کلینیک دامپزشکی روژان
نیکاراگوئه

قوانین حمل و نقل حیوانات نیکاراگوئه

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات نیکاراگوئه مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

 

 

 

 

قوانین حمل و نقل حیوانات نیکاراگوئه

نیکاراگوئه گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت از عاطفی اعمال می‌شود.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

نیکاراگوئه نیازی به شناسایی حیوان خانگی شما با میکروچیپ حیوان خانگی ندارد، اما توصیه می‌شود در گم شدن یا جدا شدن حیوان خانگی از شما، حیوان خانگی خود را ریزتراشه کرده و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی شناسایی کنید. کنید.

اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه ثبت شده باشد، مطمئن شوید که حیوانات خانگی شما برچسب‌هایی دارند که آنها را می‌شناسند و اطلاعات مالکیت را دارند.

 

 1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

حیوان خانگی شما باید در ۱۲ ماه گذشته از ورود به کشور برای هاری واکسینه شده باشد.

 

 1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای ورود به نیکاراگوئه از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

 1. گواهی سلامت:

یک دامپزشک دارای مجوز باید طی ۱۴ روز پیش از سفر، گواهی سلامت دامپزشکی نیکاراگوئه مبنی بر اینکه حیوان خانگی شما در سلامت کامل و عاری از انگل‌هایی مانند کک و کنه است، تکمیل کند. در صورتی که از ایالات متحده آمریکا یا کانادا سفر کنید، دامپزشک معتبر USDA یا CFIA فرم را تکمیل می‌کند و شما آن را توسط USDA یا CFIA تأیید می‌کنید. اگر از کشور دیگری وارد نیکاراگوئه می‌شوید، سازمان حاکم کشور شما که مسئول تولید و تولید حیوانات است، باید فرم‌ها را بررسی کند.

اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده سفر می‌کند، کنسولگری نیکاراگوئه می‌تواند فرم‌های شما را تأیید کند، اگرچه برای ورود به آن نیازی نیست.

 

 1. مجوز واردات:

هنگام ورود به نیکاراگوئه با حیوان خانگی شخصی نیازی به مجوز واردات نیست.

 

 1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

قبل از ورود به نیکاراگوئه نیازی به درمان کنه و کرم نواری نیست اما به دلیل در دسترس بودن این محصولات در کشور، اکیداً توصیه می‌شود.

 

 1. ورود هوایی به نیکاراگوئه:

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه بین المللی آگوستو سی ساندینو در ماناگوا وارد نیکاراگوئه شوند. حیوانات خانگی می‌توانند به عنوان باکس تحویل شده یا بار هوایی وارد کابین شوند.

هر زمان که به یک کشور خارجی مانند نیکاراگوئه سفر می‌کنید، همیشه توصیه می‌شود که نوعی مدرک شناسایی که نشان دهنده مالکیت حیوان خانگی شما باشد همراه داشته باشید.

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در ورودی ورودی ورودی شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه از سلامت ظاهری خوبی شما نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

قوانین حمل و نقل حیوانات Tam Brazilian Airlines
ادامه مطلب

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

اگر توله سگ‌ها و بچه گربه‌های واکسینه نشده کمتر از ۴ ماه سن دارند اجازه ورود به نیکاراگوئه را دارند.

 

 1. نژادهای ممنوعه:

نیکاراگوئه لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

 1. حیوانات دیگر:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به نیکاراگوئه باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات نیکاراگوئه مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱