کلینیک دامپزشکی روژان
سنت کیتس و نویس

قوانین حمل و نقل حیوانات سنت کیتس و نویس

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات سنت کیتس و نویس مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

 

 

 

 

قوانین حمل و نقل حیوانات سنت کیتس و نویس

تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر در مورد سگ‌ها و گربه‌های اهلی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۱۱ مراجعه کنند.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

حیوان خانگی شما ابتدا باید با یک میکروتراشه حیوان خانگی Avid یا ISO 11784/11785 که ۱۵ رقمی و غیر رمزگذاری شده است، ریزتراشه شود. قبل از انجام واکسیناسیون هاری با اسکنر میکروچیپ، ریزتراشه حیوان خانگی شما باید توسط دامپزشک شما اسکن شود.

شماره ریزتراشه باید در تمام اسناد مورد نیاز برای ورود به سنت کیتس و نویس ثبت شود.

 

 1. واکسیناسیون:

سگ یا گربه شما باید پس از کاشت میکروچیپ برای هاری واکسینه شود. واکسیناسیون باید زودتر از ۳۰ روز قبل از سفر انجام شود. سنت کیتس واکسن ۳ ساله هاری را به رسمیت می‌شناسد.

حیوانات خانگی کمتر از ۳ ماه نباید برای هاری واکسینه شوند.

گربه‌ها باید طی ۳۰ روز پیش از سفر آزمایش FELV و FIV منفی داشته باشند.

 

 1. تست تیتر هاری:

دو آزمایش تیتر هاری (FAVN) نباید زودتر از ۳۰ روز و حداکثر ۱۲ ماه پس از واکسیناسیون هاری انجام شود. نمونه خون باید در یک آزمایشگاه تأیید شده پردازش شود. آزمایش تیتر دوم هاری باید زودتر از ۳۰ روز پس از اولین آزمایش تیتر و حداکثر ۱۲ ماه قبل از سفر انجام شود. نتایج آزمون تیتر دوم باید مستقیماً از آزمایشگاه پردازش به مدیر ارشد دامپزشکی ارسال شود.

حیوانات خانگی که دوباره وارد سنت کیتس و نویس می‌شوند باید ابتدا شرایط تست تیتر را برآورده کنند. تا زمانی که این موارد قبل از ترک جزیره برآورده شوند، برای بازگشت فقط یک آزمایش تیتر لازم است.

 

 1. گواهی سلامت:

در عرض ۳۰ روز پیش از سفر، اگر از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کنید، یک گواهی بهداشتی صادر شده توسط دولت شامل شماره میکروچیپ و سابقه واکسیناسیون هاری باید دریافت و توسط USDA یا CFIA تأیید شود. اگر از هیچ یک از این کشورها سفر نمی‌کنید، مقام حاکم کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات زنده است باید فرم‌ها را تأیید کند.

این فرم به همراه هر دو نتیجه آزمایش تیتر (مرحله شماره ۳ را ببینید) باید به همراه درخواست مجوز واردات به افسر ارشد دامپزشکی در سنت کیتس و نویس ارسال شود. (مرحله ۵ را ببینید)

در عرض ۷۲ ساعت از سفر، گواهی سلامت دیگری باید توسط دامپزشک دارای مجوز تکمیل شود. این فرم نیازی به تأیید ندارد.

 

 1. مجوز واردات:

شما باید مجوز واردات را به افسر ارشد دامپزشکی در سنت کیتس و نویس پس از دومین آزمایش تیتر هاری که انجام می‌شود، ثبت کنید. همراه با مجوز درخواست، نتایج آزمایش تیتر هاری (مرحله شماره ۳) و گواهی سلامت تأیید شده است. (مرحله شماره ۴)

 

 1. درمان انگل‌های داخلی و خارجی:

قبل از اینکه سگ یا گربه شما بتواند وارد سنت کیتس و نویس شود، باید توسط دامپزشک مجاز در برابر انگل‌های داخلی و خارجی ظرف ۷۲ ساعت پس از حمل و نقل درمان شود. (در صورت صدور گواهی سلامت دوم قابل انجام است.)

 

 1. قرنطینه:

قرنطینه حیوانات خانگی

تمام حیوانات خانگی که وارد سنت کیتس و نویس می‌شوند مشمول ۳۰ روز قرنطینه خانگی خواهند بود. در این مدت سگ‌ها باید در خانه یا محوطه‌ای محصور و امن نگهداری شوند. گربه‌ها باید در خانه بمانند. نظارت توسط مقامات دامپزشکی انجام خواهد شد. حیوانات خانگی نباید بدون اجازه مقامات دامپزشکی از مراکز قرنطینه خارج شوند. تخلفات منجر به اخراج حیوان خانگی شما می‌شود.

خطرات ماهی قرمز عید برای کودکان
ادامه مطلب

 

 1. ورود هوایی:

سگ‌ها و گربه‌هایی که وارد سنت کیتس و نویس می‌شوند باید این کار را در فرودگاه بین‌المللی رابرت آل. بردشاو در Basseterre انجام دهند.

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های واکسینه نشده اجازه ورود به سنت کیتس و نویس را ندارند. الزامات واردات شامل میکروتراشه و واکسیناسیون هاری زودتر از ۳ ماهگی است. توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها باید حداقل ۳۰ روز پس از واکسیناسیون هاری قبل از انجام اولین آزمایش تیتر خود و ۳۰ روز پس از اولین آزمایش برای انجام آزمایش دوم صبر کنند.

 

 1. نژادهای ممنوعه:

نژادهای سگ زیر اجازه ورود به سنت کیتس و نویس را ندارند: Dogo Argentino، Fila Brazileiro، Japanese Tosa، Pit Bull Terrier/Staffordshire Terrier، American Bulldog، Perro de Presa Canario یا Presa Canario.

تریر آمریکایی استافوردشایر در قوانین سنت کیتس و نویسن گنجانده نشده است. این قوانین فقط در مورد سگ‌های نژاد خالص اعمال می‌شود و در مورد نژادهای متقابل یا مخلوط اعمال نمی‌شود.

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگر را رعایت کنند و در صورت ورود به سنت کیتس و نویس، به مجوز واردات و گواهی سلامت نیاز دارند. مجاز است به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات سنت کیتس و نویس مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱