کلینیک دامپزشکی روژان
عدم تولید تخم پرندگان زینتی

عدم تولید تخم پرندگان زینتی

عدم تولید تخم

باید تعیین کرد که آیا این مشکل به صورت عمومی است یا محدود به یک جفت خاص، یک گونه خاص یا قسمت خاصی از مرغداری می‌باشد.

مشکل عمومی:

عوامل زیر باید بررسی شوند:

  • رژیم غذایی. تهیه غذاهای پرچرب در آغاز فصل تولید مثل می‌تواند فعالیت تولید مثل را تحریک کند. اگر این غذاها در تمام طول سال تغذیه شوند، محرک از بین می‌رود. متناوباً، مقررات یک رژیم غذایی کم چرب نیز اغلب قادر به تحریک فعالیت نیستند. تغذیه فرمول بندی شده رژیم غذایی به عنوان پایه ای برای تغذیه مرغداری و سپس استفاده از دانه و آجیل برای تحریک رفتار تولید مثل در صورت تمایل می‌تواند ابزاری قدرتمند در مدیریت تولید مثل باشد.
  • طراحی مرغداری باید الزامات ارتفاع و فضا مورد نیاز برای گونه‌های مستقر در آنجا را منعکس کند.
  • حفظ حریم خصوصی و کاهش استرس. بعضی از پرندگان احساس امنیت کافی برای تولید مثل نخواهند کرد اگر به ناحیه خصوصی در مرغداری که آن‌ها بتوانند معاشقه و رفتار جفت گیری داشته باشند دسترسی پیدا نکنند. استرس محیط اطراف (به عنوان مثال پرندگان شکاری، سگ‌ها، کودکان، فعالیت‌های ساختمانی) نیز باید به حداقل برسد.
  • سازگاری گونه‌ها. بعضی از پرندگان اگر آن‌ها بتوانند پرندگان دیگر از همان گونه یا گونه‌های مختلف را ببینند یا صدایی در طول فصل تولید مثل را بشنوند، تولید مثل نمی‌کنند.
  • الگوهای محلی هوا و این که “هوای مصنوعی” به صورت نور مصنوعی یا سیستم‌های آبپاش برای تحریک رفتار تولید مثل استفاده می‌شوند.

نماینده پرندگان باید به طور کلی وضعیت بدن و سلامتی را بررسی کنند.

گلبول‌های قرمز
ادامه مطلب

آزمایشات تشخیصی باید با هدف غربالگری برای مشکلات گله (به عنوان مثال کلامیدیوز، انگلی) انجام شوند.

 

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص عدم تولید تخم پرندگان زینتی بررسی شد.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب طب پرندگان زینتی است. نکته قابل توجه این است که تشخیص و درمان هر بیماری ای الزاما بر عهده دامپزشک است. و درمان های نامبرده شده در مقالات وبسایت صرفا جهت آشنایی افراد با برخی مطالب ابتدایی است. بدیهی است که کلینیک و سایت روژان پت هیچ گونه مسئولیتی در خصوص انجام اعمال خودسرانه افراد ندارد.جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد منابع ما به این مقاله مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱