کلینیک دامپزشکی روژان
پرچم پرو

کشور پرو(قوانین حمل و نقل حیوانات اهلی)

کشور پرو گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

پرو الزامی ندارد که حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی شناسایی شود، اما توصیه می‌شود در صورت گم شدن یا جدا شدن حیوان خانگی از شما، حیوان خانگی خود را ریزتراشه کرده و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی ثبت کنید.

 

اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه ثبت شده ندارد، مطمئن شوید که حیوانات خانگی شما برچسب‌هایی دارند که آنها را شناسایی می‌کند و اطلاعات تماس مالک را دارد.

 

۲.واکسیناسیون

واکسن هاری حیوانات خانگی

 

حیوان خانگی شما باید بین ۲۱ روز تا ۱۲ ماه قبل از ورود به کشور برای هاری واکسینه شود. پرو واکسن‌های ۲ یا ۳ ساله هاری را به رسمیت نمی‌شناسد.

 

در طی ۱۱ ماه پس از حمل و نقل، اثبات واکسیناسیون زیر مورد نیاز است.

 

سگ‌ها: هاری، دیستمپر، هپاتیت، لپتوسپیروز و پاروویروس

 

گربه‌ها: رینوتراکئیت ویروسی گربه، کلسی ویروس و پان لوکوپنی (FVRCP)

 

 

۳.تست تیتر هاری

آزمایش تیتر خون

 

برای ورود به پرو از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

۴.گواهی سلامت

در عرض ۱۴ روز پیش از سفر، یک دامپزشک معتبر USDA (یا CFIA) باید یک گواهی دامپزشکی برای پرو را برای تأیید توسط USDA یا CFIA در صورت سفر از ایالات متحده یا کانادا تکمیل کند. اگر از هیچ یک از این کشورها سفر نمی‌کنید، سازمان حاکم کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات است باید فرم‌ها را تأیید کند. این مورد نیاز است.

 

۵.مجوز واردات

هنگام ورود به پرو با حیوان خانگی شخصی نیازی به مجوز واردات نیست.

 

۶.درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی

معاینه کنه و کرم نواری باید توسط دامپزشک شما کمی قبل از سفر انجام شود و باید همراه با گواهی دامپزشکی برای تأیید باشد.

 

۷.ورود هوایی

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه بین المللی خورخه چاوز وارد پرو شوند. حیوانات خانگی می‌توانند به عنوان باکس تحویل شده یا بار هوایی وارد کابین شوند.

 

پس از ورود به فرودگاه لیما، باید به دفتر SENASA بروید و هزینه کمی برای گواهی حیوان خانگی آنها در فرودگاه لیما بپردازید.

Pegasus Airlines قوانین حمل و نقل حیوانات
ادامه مطلب

 

هر زمان که به یک کشور خارجی مانند پرو سفر می‌کنید، همیشه توصیه می‌شود که نوعی مدرک شناسایی که نشان دهنده مالکیت حیوان خانگی شما باشد همراه داشته باشید.

 

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

۸.واردات توله سگ یا بچه گربه

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های کمتر از ۱۲ هفته و واکسینه نشده برای ورود به پرو نیاز به مجوز واردات دارند.

 

۹.نژادهای ممنوعه

پرو فهرستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

۱۰.صادرات حیوانات خانگی

برای سگ‌ها و گربه‌هایی که پرو را ترک می‌کنند، مجوز صادرات لازم است. صاحبان حیوانات خانگی می‌توانند گواهی سلامت فعلی را به دفتر SENASA بیاورند. شما می‌توانید در فرودگاه یا در دفتر SENSA که در آنجا گواهی سلامت صادرات صادر می‌کنند درخواست دهید. هزینه کمی برای این مجوز (در حال حاضر ۹۸ کفی پرو) وجود دارد.

 

۱۱.دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به پرو باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱