کلینیک دامپزشکی روژان
پولیوما ویروس در پرندگان

پولیوما ویروس در پرندگان

در این مقاله پولیوما ویروس در پرندگان بررسی خواهد شد:

 

پولیوما ویروس در پرندگان

اتیولوژی

پولیوما ویروس یک ویروس غیر پوششی است که به طور نسبی با محیط زیست سازگار می‌باشد. همه طوطی‌ها می‌توانند تحت تأثیر قرار گیرند، اما بیشتر در ماکائو، conures، طوطی‌ها و caiques دیده می‌شود. در طوطی خاکستری آفریقایی، کاکادو و کوکاتیل نادر است. Passeriformes، شامل فنچ چمن، قناری، فنچ طلایی و فنچ های سبز می‌توانند آلوده شوند.

ارائه بالینی

Budgerigars مخزن اصلی ویروس پولیوما ویروس است و علائم عفونت شامل کاهش بیرون آمدن از تخم و مرگ جنینی، اتساع شکم، خونریزی‌های زیر پوستی و دیسپلازی پر می‌باشد که ممکن است بعد از چندین ماه برطرف شود. پرهای اولیه و ثانویه روی بال و دم از بین می‌روند یا قادر به جوانه زدن نیستند.

budgerigar fancy این پرندگان را “دونده” یا”خزنده”‘runners’ or‘creepersمی‌نامند و به عنوان “ارواح فرانسوی” شناخته می‌شوند. ممکن است در صورت درگیری مخچه نشانه‌هایی از آسیب عصبی وجود داشته باشد.

در طوطی‌های دیگر ویروس باعث مرگ ناگهانی ۱۰-۱۴ روز پس از در معرض قرار گرفتن می‌شود (به ویژه مواردی کمتر از ۱۵ روز زمان در معرض قرار گرفتن دارند). که در طوطی‌های بزرگ‌تر، بیشتر مرگ‌ها بین سن ۲۰ تا ۱۴۰ روز رخ می‌دهد.

در فنچ های استریلید (فنچ های چمن) ویروس باعث مرگ و میر حاد در جوجه دو تا سه روزه می‌شود. بازماندگان ممکن است رشد و نمو ضعیف پر و تغییر شکل منقار پایین را نشان دهند.

در این مقاله پولیوما ویروس در پرندگان بررسی شد.

 

 

 

 

 

 

مرغ عشق سیاه(زیبایی خاص و طبیعت مهیج)
ادامه مطلب

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

طب پرندگان زینتی

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد