کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات مالدیو

قوانین حمل و نقل حیوانات مالدیو

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات مالدیو مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

 

 

 

مالدیو گربه‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کند. واردات سگ به جزایر مالدیو ممنوع است.

 

  1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

تمام گربه‌هایی که وارد مالدیو می‌شوند باید با ریزتراشه حیوان خانگی ISO 11785 شناسایی شوند. اگر ریزتراشه گربه شما مطابق با ISO نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را حمل کنید.

 

  1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

گربه شما باید حداقل ۳۰ روز و کمتر از ۱۲ ماه قبل از ورود به کشور برای هاری و سایر بیماری‌ها واکسینه شود.

 

  1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای ورود به جزایر مالدیو از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

  1. گواهی سلامت:

یک دامپزشک دارای مجوز گواهی سلامت مالدیو را تکمیل می‌کند. اگرچه لازم نیست، اما اگر گربه شما به ترتیب از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کند، پیشنهاد می‌کنیم گواهی دامپزشکی مورد تأیید USDA یا CFIA را دریافت کنید. اگر گربه شما از کشور دیگری سفر می‌کند، سازمان دولتی در کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات است باید فرم‌ها را تأیید کند.

 

  1. مجوز واردات:

هنگام ورود به مالدیو با گربه شخصی نیازی به مجوز واردات نیست. الزاماً این مورد را مجدداً چک کنید.

 

  1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

سگ و گربه شما باید درمان کرم نواری را توسط دامپزشک مجاز انجام دهد یا آزمایش Dirofilaria Immitis منفی باشد. ظرف ۷ روز پس از واردات، گربه شما باید برای انگل‌های روده‌ای با استفاده از یک ضد کرم با استفاده از درمان درمان می‌شود و برای انگلیسی‌ها با استفاده از آنگل های خارجی برای استفاده در کشور شما درمان می‌شود.

 

  1. ورود هوایی:

گربه‌ها باید از طریق فرودگاه بین المللی Male در جزیره Hulhule وارد مالدیو شوند. گربه‌ها می‌توانند به عنوان چمدان تحویل داده شوند یا به عنوان بار هوایی وارد کابین شوند.

همه گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید بدون شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر گربه شما در ظاهر از سلامت خوبی وجود ندارد، ممکن است با هزینه شما معاینه بیشتر توسط دامپزشک لازم باشد.

Northwest Airlines قوانین حمل و نقل حیوانات
ادامه مطلب

 

  1. حیوانات دیگر:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به مالدیو باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

  1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات مالدیو مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱