند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

&lt;/p><p>

<p>

</p>&lt;/p></p>

در ا

ین مقال

ه همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات کالدونیای جدید مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱