کلینیک دامپزشکی روژان
ترمیم فیستول چینه دان

ترمیم فیستول چینه دان

ترمیم فیستول چینه دان

 

در این مقاله ترمیم فیستول چینه دان بررسی خواهد شد:

موارد مصرف

فیستول های چینه دان پس از سوختن چینه دان به دلیل گرم شدن زیاد یا ناکافی غذای مخلوط در پرندگان پرورش یافته با دست در مایکروویو یا مصرف مواد سوزاننده اتفاق می‌افتد.

ارائه بالینی

علائم شامل تخلیه کند چینه دان و اریتما یا blanching کل چینه دان می‌باشد. در بیشتر موارد ۳–۵ روز قبل از این که بین بافت‌های سالم و معیوب تفاوتی آشکار شود و ممکن است ۷-۱۴ روز طول بکشد. در این مرحله فیستول تشکیل می‌شود و مواد غذایی نشت می‌کند.

تکنیک

بی دردی، پشتیبانی غذایی و داروهای آنتی بیوتیکی/ ضد قارچی باید به طور مناسب تهیه شوند تا مرزبندی بین بافت زنده و مرده آشکار شود. بیمار آماده می‌شود و در موقعیتی که در بالا برای یک آنگلوویوتومی شرح داده شد، قرار می‌گیرد. به محض این که فیستولا تشکیل شد، مخاط چینه دان به پوست می‌چسبد، یک دیواره برجسته دانه بندی و بافت فیبری اطراف فیستول تشکیل می‌دهد. پوست در اطراف لبه‌های این دیواره برش خورده و برش برای یک فاصله کوتاه در هر دو بخش دمی و فوقانی فیستول ادامه می‌یابد.
لبه‌های پوست چینه دان کالبد شکافی می‌شوند. فیستول کاملاً بریده می‌شود و لبه‌های چینه دان تازه خارج می‌شود و چینه دان و سپس پوست برای یک آنگلوویوتومی بسته می‌شود.

مراقبت‌های بعد از عمل

مراقبت‌های بعد از عمل همان گونه است که برای یک آنگلوویوتومی شرح داده شده است.

 

در این مقاله ترمیم فیستول چینه دان بررسی شد.

گزانتوما در پرندگان
ادامه مطلب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

طب پرندگان زینتی

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.