کلینیک دامپزشکی روژان
پرچم مراکش

کشور مراکش(قوانین حمل و نقل حیوانات خانگی)

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات به کشور مراکش مورد بررسی قرار خواهد گرفت:

 

مراکش گربه‌ها و سگ‌هایی هستند که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کنند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت از عاطفی اعمال می‌شود.

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

برای ورود به مراکش، حیوان شما باید ابتدا با یک میکروتراشه حیوان خانگی ISO 11784/11785 که دارای ۱۵ رقم است و رمزگذاری نشده است، ریزتراشه شود. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO 11784/11785 نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید.

 

۲.واکسیناسیون

واکسن هاری حیوانات خانگی

 

حیوان خانگی شما باید بین ۲۱ روز تا ۶ ماه قبل از ورود به کشور برای هاری واکسینه شود.

 

۳.تست تیتر هاری

آزمایش تیتر هاری برای حیوانات خانگی که برای مدت کمتر از ۱۲ ماه از همه مردم به جز تونس و ایالات متحده وارد مراکش می‌شوند، لازم است. باید بیش از ۳۰ روز از واکسیناسیون اولیه هاری تجویز شود. این آزمایش بین ۳ تا ۱۲ ماه قبل از انجام شود.

 

۴.گواهی سلامت

یک دامپزشک معتبر USDA (یا CFIA) در صورت سفر از ایالات متحده یا کانادا، باید گواهی دامپزشکی مراکش را برای تأیید توسط USDA یا CFIA تکمیل کند. اگر از هیچ یک از این کشورها سفر نمی‌کنید، سازمان حاکم کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات است باید فرم‌ها را تأیید کند. ورود به مراکش باید ظرف ۳ روز پس از تأیید دولت باشد. حیوان خانگی شما نیز باید طی ۲۴ ساعت پس از واردات به مراکش توسط دامپزشک مجاز بازرسی شود.

 

اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده خارج می‌شود، پس از تأیید اداره دامپزشکی وزارت کشاورزی ایالات متحده، گواهی بهداشت و گواهی هاری پیوست شده باید برای احراز هویت به نزدیک‌ترین کنسولگری مراکش همراه با چکی به مبلغ ۳۳ دلار و یک پاکت برگشتی با پرداخت هزینه پست ارسال شود.

 

حیوان خانگی شما همچنین باید ظرف ۲۴ ساعت پیش از سفر به مراکش توسط دامپزشک مجاز مورد بازرسی قرار گیرد. این بازرسی باید همراه با گواهی اصلی باشد. با این حال، نیازی به تأیید ندارد.

 

۵.مجوز واردات

هنگام ورود به مراکش با حیوان خانگی شخصی نیازی به مجوز واردات نیست.

 

۶.درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی

قبل از ورود به مراکش نیازی به درمان کنه و کرم نواری نیست اما به دلیل در دسترس بودن این محصولات در کشور، اکیداً توصیه می‌شود.

PGA Portugalia Airlines قوانین حمل و نقل حیوانات
ادامه مطلب

 

۷.ورود هوایی

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه بین المللی محمد پنجم کازابلانکا وارد مراکش شوند. حیوانات خانگی می‌توانند به عنوان باکس تحویل شده یا بار هوایی وارد کابین شوند.

 

هر زمان که به یک کشور خارجی مانند مراکش سفر می‌کنید، همیشه توصیه می‌شود که نوعی مدرک شناسایی که نشان دهنده مالکیت حیوان خانگی شما باشد همراه داشته باشید.

 

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

۸.نژادهای ممنوعه

مراکش نژادهای پیتبول و همچنین سایر نژادهای سگ خطرناک را ممنوع می‌کند.

 

۹.دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به مراکش باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

۱۰.CITES

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات به کشور مراکش مورد بررسی قرارگرفت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر به وبسایت و اینستاگرام ما مراجعه نمایید.

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱